671016-2026 - Competition
Bulgaria – Water-main refurbishment construction work – Реконструкция на водопроводи на територията на община Велико Търново – по две обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Реконструкция на водопроводи на територията на община Велико Търново – по две обособени позиции
Description: Реконструкция на водопроводи на територията на община Велико Търново – по две обособени позиции: Обособена позиция № 1 - „Реконструкция на водопровод на ул. „Никола Габровски“ (ОК 233 – ОК 72), в т.ч. и улица с ОК 1905 – ОК 8100 – ОК 8101, връзка с ул. „Магистрална“, гр. Велико Търново“- фаза 2. Предметът на обособената позиция обхваща изпълнение и завършване на всички строително-монтажни работи по част „ВиК“, необходими за реконструкцията на уличния водопровод в двата етапа, включително доставка на материали и съоръжения, временни работи, изпитвания, промивка и дезинфекция, възстановяване на засегнатите площи, екзекутивна документация, съдействие при приемане и отстраняване на дефекти в гаранционния срок. Етапите са: Етап I - ул. „Никола Габровски“ от ОК 238 при ул. „Васил Левски“ до ОК 8314, ОК 8317 и ОК 8319 при кръговото кръстовище с ул. „Магистрална“ и Етап II - ул. „Никола Габровски“ от ОК 8261 и ОК 8264 при ул. „Магистрална“ до ОК 72 и ОК 73 при кръговото кръстовище с ул. „Козлуджа“ и ул. „Сан Стефано“. Целта е съществуващият амортизиран водопровод да бъде заменен с надеждна водоснабдителна мрежа, да се подменят или пресвържат сградните водопроводни отклонения, да се осигурят връзките със страничните улици и противопожарните водни количества, без недопустимо прекъсване на водоснабдяването и без увреждане на действащата техническа инфраструктура. Обособена позиция № 2 - "Реконструкция на напорен водопровод /АЦ ф 150/ от помпена станция /ПС/ до с. Малки чифлик, общ. Велико Търново". Предметът на обществената поръчка е изпълнение на строително-монтажни работи за реконструкция на съществуващия напорен водопровод от помпена станция „Мотела“ до включването му в съществуващата водопроводна мрежа на с. Малки Чифлик, община Велико Търново, съгласно одобрения работен инвестиционен проект, разрешението за строеж, количествено-стойностната сметка, настоящата техническа спецификация и приложимото законодателство. Целта е подмяна на амортизирания напорен водопровод и повишаване на сигурността и непрекъснатостта на водоснабдяването на с. Малки Чифлик, като по време на строителството се опазва действащият водопровод и се ограничава прекъсването на водоподаването до технологично необходимия минимум. Участниците могат да подадат оферта за една или повече обособени позиции.
Internal identifier: 609201
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Реконструкция на водопроводи на територията на община Велико Търново – по две обособени позиции: Обособена позиция № 1 - Реконструкция на водопровод на ул. „Никола Габровски“ (ОК 233 – ОК 72), в т.ч. и улица с ОК 1905 – ОК 8100 – ОК 8101, връзка с ул. „Магистрална“, гр. Велико Търново - фаза 2 Обособена позиция № 2 - Реконструкция на напорен водопровод /АЦ ф 150/ от помпена станция /ПС/ до с. Малки чифлик, общ. Велико Търново
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232151 Water-main refurbishment construction work
Additional classification (cpv): 45112400 Excavating work, 45112500 Earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Реконструкция на водопровод на ул. „Никола Габровски“ (ОК 233 – ОК 72), в т.ч. и улица с ОК 1905 – ОК 8100 – ОК 8101, връзка с ул. „Магистрална“, гр. Велико Търново“- фаза 2
Description: Предметът обхваща изпълнение и завършване на всички строително-монтажни работи по част „ВиК“, необходими за реконструкцията на уличния водопровод в двата етапа, включително доставка на материали и съоръжения, временни работи, изпитвания, промивка и дезинфекция, възстановяване на засегнатите площи, екзекутивна документация, съдействие при приемане и отстраняване на дефекти в гаранционния срок. Етапите са: Етап I - ул. „Никола Габровски“ от ОК 238 при ул. „Васил Левски“ до ОК 8314, ОК 8317 и ОК 8319 при кръговото кръстовище с ул. „Магистрална“ и Етап II - ул. „Никола Габровски“ от ОК 8261 и ОК 8264 при ул. „Магистрална“ до ОК 72 и ОК 73 при кръговото кръстовище с ул. „Козлуджа“ и ул. „Сан Стефано“. Целта е съществуващият амортизиран водопровод да бъде заменен с надеждна водоснабдителна мрежа, да се подменят или пресвържат сградните водопроводни отклонения, да се осигурят връзките със страничните улици и противопожарните водни количества, без недопустимо прекъсване на водоснабдяването и без увреждане на действащата техническа инфраструктура. Обхват на възлагането: подготовка на строителната площадка, трасиране и уточняване на съществуващите подземни мрежи с експлоатационните дружества; временна организация и