See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru Materiale de angiograf
Description: Stimulator cardiac temporar extern unicameral cu cablu compatibil Set introducator femural(pt. Acces vena femural)diferite dimensiuni Set teaca introducatoare pentru abord radial Set introducator pentru abord radial pentru proceduri complexe Ghid teflonat pt angiografie diagnostica Catetere pentru coronarografie diagnostica Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana workhorse tip 1 Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana workhorse tip 2 Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Leziuni cronice Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Leziuni cronice calcificate Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Externalizare in proceduri retrograde Baloane predilatare semicompliante pt. Angioplastie coronariana Baloane postdilatare noncompliante cu diametru mare pt. Angioplastie coronariana Baloane coronariene cu presiune inalta pt. Angioplastie coronariana Baloane coronariene noncompliante pt leziuni cronice coronariene Baloane coronariene impregnate cu substanta farmacologic activa Baloane coronariene pt. Leziuni sever calcificate tip cutting Baloane coronariene pt. Litotritie intracoronariana pt. Leziuni sever calcificate Stenturi coronariene farmacologic active tip 1 Stenturi coronariene farmacologic active tip 2 Stenturi coronariene farmacologic active cu diametru mare postdilatare Microcatetere coronariene pt. Leziuni cronice abord anterograd Microcatetere coronariene pt. Leziuni cronice abord retrograd Ghiduri hidrofile pt. Coronarografie diagnostica Set indeflator cu valva hemostatica in Y introducer si torque Set accesorii pt. Coronarografie(manifold, seringa injectare contrast) Cateter ghid pr. Angioplastie coronariana Stent graft coronarian pt. Tratamentul perforatiilor coronariene Cateter tromboaspiratie coronariana Sonde pt. Stimularea temporara transvenoasa a inimii Extensii cateter ghid pt. Angioplastie coronariana Ghid angioplastie periferic cu suport crescut si ocluzii cronice 0.018” Ghid angioplastie periferic 0.018” Baloane angioplastie periferica tip 1 Baloane angioplastie periferica tip 2 Stenturi pt. Interventii periferice Sistem de inchidere vasculara cu discuri de hemostaza pt. Abord arterial femural Sistem de compresie artera radiala Sistem preconectat cu freza si advancer pt. Rotablatie Ghid pt. Rotablatie tip 1 Ghid pt. Rotablatie tip 2 Sonda ecografie intravasculara coronariana IVUS Sistem aterectomie orbilata pt. Artere coronariene Teaca de ghidaj armata pt. Vase periferice Kit pericardiocenteza Coil detasabil de embolizare periferica Sistem detasare spirale embolizare
Internal identifier: 1108857
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111730 Angioplasty supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stimulator cardiac temporar extern unicameral cu cablu compatibil
Description: conf. caiet sarcini
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33182210 Pacemaker
Lot: LOT-0002
Title: Set introducator femural(pt. Acces vena femural)diferite dimensiuni
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33182240 Parts and accessories for pacemakers
Lot: LOT-0003
Title: Set teaca introducatoare pentru abord radial
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Set introducator pentru abord radial pentru proceduri complexe
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Ghid teflonat pt angiografie diagnostica
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Catetere pentru coronarografie diagnostica
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33111710 Angiography supplies
Lot: LOT-0007
Title: Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana workhorse tip 1
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana workhorse tip 2
Description: conf. caiet de sarcini
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Leziuni cronice
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Leziuni cronice calcificate
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Ghiduri metalice pt. Angioplastie coronariana pt. Externalizare in proceduri retrograde
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Baloane predilatare semicompliante pt. Angioplastie coronariana
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Baloane postdilatare noncompliante cu diametru mare pt. Angioplastie coronariana
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Baloane coronariene cu presiune inalta pt. Angioplastie coronariana
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Baloane coronariene noncompliante pt leziuni cronice coronariene
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Baloane coronariene impregnate cu substanta farmacologic activa
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Baloane coronariene pt. Leziuni sever calcificate tip cutting
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Baloane coronariene pt. Litotritie intracoronariana pt. Leziuni sever calcificate
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Stenturi coronariene farmacologic active tip 1
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Stenturi coronariene farmacologic active tip 2
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Stenturi coronariene farmacologic active cu diametru mare postdilatare
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Microcatetere coronariene pt. Leziuni cronice abord anterograd
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Microcatetere coronariene pt. Leziuni cronice abord retrograd
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Ghiduri hidrofile pt. Coronarografie diagnostica
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Set indeflator cu valva hemostatica in Y introducer si torque
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Set accesorii pt. Coronarografie(manifold, seringa injectare contrast)
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Cateter ghid pr. Angioplastie coronariana
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Stent graft coronarian pt. Tratamentul perforatiilor coronariene
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Cateter tromboaspiratie coronariana
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Sonde pt. Stimularea temporara transvenoasa a inimii
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Extensii cateter ghid pt. Angioplastie coronariana
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Ghid angioplastie periferic cu suport crescut si ocluzii cronice 0.018”
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Ghid angioplastie periferic 0.018”
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Baloane angioplastie periferica tip 1
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Baloane angioplastie periferica tip 2
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Stenturi pt. Interventii periferice
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Sistem de inchidere vasculara cu discuri de hemostaza pt. Abord arterial femural
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Sistem de compresie artera radiala
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Sistem preconectat cu freza si advancer pt. Rotablatie
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Ghid pt. Rotablatie tip 1
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Ghid pt. Rotablatie tip 2
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Sonda ecografie intravasculara coronariana IVUS
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Sistem aterectomie orbilata pt. Artere coronariene
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Teaca de ghidaj armata pt. Vase periferice
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Kit pericardiocenteza
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Coil detasabil de embolizare periferica
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Sistem detasare spirale embolizare
Internal identifier: 47