671291-2026 - Competition
Hungary – Sewage-treatment plant construction work – Szennyvíztisztító telep, hálózat, útépítés Dabason
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Szennyvíztisztító telep, hálózat, útépítés Dabason
Description: Feladat Dabas város szennyvízelvezető és tisztító rendszerének fejlesztése vállalkozási szerződés keretében, s minimum 6 hónapos próbaüzem lefolytatása, a jótállási időtartam alatt a jótállás körébe tartozó feladatok ellátása. A létesítendő szennyvíztisztító telep és hálózatfejlesztés kiviteli tervei a KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 támogatási szerződés keretében elkészültek, ezért a FIDIC „Piros” Könyv szerinti szerződési konstrukció kerül alkalmazásra. A teljes beruházásra előzetes vizsgálati eljárás volt szükséges, mely határozattal zárult (PE/KTHF/00172-15/2024. - környezeti hatásvizsgálat lefolytatása nem szükséges). 1. RÉSZ: Szennyvíztisztító telep és nyárfás öntözőtelep építése, hálózat építési feladatok a.) Szennyvíztisztító telep építése: Az új telep Dabas külterületén, a 0148/5-8 hrsz-ú telken új, zöldmezős beruházásként épül meg. A tervezett új szennyvíztisztító telep Dabas város szennyvizét kezeli, szervesanyag kapacitása 30.670 LEÉ, tisztítókapacitása 3100 m3/nap A tervezési területen több különféle műtárgy, épület, technológiai létesítmény készül. Az új telepen SBR üzemű szennyvíztisztítási technológia kerül alkalmazásra. b.) Nyárfás öntözőtelep létesítése, felújítása Az új nyárfás öntözőtelep tartozik, mely a tisztított szennyvíz végleges elhelyezését biztosítja. A tervdokumentáció tisztított szennyvíz gerinc-csatornát, nyomottvezetéket, nyárfás bakhátakat, öntöző tálcákat, drénvezetékeket és megkerülő ágat tartalmaz. A meglévő 21,5 ha nyárfás terület mellé további 27,5 ha-on létesül nyárfás szennyvízöntöző. Az új szikkasztók kialakítása mellett a jelenlegi, erősen degradált tálcák helyreállítása ütemezetten megtörténik. c.) Csatornahálózat és aknák építése (1. és 2. sz. kormányzóaknáktól a szennyvíztisztító telepig) (Próbaüzemmel nem érintett) E munkarészben alapvető feladat a jelenleg üzemelő 4 db gyűjtő nyomott vezetéken érkező szennyvízmennyiség továbbításának megoldása a létesítendő új szennyvíztisztító telep irányába. Ennek keretében megépülnek a következő csatornaszakaszok: az új végátemelő aknák, a jelenlegi gyűjtő vezetékeket (vízkormányzó aknák) összekötő nyomottrendszerű csatornaszakaszok, az új végátemelő aknákat és a tervezett új szennyvíztisztító telepet összekötő nyomott üzemű gyűjtő gerincvezetékek (ikervezeték). A tervek magukban foglalják a tervezett szennyvíztisztító telep hálózati ivóvíz ellátását biztosító ivóvíz vezeték megépítését is. 2. RÉSZ: Szennyvízhálózat fejlesztése a városban (Próbaüzemmel nem érintett) Ez a munkarész önállóan kivitelezhető az 1. résztől műszakilag elkülönítve. Mely egyrészt az Örkényi út és környezetének szennyvízhálózat bővítését tartalmazza („Dabas város új szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítmények tervezése, Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez kapcsolódó szennyvízhálózat-fejlesztés tervezése, Dabas város Örkényi út és