безопасност на движението, ограждане, сигнализация и осигуряване на достъп до имотите и обектите; разкриване, демонтаж или извеждане от експлоатация на съществуващи водопроводи и арматури само в обхвата и по реда, предвидени в проекта; изкопи, укрепване, водочерпене, подложка, монтаж на тръби, фасонни части и арматури, обратни засипки и контролирано уплътняване; изграждане на улични водопроводи, връзки, СВО, спирателни кранове, пожарни хидранти, въздушници и опорни блокове по проекта; временни байпаси и поетапно превключване, когато са необходими за непрекъсваемост на водоснабдяването; хидравлични изпитвания, промиване, дезинфекция, пробовземане и доказване качеството на водата преди въвеждане в експлоатация; геодезическо заснемане, екзекутивна документация, актове и протоколи по време на строителството, паспорти и инструкции; предаване на обекта в напълно завършен, безопасен и годен за експлоатация вид. Издадени са Разрешение за строеж № 24 от 23.01.2026 г. за Етап I и Разрешение за строеж № 23 от 23.01.2026 г. за Етап II. Съгласно проекта съществуващата схема на захранване от две водоснабдителни зони се запазва. Новопроектираните улични водопроводи са предвидени да се изградят от полиетиленови тръби висока плътност предназначени за работно налягане 10 атм. Сградните водопроводни отклонения също се подменят от новия уличен водопровод до нови тротоарни спирателни кранове, като също се използва PE тръби с подобни характеристики или само се подвързват съгласно приложената към част ВиК ситуация. Новият водопровод се полага в открит вертикален неплътно укрепен изкоп, с минимално покритие над темето - 150м и съгласно приложен надлъжен профил. Минималния наклон на водопровода е 0,002. В изкопа полиетиленовите тръби да се полагат върху 10 см подложка от дребнозърнест скален материал /пясък/ посочен в проекта. Предвидени са нови надземни ПХ - общо 10 броя. Разстоянието между два съседни ПХ /нови и съществуващи/ не надвишава 150 м. Преди всеки ПХ е предвиден спирателен кран. По трасето на новия уличен водопровод в най-високата му част при П.Т.48 ще се изпълни автоматичен въздушник за безшахтов монтаж. Предвижда се подмяна на всички стари сградни водопроводни отклонения. Диаметрите на СВО са с различен диаметър като ще се използват РЕ тръби. Изпълнението на новия уличен водопровод ще се извърши чрез открит вертикален изкоп, неплътно укрепен. Тръбите да се полагат върху 10 см подложка от пясък, а обратната засипка ще се изпълни до 20 см над темето на тръбата също от пясък или сипица. До кота терен насипа се изпълнява с нефракциониран трошен камък в зоната на улицата. Над водопровода се полага сигнална лента с метални проводници, а над пясъчната засипка – лента с надпис „водопровод“ за откриване и предпазване на уличния водопровод при бъдещи изкопи. Строителството на водопровода ще се извършва на определени участъци, като при необходимост ще се използва временен водопровод от РЕ тръби за захранване на потребителите на вода, особено на критичните такива като областна болница „Д-р Ст. Черкезов“. Предвидено е хидравлично изпитване, както и промивка и дезинфекция. Подробно работите, подлежащи на изпълнение са описани в Техническата спецификация и в приложения инвестиционен проект. ​​​​​​​
Internal identifier: 609203
Options:
Description of the options: Възложителят е предвидил „опция за допълнителни дейности и/или количества” по чл. 21, ал. 1 от ЗОП до размера на стойността, посочена в чл. 3, ал.1, буква „б“ от проекта на договор, в случай, че по време на изпълнение на договора за обществена поръчка възникне необходимост от изпълнение на допълнителни дейности и/или количества. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не е задължен да упражни правото си на опция за допълнителните дейности и/или количества. Съгласно чл. 3, ал.1, буква „б“ от проекта на договор допълнителни дейности и/или количества (посочени като непредвидени разходи в КСС) са в размер на 10 % върху стойността по КСС, съгласно представената оферта. Работите по опцията ще бъдат заплащани само при доказана необходимост от тяхното извършване и в случай, че са били съгласувани и одобрени от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ чрез негов представител/и. Плащането на допълнителни дейности и/или количества (ако е приложимо), се реализира при окончателното плащане на СМР. Стойността на непредвидените разходи (опцията) се определя, съгласно установените количества, на базата на единичните цени, предложени с ценовата оферта на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ и посочени в Количествено-стойностната сметка. За видовете СМР и дейности, за които няма предложени единични цени, единичната цена се образува на база елементи на ценообразуване, предложени в офертата. За опцията се подписва допълнително споразумение.
