670563-2026 - Competition
Greece – Building construction work – Κατασκευή κτιριακών υποδομών και διαμορφώσεων περιβάλλοντος χώρου Εκπαιδευτικού Αστρονομικού Πάρκου Όρλιακα (ΕΑΠΟ)
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Κατασκευή κτιριακών υποδομών και διαμορφώσεων περιβάλλοντος χώρου Εκπαιδευτικού Αστρονομικού Πάρκου Όρλιακα (ΕΑΠΟ)
Description: Το αντικείμενο της δημόσιας σύμβασης αφορά την κατασκευή κτιριακών υποδομών και τη διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου του Εκπαιδευτικού Αστρονομικού Πάρκου Όρλιακα (ΕΑΠΟ). Ο τόπος εκτέλεσης του έργου είναι γήπεδο έκτασης 28 στρεμμάτων, στο 6ο χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Ζιάκα–Περιβολίου, σε ύψωμα «Ράχη Κερασιάς» της οροσειράς Όρλιακα, στην περιοχή Γρεβενών, σε υψόμετρο περίπου 1.450 μέτρων.Το έργο περιλαμβάνει την ανέγερση κτιριακού συγκροτήματος αποτελούμενου από έξι κτίρια, τα οποία θα εξυπηρετούν τις λειτουργικές ανάγκες του Πάρκου, καθώς και την κατασκευή δεξαμενής ύδρευσης, συστήματος αποχέτευσης με διάταξη βόθρων, περίφραξης και διαμόρφωσης του περιβάλλοντος χώρου, συμπεριλαμβανομένων χώρων στάθμευσης.Οι απαιτούμενες οικοδομικές και ηλεκτρομηχανολογικές εργασίες περιγράφονται αναλυτικά στα τεύχη της διακήρυξης.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
Additional classification (cpv): 45214400 Construction work for university buildings, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001