környéke szennyvízhálózat fejlesztés tervezés - kiviteli terv, Munkaszám: 2024/T90” – „Örkényi út szennyvízhálózat” nevű mappa). Gravitációs és nyomott üzemű vezetékszakaszok épülnek az Örkényi úton és a Szőlő, Akácos, Rabárerdő, Venyige, Fenyves utcákban, átemelőaknákkal és kapcsolódó létesítményeikkel. Ellátandó lakóingatlanok száma jelenleg: 254 ingatlan. Gravitációs csatornahálózat és nyomóvezetékek összesen: 5 046 m. Építendő hálózati szakaszok: E-Cs 16-0-0 gravitációs csatorna (Örkényi út): 1503 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 17-0-0 gravitációs csatorna (Szőlő utca): 974 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 18-0-0 gravitációs csatorna (Rabárerdő utca I.): 501 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 19-0-0 gravitációs csatorna (Rabárerdő utca II.): 335 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 20-1-0 gravitációs csatorna (Fenyves utca, Akácos utca): 628 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 20-2-0 gravitációs csatorna (Rabár erdő utca): 153 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 21-0-0 gravitációs csatorna (Rabár erdő utca): 278 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 22-0-0 gravitációs csatorna (Fenyves utca): 344 m – DN200 – KG-PVC E-Ny 4-0-0 nyomóvezeték (Rabár erdő utca): 41 m – D110 PE E-Ny 5-0-0 nyomóvezeték (Fenyves utca): 289 m – D90 PE Építendő szennyvíz átemelők: E-II. sz. átemelő, E-III. sz. átemelő Másrészt a 2. részben a városi szennyvíz hálózatra vonatkozó tervdokumentációból („Dabas város új szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítmények tervezése, Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez kapcsolódó szennyvízhálózat-fejlesztés tervezése - kiviteli terv, VERZIÓSZÁM: V2, Munkaszám: 2023/T/59” – „Városi szennyvíz hálózat” nevű mappa) az alábbi műszaki egységekre kell ajánlatot tenni: CS-1, CS-2, CS-3, CS-4, CS-5, NY-1, NY-2, E-NY 1-0-0, E-NY 2-0-0, E-NY 3-0-0, CS-NY-1, CS-NY-2, CS-NY-3, CS-NY-4, CS-NY-5, CS-NY-6, E-CS 20-0-0 vezetékek, Homok utcai átemelő, E-I. sz. átemelő, 3545/2 Hrsz-ú átemelő (Az „Áttekintő helyszínrajz – részajánlat bontáshoz” c. rajzon kék színnel jelölt tervezési területek) Ellátandó lakóingatlanok száma jelenleg: 164 ingatlan. Gravitációs csatornahálózat és nyomás alatti csatornahálózat valamint nyomóvezetékek összesen: 6179 m. 3. RÉSZ: Telep megközelítését biztosító út építése (Próbaüzemmel nem érintett) Feladat az új Dabasi szennyvíztisztító telep megközelítését biztositó út építésének kivitelezése, mely a település jelenlegi külterületi részén helyezkedik el az 5. sz. elsőrendű főút és a 4604 j. országos közút közötti területen, Dabastól északi irányban. A 0129 hrsz út a 0+000-0+350 km szelvények között meglevő aszfalt burkolattal rendelkezik. Az út Dabas Alsóbesnyő településrész megközelítését teszi lehetővé. A meglevő út burkolatának szélessége általánosságban 4,2-4,6 méter, mely megnövelésre kerül úgy, hogy elbontás után új pályaszerkezet épül. A 0129 hrsz út 0+350 km szelvényt követő szakaszán, valamint a 0146 hrsz területen tervezett szakaszon a meglevő földút burkolattal történő ellátása szükséges.
