671255-2026 - Competition
Moldova – Pharmaceutical products – Achiziționarea medicamentelor necesare tratamentului pacienților cu Hemofilie în scopul realizării Programului Național „Combaterea maladiilor rare” pentru anul 2027
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționarea medicamentelor necesare tratamentului pacienților cu Hemofilie în scopul realizării Programului Național „Combaterea maladiilor rare” pentru anul 2027
Description: Achiziționarea medicamentelor necesare tratamentului pacienților cu Hemofilie în scopul realizării Programului Național „Combaterea maladiilor rare” pentru anul 2027
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Factor IX de coagulare 1000 UI
Description: Denumire: Factor IX de coagulare 1000 UI. Unitatea de măsură: Flacon. Cantitatea: 100. Specificația tehnică: ATC B02BD04. Forma farmaceutica Pulbere şi solvent pentru soluţie injectabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura flacon. Se acceptă: 1.medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor) sau 2. medicamente autorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în cadrul Comisiei medicamentului din cadrul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), incluse în Registrul produselor medicamentoase avizate pozitiv în rezultatul expertizei și testării de către Laboratorul de Control al Calității Medicamentelor (conform informației publicate pe pagina oficială a AMDM). Declarație privind respectarea condițiilor speciale de păstrare a medicamentelor pe parcursul livrării, (2ºC - 8ºC).
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Factor IX de coagulare 500 UI
Description: Denumire: Factor IX de coagulare 500 UI. Unitatea de măsură: Flacon. Cantitatea: 250. Specificația tehnică: ATC B02BD04. Forma farmaceutica Pulbere şi solvent pentru soluţie injectabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura flacon. Se acceptă: 1.medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor) sau 2. medicamente autorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în cadrul Comisiei medicamentului din cadrul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), incluse în Registrul produselor medicamentoase avizate pozitiv în rezultatul expertizei și testării de către Laboratorul de Control al Calității Medicamentelor (conform informației publicate pe pagina oficială a AMDM). Declarație privind respectarea condițiilor speciale de păstrare a medicamentelor pe parcursul livrării, (2ºC - 8ºC).
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Factor VIII de coagulare 1000 UI sau Coagulation factor VIII 1000 UI sau Moroctocog alfa 1000 UI sau Efmoroctocog alfa 1000 UI
Description: Denumire: Factor VIII de coagulare 1000 UI sau Coagulation factor VIII 1000 UI sau Moroctocog alfa 1000 UI sau Efmoroctocog alfa 1000 UI. Unitatea de măsură: Flacon. Cantitatea: 9000. Specificația tehnică: ATC B02BD02. Forma farmaceutica pulbere şi solvent pentru soluţie injectabilă/perfuzabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masură: flacon. Se acceptă: 1.medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor) sau 2. medicamente autorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în cadrul Comisiei medicamentului din cadrul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), incluse în Registrul produselor medicamentoase avizate pozitiv în rezultatul expertizei și testării de către Laboratorul de Control al Calității Medicamentelor (conform informației publicate pe pagina oficială a AMDM). Declarație privind respectarea condițiilor speciale de păstrare a medicamentelor pe parcursul livrării, (2ºC - 8ºC).
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Factor VIII de coagulare 500 UI sau Coagulation factor VIII 500 UI sau Moroctocog alfa 500 UI sau Efmoroctocog alfa 500 UI
Description: Denumire: Factor VIII de coagulare 500 UI sau Coagulation factor VIII 500 UI sau Moroctocog alfa 500 UI sau Efmoroctocog alfa 500 UI. Unitatea de măsură: Flacon. Cantitatea: 100. Specificația tehnică: ATC B02BD02. Forma farmaceutica pulbere şi solvent pentru soluţie injectabilă/perfuzabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura flacon. Se acceptă: 1.medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor) sau 2. medicamente autorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în cadrul Comisiei medicamentului din cadrul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), incluse în Registrul produselor medicamentoase avizate pozitiv în rezultatul expertizei și testării de către Laboratorul de Control al Calității Medicamentelor (conform informației publicate pe pagina oficială a AMDM). Declarație privind respectarea condițiilor speciale de păstrare a medicamentelor pe parcursul livrării, (2ºC - 8ºC).
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - Factor VIII de coagulare uman/ Factor von Willebrand
Description: Denumire: Factor VIII de coagulare uman/ Factor von Willebrand. Unitatea de măsură: Flacon. Cantitatea: 1715. Specificația tehnică: ATC B02BD06. Forma farmaceutica pulbere şi solvent pentru soluţie injectabilă/perfuzabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura flacon. Se acceptă: 1.medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor) sau 2. medicamente autorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în cadrul Comisiei medicamentului din cadrul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), incluse în Registrul produselor medicamentoase avizate pozitiv în rezultatul expertizei și testării de către Laboratorul de Control al Calității Medicamentelor (conform informației publicate pe pagina oficială a AMDM). Declarație privind respectarea condițiilor speciale de păstrare a medicamentelor pe parcursul livrării, (2ºC - 8ºC). Total: