2. Procedure
Procedure
Title: ICT-asiantuntijapalveluiden puitejärjestely 2026-2030 osa-alue 12 Perus ICT asiantuntijapalvelut
Description: Hankinnan kohteena ovat ICT-asiantuntijapalvelut Metsähallituksen tarpeisiin. Puitejärjestely sisältää neljätoista (14) erillistä ja itsenäistä osa-aluetta. Tämä hankinta koskee osa-aluetta 12 Perus ICT asiantuntijapalvelut. Metsähallituksen tavoitteena on valita osa-alueelle enintään kolme (3) toimittajaa. Hankinnan kohde on on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: MH 7168/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Metsähallituksen tavoitteena on valita osa-alueelle enintään kolme (3) toimittajaa kokonaistaloudellisen edullisuuden mukaisessa etusijajärjestyksessä. Kokonaistaloudellisen edullisuuden perusteena on halvin hinta.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72100000 Hardware consultancy services, 72266000 Software consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000