Internal identifier: EKR002296612025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Az ajánlatok értékelésének szempontja valamennyi részajánlatban: a legjobb ár-érték arány. Az értékelési szempontonként az adható pontszámok alsó határa: 0 pont, a felső határa: 100 pont. A módszerek meghatározása, amellyel a ponthatárok közötti pontszám megadásra kerül: - Az 1. értékelési szempont (valamennyi részajánlatban): Nettó ajánlati ár esetén ajánlatkérő a fordított arányosítás módszerét alkalmazza a Közbeszerzési dokumentációban ismertett részletek, pontszámítási képlet szerint. - A 2-3-4. értékelési szempont az 1-2. részajánlatban, valamint a 2-3. értékelési szempont a 3. részajánlatban: Az M2a-b-c-d-e-f-g-h) szakember alkalmasságnál előírtat meghaladó többlet szakmai tapasztalata esetén az egyenes arányosítás módszerét alkalmazza a Közbeszerzési dokumentációban ismertett részletek, pontszámítási képlet szerint. Az 1. részben: az M2.a), M2.b) és M2.c) pont, a 2. részben: az M2.d), M2.e) és M2.f) pont, a 3. részben az M2.g) és M2.h) pont szerinti szakember többlettapasztalata kerül értékelésre. - A 4. értékelési szempont a 3. részajánlatban: Többlet jótállás időtartama esetén az egyenes arányosítás módszerét alkalmazza a Közbeszerzési dokumentációban ismertett részletek, pontszámítási képlet szerint.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45252100 Sewage-treatment plant construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Szennyvíztisztító és nyárfás öntözőtelep építése
Description: Feladat Dabas város szennyvízelvezető és tisztító rendszerének fejlesztése vállalkozási szerződés keretében, s minimum 6 hónapos próbaüzem lefolytatása, a jótállási időtartam alatt a jótállás körébe tartozó feladatok ellátása. A létesítendő szennyvíztisztító telep és hálózatfejlesztés kiviteli tervei a KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 támogatási szerződés keretében elkészültek, ezért a FIDIC „Piros” Könyv szerinti szerződési konstrukció kerül alkalmazásra. A teljes beruházásra előzetes vizsgálati eljárás volt szükséges, mely határozattal zárult (PE/KTHF/00172-15/2024. - környezeti hatásvizsgálat lefolytatása nem szükséges). 1. RÉSZ: Szennyvíztisztító telep és nyárfás öntözőtelep építése, hálózat építési feladatok a.) Szennyvíztisztító telep építése A régi 1975-ben épült telep fekvése kedvezőtlen (lakott területhez közeli) azonkívül elavult, túlterhelt, ezért felhagyásra kerül és új szennyvíztisztító telep épül. Az új telep Dabas külterületén, a 0148/5-8 hrsz-ú telken új, zöldmezős beruházásként épül meg. Az új telep Dabas város szennyvizét kezeli, szervesanyag kapacitása 30.670 LEÉ, tisztítókapacitása 3100 m3/nap A területen több különféle műtárgy, épület, technológiai létesítmény készül. Az új telepen SBR üzemű szennyvíztisztítási technológia kerül alkalmazásra. A szennyvíztisztító telep: vízjogi létesítési engedéllyel (Ügyiratszám: 30414/3915-24/2024.ált.) és építési engedéllyel (Ügyiratszám: PE/ETDR-EP/10579-22/2026.) rendelkezik. b.) Nyárfás öntözőtelep létesítése, felújítása: Az új telephez nyárfás öntözőtelep tartozik, mely a tisztított szennyvíz végleges elhelyezését biztosítja. A terv tisztított szennyvíz gerinc-csatornát, nyomottvezetéket, nyárfás bakhátakat, öntöző tálcákat, drénvezetékeket és megkerülő ágat tartalmaz. A meglévő 21,5 ha nyárfás terület mellé további 27,5 ha-on létesül nyárfás szennyvízöntöző. Az új szikkasztók kialakítása mellett a jelenlegi, erősen degradált tálcák helyreállítása ütemezetten megtörténik. Mivel itt rossz állapotú a faállomány, azt újra kell telepíteni, továbbá, ki kell kotorni a tálcákból a felhalmozódott szennyvíziszapot, és be kell forgatni a kolmatált talajt. A nyárfás szikkasztó területet 4 öntöző blokk alkotja (2 db meglévő és 2 db újonnan létesítendő). Összesen 49 ha szikkasztó terület létesül, újul meg. A tisztított szennyvíz kijuttatását az öntöző blokkokra nyomott üzemű csőrendszer