671396-2026 - Competition
Bulgaria – Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products – Динамична система за покупки за доставка на реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други за нуждите на Медицински университет – София
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Динамична система за покупки за доставка на реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други за нуждите на Медицински университет – София
Description: ДСП функционира на два етапа: Първи етап – Включване на кандидати в ДСП. Първоначален срок за получаване на заявления до 23:59 ч. на 30.10.2026 г. Разглеждането на първоначалните заявления за участие ще се извърши в срок до 15 работни дни от крайният срок за подаване на първоначални заявления. Покана за конкретна поръчка няма да бъде обявявана преди да бъдат разгледани всички първоначални заявления, подадени в посоченият по-горе срок. По всяко време заинтересовани лица могат да подават заявления за допускане/включване в ДСП. Възложителят ще разглежда новопостъпилите предложения в срок до 15 работни дни от постъпването им. Възложителят ще издава решение за допускане на кандидатите в ДСП. Втори етап - Провеждане на ограничени процедури в рамките на създадената ДСП. В срока на действие на ДСП възложителят може да отправя покани до допуснатите кандидати за събиране на оферти за доставка на конкретни артикули, съгласно Техническа спецификация, приложена към съответната покана. Динамичната система за покупки не е разделена на отделни категории по смисъла на чл. 83, ал. 3 от ЗОП. Предметът включват доставка на реактиви, химикали, консумативи и стъклария и други за нуждите на Медицински университет – София. Предназначението на подлежащите на доставка реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други включително и за затворени системи са за учебно-преподавателската дейност, за редовни докторанти, така и за одобрени проекти по СМН, ФНИ, и други такива с национално и международно финансиране в следните стратегически за университета научни направления, но не само: - Медицина; - Дентална медицина; - Фармация. Подлежащите на доставка реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други следва да съответстват напълно на всички изисквания на Възложителя от техническите спецификации. Техническите спецификации подлежат на одобряване и публикуване за всяка конкретна поръчка в рамките на ДСП. Общо прогнозно количество на реактивите, китовете, консумативите, стъкларията и други, предмет на обществената поръчка за целия срок на действие на Динамичната система за покупки – 138 600 единици (брой/опаковка/литър). В техническите спецификации не се съдържат изисквания, насочващи към определен производител или доставчик, нито търговска марка, патент или произход, характеризиращи артикулите. Предлаганите реактиви, химикали, консумативи и стъклария и други следва да са нови, неупотребявани, да не са мостри и да не са рециклирани. Реактивите, химикалите, консумативите и стъкларията и други следва да се доставят в оригинална опаковка с ненарушена цялост.
Internal identifier: 609694
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 33696000 Reagents and contrast media
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: ДСП функционира на два етапа: Първи етап – Включване на кандидати в ДСП. Първоначален срок за получаване на заявления до 23:59 ч. на 30.10.2026 г. Разглеждането на първоначалните заявления за участие ще се извърши в срок до 15 работни дни от крайният срок за подаване на първоначални заявления. Покана за конкретна поръчка няма да бъде обявявана преди да бъдат разгледани всички първоначални заявления, подадени в посоченият по-горе срок. По всяко време заинтересовани лица могат да подават заявления за допускане/включване в ДСП. Възложителят ще разглежда новопостъпилите предложения в срок до 15 работни дни от постъпването им. Възложителят ще издава решение за допускане на кандидатите в ДСП. Втори етап - Провеждане на ограничени процедури в рамките на създадената ДСП. В срока на действие на ДСП възложителят може да отправя покани до допуснатите кандидати за събиране на оферти за доставка на конкретни артикули, съгласно Техническа спецификация, приложена към съответната покана. Предметът включват доставка на реактиви, химикали, консумативи и стъклария и други за нуждите на Медицински университет – София. Предназначението на подлежащите на доставка реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други включително и за затворени системи са за учебно-преподавателската дейност, за редовни докторанти, така и за одобрени проекти по СМН, ФНИ, и други такива с национално и международно финансиране в следните стратегически за университета научни направления, но не само: - Медицина; - Дентална медицина; - Фармация. Подлежащите на доставка реактиви, химикали, консумативи, стъклария и други следва да съответстват напълно на всички изисквания на Възложителя от техническите спецификации. Техническите спецификации подлежат на одобряване и публикуване за всяка конкретна поръчка в рамките на ДСП. Общо прогнозно количество на реактивите, китовете, консумативите, стъкларията и други, предмет на обществената поръчка за целия срок на действие на Динамичната система за покупки – 138 600 единици (брой/опаковка/литър). В техническите спецификации не се съдържат изисквания, насочващи към определен производител или доставчик, нито търговска марка, патент или произход, характеризиращи артикулите. Предлаганите реактиви, химикали, консумативи и стъклария и други следва да са нови, неупотребявани, да не са мостри и да не са рециклирани. Реактивите, химикалите, консумативите и стъкларията и други следва да се доставят в оригинална опаковка с ненарушена цялост.