2. Procedure
Procedure
Title: Gödningsmedel, gräs och dressgrus, ver. 2
Description: Upphandlingen omfattar produkter för gräsvård av både naturgräs och konstgräs. Exempel på produkter som ska finnas tillgängliga för beställnings under hela avtalstiden är gräsfrö, olika gödning och olika behandlingsmedel. Leverantören ska också erbjuda rådgivning kring vård av naturgräs, skötsel av bevattningssystem för gräs och ge förslag på ett skötselschema inför varje ny säsong.
Internal identifier: 2026/186
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24400000 Fertilisers and nitrogen compounds
Additional classification (cpv): 03111000 Seeds, 14212400 Soil
5. Lot
Lot: LOT-0000