Lot: LOT-0002
Title: Реконструкция на напорен водопровод /АЦ ф 150/ от помпена станция /ПС/ до с. Малки чифлик, общ. Велико Търново
Description: Предметът на обществената поръчка е изпълнение на строително-монтажни работи за реконструкция на съществуващия напорен водопровод от помпена станция „Мотела“ до включването му в съществуващата водопроводна мрежа на с. Малки Чифлик, община Велико Търново, съгласно одобрения работен инвестиционен проект, разрешението за строеж, количествено-стойностната сметка, настоящата техническа спецификация и приложимото законодателство. Целта е подмяна на амортизирания напорен водопровод и повишаване на сигурността и непрекъснатостта на водоснабдяването на с. Малки Чифлик, като по време на строителството се опазва действащият водопровод и се ограничава прекъсването на водоподаването до технологично необходимия минимум. Общата дължина на изградения напорен водопровод е 1910м, като същия е изпълнен от различни като материал и диаметър тръби: стоманени тръби Ø100мм и 150мм в началния участък с най голям напор, последващ от АЦ тръби Ø150мм в по-горния участък. Заради остарелите амортизирани тръби и високия напор на който е подложен напорния водопровод, по него са предизвикани многобройни аварии. Заради факта, че водоснабдителната система на селото няма напорен резервоар за съхранение на регулиращ, противопожарен и авариен обем вода, при всяка авария се спира на водата за цялото село за продължителен период от време. Това налага Община Велико Търново да предприеме мерки за подмяна на съществуващия напорен водопровод от помпената станция до регулационните граници на селото, като проектния нов напорен водопровод следва плътно съществуващия такъв. Новопроектираният напорен водопровод е предвиден да се изпълни с диаметър Ø160 HDPE100 RC тръби, за работно налягане PN16. Водопроводът е с начало връзка от съществуващата шахта за удароубивател при ПС „Мотела”. Напорният водопровод от РЕ тръби Ø160mm e оразмерен да провежда оразмерителните водни количества а именно Qmax,h= 9,51 l/s при таблична скорост на водата от V=0,71m/s и наклон I=0,0038 за тръбите с работно налягане 16 atm.Характерните теренни особености обособяват най - ниски точки за новопроектирания напорен водопровод / т.14, т.64, т.85, т.97/. Поради това в тези точки се предвижда изграждане на изпразнителни шахти ( един нисък изпразнител и 3 броя висок изпразнител/. Предвижда се монтиране на четири броя автоматични въздушници в характерни точки по трасето на напорния водопровод- в началото в удароубивателната шахта, при т.61, т.72 и т.92. По трасето на водопровода са предвидени спирателни кранове DN 150мм, общо 3 броя. Всички изкопи трябва да останат подходящо укрепени за времето на монтажа на водопровода до завършване на възстановяването на терена. След завършване на строително - монтажните работи следва да се извърши изпитване и дезинфекция. В обхвата се включват всички доставки, временни работи, труд, механизация, изпитвания и документи, необходими за цялостно, безопасно и годно за експлоатация изпълнение, включително: подготовка и организация на строителната площадка, трасиране, геодезическо обезпечаване и заснемане; въвеждане, поддържане, актуализиране при необходимост и премахване на ВОБД след съгласуване с компетентните органи; локализиране, маркиране, ръчно разкриване и опазване на съществуващи подземни и надземни мрежи и съоръжения; временно строителство, временни подходи, огради, сигнализация, осветяване, отводняване и обезопасяване; изкопи, укрепване, водочерпене, подготовка на основата, тръбна подложка, монтаж, обратни засипки и уплътняване; доставка и монтаж на тръби, фасонни части, арматури, фланцови адаптори, компенсатори, опорни блокове и всички проектни принадлежности; изграждане и оборудване на шахти за автоматични въздушници, висок и нисък изпразнител, спирателни кранове и работи в съществуващата шахта за удароубивател; безизкопно пресичане на път I-4 и изпълнение на проектните пресичания и преминавания; изпълнение на мостовия участък върху предвидената стоманена конструкция и антикорозионна защита; връзки към съществуващите съоръжения, превключване, промивка, дезинфекция, пробовземане и доказване качеството на водата; възстановяване на пътни настилки, банкети, окопи, площадки, терени и засегнати елементи до проектното или първоначалното им състояние; управление на строителните отпадъци и излишните земни маси; контролни и приемни изпитвания, екзекутивна документация, кадастрално заснемане и документи за въвеждане в експлоатация; отстраняване на дефекти в гаранционните срокове. Подробно работите, подлежащи на изпълнение са описани в Техническата спецификация и в приложения инвестиционен проект.
Internal identifier: 609205
Additional classification (cpv): 45231110 Pipelaying construction work, 45112400 Excavating work, 45112500 Earthmoving work