671107-2026 - Competition
Sweden – Construction work – Björka LSS barnboende
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Björka LSS barnboende
Description: Entreprenaden omfattar en nybyggnad av ett LSS-boende samt två komplementbyggnader. LSS-boendet (Byggnad 1) består av två bostadsenheter à 3 lägenheter vardera (totalt 6 lägenheter) sammankopplade med en personaldel.
Internal identifier: 00125/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Björka LSS barnboende