671364-2026 - Competition
Romania – Street-lighting maintenance services – Concesiune prin gestiune delegata a serviciului de iluminat public in Municipiul Drobeta Turnu Severin
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Concesiune prin gestiune delegata a serviciului de iluminat public in Municipiul Drobeta Turnu Severin
Description: Contract având ca obiect concesiunea prin gestiune delegata a serviciului de iluminat public in Municipiul Drobeta Turnu Severin, consta în: servicii de întretinere, mentenantă a sistemului de iluminat public, inchiriere si montare - demontare instalatii de iluminat festiv, telegestiune, modernizare, extindere a sistemului de iluminat public, inclusiv elaborarea documentatiei tehnice aferente, conform cerintelor documentatiei de atribuire. Numarul de zile pana la care operatorii economici pot adresa intrebari/clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 26 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 16 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4426581_2026_PAAPD1637091
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50232100 Street-lighting maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul prezentei concesionarii este realizarea unui sistem de iluminat public unitar si eficient, care sa corespunda cerintelor modeme, in paralel cu optimizarea consumului energetic si eficientizarea Sistemului de Iluminat Public, pentru intreaga unitate administrativ - teritoriala a Municipiului Drobeta Turnu Severin Valoarea estimată a contractului este de 56.016.241 lei, fiind compusa din: 1.Modernizarea sistemului de iluminat public (Delegare pe 7 ani) -29.986.646 lei 2.Extinderea retelelor de iluminat public (Delegare pe 7 ani)- 13.533.727 lei; 3.Intretinerea si mentinerea in functiune a sistemului de iluminat public (Delegare pe 7 ani) – 4.859.504,13 lei 4.Activitatea de montare/ demontare/ inchiriere a iluminatului festiv (Delegare pe 7 ani) -7.636.363,63 lei
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45310000 Electrical installation work