671456-2026 - Competition
Poland – Electronic meters – Przedmiotem zamówienia jest dostawa wielokanałowych liczników odcinków czasu do budowy Cyfrowych Węzłów Radiowych w ramach projektu pn. „Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID”.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wielokanałowych liczników odcinków czasu do budowy Cyfrowych Węzłów Radiowych w ramach projektu pn. „Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID”.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wielokanałowych liczników odcinków czasu do budowy Cyfrowych Węzłów Radiowych w ramach projektu pn. „Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID”. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ. 3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie dla zamawiającego oraz niżej wymienionych podmiotów odbierających: 1) Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk – Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), ul. Jana Pawła II 10, 61-139 Poznań, 2) Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK), ul. Bartycka, 18a, 00-716 Warszawa, 3) Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT), ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa. 4. Miejsca dostarczenia przedmiotu zamówienia wraz z przypisaniem do poszczególnych podmiotów odbierających zostały wskazane w Części IV SWZ. 5. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia poszczególnym podmiotom odbierającym gwarancji jakości. Wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w Części III SWZ. 6. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 7. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 8. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 9. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony do poszczególnych podmiotów odbierających wraz z instrukcjami obsługi, sterownikami oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Poszczególne podmioty odbierające nie będą zobowiązane do wnoszenia żadnych dodatkowych należności, w szczególności opłat licencyjnych, zaś ewentualne licencje będą udzielone w ramach wynagrodzenia wykonawcy, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego, chyba że w Części IV SWZ wyraźnie zaznaczono inaczej. Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. Wymóg, o którym mowa w zdaniu pierwszym wykonawca może spełnić poprzez zapewnienie poszczególnym podmiotom odbierającym dostępu do serwisu internetowego producenta, na którym dostępne będą instrukcje, oprogramowanie w języku polskim lub angielskim itd. W takim wypadku wykonawca zobowiązany jest do przekazania poszczególnym podmiotom odbierającym najpóźniej w dacie popisania protokołu zdawczo-odbiorczego przedmiotu zamówienia objętego dostawą o danym numerze kodów, haseł itp. – o ile są niezbędne do skorzystania z tego serwisu. 10. Dostarczony przedmiot zamówienia przeznaczony do zasilania z sieci energetycznej musi być wyposażony w odpowiednią liczbę kabli zasilających pozwalających na podłączenie go do standardowych gniazdek zasilających - chyba, że w Części IV SWZ zaznaczono inaczej. 11. Oferowany przedmiot zamówienia w dniu sporządzenia oferty nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. 12. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie zgodności z CE (znak CE) albo deklarację zgodności z CE. W przypadku gdy oferowany przedmiot zamówienia nie podlega obowiązkowi oznakowania znakiem CE, przedmiot taki musi posiadać deklarację zgodności z dyrektywą RoHS lub być oznaczony znakiem RoHS. 13. Oferowany przedmiot zamówienia - sprzęt, a jeżeli jest to uzasadnione wielkością lub funkcją sprzętu - na opakowaniu i dokumentach dołączonych do sprzętu, musi być oznakowany symbolem selektywnej zbiórki (przekreślony pojemnik).
Internal identifier: PN 16/09/2026 – wielokanałowe liczniki odcinków czasu
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38552000 Electronic meters
5. Lot
Lot: LOT-0001