670958-2026 - Competition
Czechia – Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment – Poskytování služeb v oblasti revizí nevyhrazených elektrických zařízení - elektrospotřebičů
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Poskytování služeb v oblasti revizí nevyhrazených elektrických zařízení - elektrospotřebičů
Description: Předmětem veřejné zakázky je provádění periodických revizí nevyhrazených elektrických zařízení – elektrospotřebičů umístěných v objektech HZS HKK, přičemž dodavatel po nabytí účinnosti smlouvy provede revizi všech předmětných elektrických zařízení a poté bude již vykonávat revizní činnost v pravidelných intervalech dle platné legislativy. Dodavatel bude provádět periodické zkoušky elektrických zařízení v rozsahu dle přílohy č. 2 těchto zadávacích podmínek (dále také jen „ZP“), přičemž zadavatel si vyhrazuje možnost snížení/zvýšení rozsahu poskytovaných služeb, a to maximálně o 30 % z celkového předpokládaného počtu revidovaných elektrických zařízení uvedených v příloze č. 2 ZP (blíže viz čl. 23.1. ZP).
Internal identifier: HSHK-2928-3/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zadavatel si vyhrazuje možnost snížení/zvýšení rozsahu poskytovaných služeb, a to maximálně o 30 % z celkového předpokládaného počtu revidovaných spotřebičů uvedených v příloze č. 2 ZP. Celkový počet dodatečně revidovaných spotřebičů v rámci této výhrady nesmí překročit 468 kusů. Zadavatel je oprávněn tuto výhradu využít v případě, že v průběhu plnění předmětu veřejné zakázky dojde k: • nákupu nového elektrospotřebiče zadavatelem, u kterého vznikne zákonná povinnost provést revizi, • zjištění existence elektrospotřebiče v majetku či užívání zadavatele, který nebyl zahrnut v původním soupisu spotřebičů, nebo • organizačním změnám u zadavatele (např. převzetí nových prostor do správy), které si vyžádají navýšení počtu revidovaných spotřebičů. Navýšení rozsahu služeb bude realizováno na základě písemného požadavku zadavatele doručeného dodavateli. V požadavku zadavatel specifikuje počet a případně umístění nově požadovaných revizí. Dodavatel je povinen tyto dodatečné revize provést za stejných obchodních a technických podmínek jako původní plnění. Veškeré dodatečné revize provedené na základě této vyhrazené změny budou oceňovány výhradně na základě jednotkových cen za revizi jednoho kusu spotřebiče, které dodavatel uvedl ve své nabídce v cenovém modelu dle přílohy č. 2 ZP. Finanční hodnota všech takto vyžádaných dodatečných služeb nesmí v souhrnu překročit 30 % z původní celkové ceny zakázky bez DPH. Dále si zadavatel vyhrazuje možnost změny veřejné zakázky po dobu trvání smlouvy ve smyslu: a) změny ceny předmětu plnění v důsledku jednoznačných změn právních předpisů (změna sazby DPH), b) změny ceny za předmět plnění z důvodu inflace, a to pouze tehdy, pokud výše roční inflace (dle oficiálně uveřejněných údajů Českého statistického úřadu, dále jen „ČSÚ“) nebo výše kumulativní inflace (součet meziročních indexů inflace, a to počínaje rokem podpisu této smlouvy) přesáhne 5 %. V takovém případě mohou být navýšeny jednotkové ceny o tuto inflaci. Dodavatel své právo na zvýšení ceny uplatní písemným oznámením, které prokazatelně doručí (např. prostřednictvím NEN, datovou zprávou, prostřednictvím provozovatele poštovních služeb) zadavateli nejpozději do 28. února příslušného roku. V tomto písemném oznámení je dodavatel povinen uvést zejména hodnotu přírůstku průměrného ročního indexu spotřebitelských cen dle oficiálně uveřejněných údajů ČSÚ příslušného roku (nebo let kumulativně) a novou cenu za předmět plnění (kalkulace cen). Neuplatní-li dodavatel své právo na zvýšení ceny nejpozději do 28. února příslušného roku, jeho právo na zvýšení ceny pro daný rok zaniká. c) c) nedodržení lhůty stanovené právními předpisy či dokumentací vztahující se k revidovanému zařízení je možné pokud: (1) nastaly mimořádné, nepředvídatelné a neodvratitelné okolnosti, u kterých nebylo možno rozumně očekávat, že by s nimi dodavatel nebo zadavatel počítali v době uzavření smlouvy – zejména živelní pohromy, epidemie a s nimi spojená opatření veřejné moci, válečné konflikty či jiné závažné společenské události (vis maior), které objektivně znemožní včasné splnění veřejné zakázky dodavatelem, (2) vznikla překážka na straně třetích osob či orgánů veřejné moci, kdy je plnění smlouvy na jednání těchto osob či orgánů veřejné moci závislé a je jimi podmíněno, přičemž dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl vzniku překážky objektivně zabránit, (3) jakýmikoli zpožděními, překážkami nebo omezeními způsobenými nebo přičitatelnými zadavateli nebo personálu zadavatele. Jestliže se dodavatel domnívá, že je oprávněn k prodloužení doby plnění veřejné zakázky v souvislosti s kterýmkoli z výše uvedených bodů, musí to neprodleně poté, co tuto skutečnost zjistí, písemně oznámit zadavateli včetně popisu a odůvodnění konkrétní události nebo okolnosti. Dodavatel musí pokračovat v provádění předmětu veřejné zakázky s využitím takových vhodných a rozumných opatření, která jsou přiměřená pro tyto události nebo okolnosti, a musí jednat v souladu s jakýmikoli pokyny, které mu dá zadavatel. Prodloužení doby plnění veřejné zakázky stanovené dohodou mezi zadavatelem a dodavatelem bude odpovídat době trvání překážky, přerušení či omezení provádění předmětu veřejné zakázky, s přihlédnutím k době nezbytně nutné pro obnovení realizace předmětu veřejné zakázky dodavatelem.