biztosítja. Ennek teljes hossza: 10 904 m. Minden öntözőtálca alatt kiszakaszolható dréncső hálózat létesül, ami gyűjtő gerincvezetékekhez csatlakozik. Drénvezeték teljes hossza: 100 660 m, az ültetendő fa mennyisége a nyárfás öntözőtelepen: 25 000 db. A talajvíz minőségének nyomon követését 4 db újonnan létesítendő monitoring kút teszi lehetővé. A drénhálózat által gyűjtött vizet gravitációs csattornák gyűjtik és juttatják el (üzemállapottól függően) a felszíni befogadóba. A csőhálózat hossza: 5920 m. A rendszer részét képezik emellett szerelvényaknák (7 db), osztóaknák (58 db), gravitációs csatorna akna (1 db), zsilipkamra (1 db). A nyárfás öntözőterület: vízjogi létesítési engedéllyel rendelkezik (a teleppel egy engedélyben). c.) Csatornahálózat és aknák építése (1. és 2. sz. kormányzóaknáktól a szennyvíztisztító telepig) (Próbaüzemmel nem érintett): E részben alapvető feladat a jelenleg üzemelő 4 db gyűjtő nyomott vezetéken érkező szennyvízmennyiség továbbításának megoldása az új szennyvíztisztító telep irányába. Ehhez megépülnek a következő csatornaszakaszok: az új végátemelő aknák, a jelenlegi gyűjtő vezetékeket (vízkormányzó aknák) összekötő nyomottrendszerű csatornaszakaszok, az új végátemelő aknákat és a tervezett új szennyvíztisztító telepet összekötő nyomott üzemű gyűjtő gerincvezetékek (ikervezeték). A tervek magukban foglalják a tervezett szennyvíztisztító telep hálózati ivóvíz ellátását biztosító ivóvíz vezeték megépítését is. Az 1. részben a városi szennyvíz hálózatra vonatkozó tervdokumentációból („Dabas város új szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítmények tervezése, Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez kapcsolódó szennyvízhálózat-fejlesztés tervezése - kiviteli terv, VERZIÓSZÁM: V2, Munkaszám: 2023/T/59” – „Városi szennyvíz hálózat” nevű mappa) az alábbi műszaki egységekre kell ajánlatot tenni: 1., 2., 3., sz kormányzóakna, végátemelő, NY-3, NY-4, NY-5, NY-6, NY-7, NY-8 nyomóvezetékek (Az „Áttekintő helyszínrajz – részajánlat bontáshoz” c. rajzon piros színnel jelölt tervezési területek) Nyomóvezetékek összesen: 4957 m. Építendő hálózati szakaszok: Ny-3 nyomóvezeték: 1991 m – D355 PE Ny-4 nyomóvezeték: 1987 m – D355 PE Ny-5 nyomóvezeték: 320 m – D225 PE Ny-6 nyomóvezeték: 311 m – D225 PE Ny-7 nyomóvezeték: 311 m – D225 PE Ny-8 nyomóvezeték: 37 m – D160 PE Építendő szennyvíz műtárgyak: 1. sz kormányzóakna 2. sz kormányzóakna 3. sz kormányzóakna végátemelő A fenti hálózati elemek vízjogi létesítési engedéllyel rendelkeznek (külön eljárásban kezelve a telepektől): Ügyiratszám: 30414/348-12/2025.ált.
Internal identifier: EKR002296612025/1
Additional classification (cpv): 45232400 Sewer construction work, 45210000 Building construction work, 45223000 Structures construction work, 45310000 Electrical installation work, 45350000 Mechanical installations
Lot: LOT-0002
Title: Szennyvízhálózat fejlesztése a városban
Description: Feladat Dabas város szennyvízelvezetési rendszerének fejlesztése vállalkozási szerződés keretében, a jótállási időtartam alatt a jótállás körébe tartozó feladatok ellátása. A létesítendő szennyvízelvezetési hálózat kiviteli tervei a KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 támogatási szerződés keretében elkészültek, ezért a FIDIC „Piros” Könyv szerinti szerződési konstrukció kerül alkalmazásra. A teljes beruházásra előzetes vizsgálati eljárás volt szükséges, mely határozattal zárult (PE/KTHF/00172-15/2024. - környezeti hatásvizsgálat lefolytatása nem szükséges). 