2. Procedure
Procedure
Title: Opmaak van een gemeentelijk beleidsplan ruimte Beerse incl. PLAN-MER
Description: Voorwerp van deze diensten: Opmaak van een Gemeentelijk Beleidsplan Ruimte Beerse (GBRB), inclusief plan-MER. Toelichting: Het gemeentelijk ruimtelijk structuurplan Beerse werd goedgekeurd in 2007. Hoewel de ruimtelijke principes en de visie uit dit structuurplan in bepaalde mate nog steeds relevant zijn, is een herziening van onze visie op ruimte nodig. Deze herziening dient om de huidige maatschappelijke en klimatologische uitdagingen te integreren en de verdere groei en ontwikkeling van de gemeente op een duurzame en slimme manier aan te pakken. Het beleidsplan ruimte wordt een nieuw kader dat de ruimtelijk ontwikkeling van de gemeente voor de komende jaren zal sturen. In een strategische visie wordt de gewenste ruimtelijke ontwikkeling op lange termijn vastgelegd. Beerse wordt ruimtelijk gekenmerkt door een sterke wisselwerking tussen open ruimte, wonen en economische ontwikkeling. De gemeente beschikt over uitgestrekte landbouw-, natuur- en bosgebieden die een belangrijke landschappelijke, ecologische en recreatieve waarde hebben. De woonkernen van Beerse en Vlimmeren bieden een aantrekkelijk woonmilieu en vervullen, mede door hun ligging nabij Turnhout, een belangrijke rol binnen de regionale woonstructuur. Daarnaast vormt Beerse een economische motor binnen de Noorderkempen dankzij de aanwezigheid van belangrijke bedrijven en bedrijventerreinen, terwijl de kanaalzone langs het Kanaal Dessel-Turnhout-Schoten fungeert als een belangrijke ruimtelijke en economische structuurdrager. De uitdaging voor de toekomst bestaat erin om kwalitatieve woonontwikkelingen, economische groei en de vrijwaring van de open ruimte op een duurzame manier met elkaar in evenwicht te brengen. Voor drie nader te bepalen thema’s zal deze visie vervolgens worden vertaald in beleidskaders waarin de ruimtelijke keuzes voor de middellange termijn concreter worden benoemd. Het beleidsplan ruimte vormt een groeiend beleidsplan. Beleidskaders moeten in een latere fase op eenvoudige wijze kunnen worden toegevoegd of bijgestuurd. Voor de gemeente is het zeer belangrijk dat de beleidskaders concreet en realiseerbaar zijn. Samen met het beleidsplan ruimte wordt een strategisch plan-MER opgemaakt dat de potentiële milieueffecten van het beleidsplan ruimte in kaart brengt en erover waakt dat de algemene integrale impact positief is en negatieve effecten vermeden worden of geminimaliseerd door milderende maatregelen. De opdracht is zowel methodologisch, procesmatig als inhoudelijk. We vragen ook uitdrukkelijk ondersteuning bij het uitzetten van een communicatie- en participatietraject. Plaats van dienstverlening: De Loods, Dennenlaan 1, 2340 Beerse
Internal identifier: PPP016-1391/6081/2026-1391
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90712000 Environmental planning
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 2026-1391 1_1
Additional classification (cpv): 79311000 Survey services