2. RÉSZ: Szennyvízhálózat fejlesztése a városban (Próbaüzemmel nem érintett) Ez a munkarész önállóan kivitelezhető az 1. résztől műszakilag elkülönítve. Mely egyrészt az Örkényi út és környezetének szennyvízhálózat bővítését tartalmazza („Dabas város új szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítmények tervezése, Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez kapcsolódó szennyvízhálózat-fejlesztés tervezése, Dabas város Örkényi út és környéke szennyvízhálózat fejlesztés tervezés - kiviteli terv, Munkaszám: 2024/T90” – „Örkényi út szennyvízhálózat” nevű mappa). Gravitációs és nyomott üzemű vezetékszakaszok épülnek az Örkényi úton és a Szőlő, Akácos, Rabárerdő, Venyige, Fenyves utcákban, átemelőaknákkal és kapcsolódó létesítményeikkel. Ellátandó lakóingatlanok száma jelenleg: 254 ingatlan. Gravitációs csatornahálózat és nyomóvezetékek összesen: 5 046 m. Építendő hálózati szakaszok: E-Cs 16-0-0 gravitációs csatorna (Örkényi út): 1503 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 17-0-0 gravitációs csatorna (Szőlő utca): 974 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 18-0-0 gravitációs csatorna (Rabárerdő utca I.): 501 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 19-0-0 gravitációs csatorna (Rabárerdő utca II.): 335 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 20-1-0 gravitációs csatorna (Fenyves utca, Akácos utca): 628 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 20-2-0 gravitációs csatorna (Rabár erdő utca): 153 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 21-0-0 gravitációs csatorna (Rabár erdő utca): 278 m – DN200 – KG-PVC E-Cs 22-0-0 gravitációs csatorna (Fenyves utca): 344 m – DN200 – KG-PVC E-Ny 4-0-0 nyomóvezeték (Rabár erdő utca): 41 m – D110 PE E-Ny 5-0-0 nyomóvezeték (Fenyves utca): 289 m – D90 PE Építendő szennyvíz átemelők: E-II. sz. átemelő, E-III. sz. átemelő A csatornahálózatra (az Örkényi út környezetének tervdokumentációjához) a vízjogi létesítési engedély rendelkezésre áll: Pest Vármegyei Kormányhivatal, Ügyiratszám: PE/TIV/03475-20/2026 Másrészt a 2. részben a városi szennyvíz hálózatra vonatkozó tervdokumentációból („Dabas város új szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítmények tervezése, Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez kapcsolódó szennyvízhálózat-fejlesztés tervezése - kiviteli terv, VERZIÓSZÁM: V2, Munkaszám: 2023/T/59” – „Városi szennyvíz hálózat” nevű mappa) az alábbi műszaki egységekre kell ajánlatot tenni: CS-1, CS-2, CS-3, CS-4, CS-5, NY-1, NY-2, E-NY 1-0-0, E-NY 2-0-0, E-NY 3-0-0, CS-NY-1, CS-NY-2, CS-NY-3, CS-NY-4, CS-NY-5, CS-NY-6, E-CS 20-0-0 vezetékek, Homok utcai átemelő, I. sz. átemelő, 3545/2 Hrsz-ú átemelő (Az „Áttekintő helyszínrajz – részajánlat bontáshoz” c. rajzon kék színnel jelölt tervezési területek) Ellátandó lakóingatlanok száma jelenleg: 164 ingatlan. Gravitációs csatornahálózat és nyomás alatti csatornahálózat valamint nyomóvezetékek összesen: 6179 m. Építendő hálózati szakaszok: Cs-1 gravitációs csatorna (Egyház utca): 372 m – DN200 KG-PVC Cs-2 gravitációs csatorna (Pasa köz): 57 m – DN200 KG-PVC Cs-3 gravitációs csatorna (Tinódi utca): 146 m – DN200 KG-PVC Cs-4 gravitációs csatorna (Szendrei Júlia utca): 177 m – DN200 KG-PVC Cs-5 gravitációs csatorna (Ősz utca): 592 m – DN200 KG-PVC Cs-Ny-1 nyomás alatti csatorna (Rét utca): 173 m – D75 PE Cs-Ny-2 nyomás alatti csatorna (Zlinszky köz): 349 m – D75 PE Cs-Ny-3 nyomás alatti csatorna (Pasa köz): 145 m – D75 PE Cs-Ny-4 nyomás alatti csatorna (Gárdonyi Géza utca): 151 m – D75 PE Cs-Ny-5 nyomás alatti csatorna (Lindmayer utca): 97 m – D75 PE Cs-Ny-6 nyomás alatti csatorna (Szabadság utca): 618 m – D90 PE 855 m D110 Ny-1 nyomás alatti gyűjtő csatorna (Homok utca): 418 m – D90 PE Ny-2 nyomás alatti gyűjtő csatorna (Vasút út): 18 m – D90 PE E-NY 1-0-0 nyomás alatti csatorna (Homok utca): 466 m – D90 PE E-NY 2-0-0 nyomás alatti csatorna (Segesvári utca): 902 m – D90 PE E-NY 3-0-0 nyomóvezeték (Örkény út): 8 m – D110 PE E-CS 20-0-0 gravitációs csatorna (Rabárerdő utca, Venyige utca): 635 m – DN200 KG-PVC Építendő szennyvíz átemelők: Homok utcai átemelő, E-I. sz. átemelő, 3545/2 Hrsz-ú átemelő Ezen városi csatornahálózati szakaszok vízjogi létesítési engedéllyel rendelkeznek (külön eljárásban kezelve a telepektől): Ügyiratszám: 30414/348-12/2025.ált.
Internal identifier: EKR002296612025/2
Main classification (cpv): 45232400 Sewer construction work
Additional classification (cpv): 45350000 Mechanical installations
Lot: LOT-0003
Title: Telep megközelítését biztosító út építése
Description: Feladat Dabas város új szennyvíztisztító telepéhez vezető út felújítása, építése vállalkozási szerződés keretében, a jótállási időtartam alatt a jótállás körébe tartozó feladatok ellátása. Az út kiviteli tervei a KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 támogatási szerződés keretében elkészültek, ezért a FIDIC „Piros” Könyv szerinti szerződési konstrukció kerül alkalmazásra. 3. RÉSZ: Telep megközelítését biztosító út építése (Próbaüzemmel nem érintett): Az új telep megközelítését biztositó út a település külterületi részén helyezkedik el az 5. sz. főút és a 4604 j. közút közötti területen, Dabastól északra. A 0129 hrsz út a 0+000-0+350 km szelvények között meglevő aszfaltburkolattal rendelkezik. A meglevő burkolatszélesség általánosan 4,2-4,6 méter, mely növelésre kerül úgy, hogy elbontás után új pályaszerkezet épül. A 0129 hrsz út 0+350 km szelvényt követő szakaszán és a 0146 hrsz-en tervezett szakaszon a meglevő földút burkolatot kap. A 0+350 es 0+775 km szelvények között a meglevő földút nyomvonalán valósul meg a 2x1 sávos burkolt út. A 0+775 km szelvényt követően a 0129 hrsz és a 0146 hrsz területen megvalósuló út egy haladósávos burkolatot kap. A 0129 hrsz út részein a 2x1 sávos út burkolatának szélessége 5,5 m, az egy haladósávos burkolat szélessége 4,0 m. Az első szakaszon a padka szélessége 1,00 m, míg a követő szakaszon 1,50 m. A 0146 hrsz út esetében a burkolatszélesség 3,50 m, padkaszélesség 1,5 m. A tervezett utak hossza: - 0129 hrsz területen 2439 m - 0146 hrsz területen 315 m Összesen: 2754 m Aszfalt kötő (AC 16) és kopóréteg (AC 11) építés mennyisége: 1 363 m3 Vízépítési feladatok: A beruházás keretében készül szikkasztott földmedrű vízelvezetési megoldás, illetve a Dabas 0129 helyrajzi szám alatt lévő út 0+000-0+025 km szelvényei közötti szakasza keresztezi a KDVVIZIG kezelésében lévő XXVII. csatornát a 4+347 cskm-ben, melyre tekintettel be kell tartani a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság vagyonkezelési hozzájárulásában foglalt előírásokat. A beruházás (projektelem) engedélyköteles, mely a dokumentációban rendelkezésre áll: PVKH Közlekedésfelügyeleti Főosztály – ügyiratszám PE/ÚT/00022-4/2025.
Internal identifier: EKR002296612025/3
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
Additional classification (cpv): 45247112 Drainage canal construction work