2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene Lot I - VI
Description: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene: LOTUL I: DJ 581 - Reșița-Grădinari, LOTUL II: DJ 582- sectoare de drum: km 18 – Văliug și popas Prislop – Slatina Timis, LOTUL III: DJ 571K – intersecție DJ 571C Potoc – Podul Beiului, LOTUL IV: DJ 571C – tronson intersecție DN 57 Lescovița - intersecție DN 57A Socol, LOTULV: DJ 683 – intersecție DN 68 – Poiana Mărului, LOTUL VI: DJ 608 – Teregova - intersecție DN 6 ” Valoarea totală estimată a contractului de servicii lot I-VI este de 1.436.990 lei fară TVA, respectiv: Lot 1 - 385.460,00 lei fară TVA Lot 2 - 536.970,00 lei fară TVA Lot 3 - 34.120,00 lei fară TVA Lot 4 - 133.380,00 lei fară TVA Lot 5 - 170.600,00 lei fară TVA Lot 6 - 176.460,00 lei fară TVA Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: PAAP 6/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77211300 Tree-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -DJ 581 - Reșița-Grădinari
Description: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene: LOTUL I: DJ 581 - Reșița-Grădinari, Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm: 28.000 x 2 x 1,5 = 84.000 mp Taiere arborilor până la 4 m înălțime: 19.500 m x 4 m (h) = 78.000 mp Tăierea acostamentelor - Reșița - intersecție DJ 586 A – Secășeni: 25.000 m x 2 x 0,75 = 37.000 mp Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: -DJ 582- sectoare de drum: km 18 – Văliug și popas Prislop – Slatina Timis
Description: Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm: 29.000 m x 2 x 1,5m = 87.000 mp; Curățarea și decolmatarea rigolei se realizează pe o distanță de 22 km pe o singură parte a drumului, respectiv 22.000 m. Valoare estimata - 536.970,00 lei fară TVA Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: -DJ 571K – intersecție DJ 571C Potoc – Podul Beiului
Description: LOTUL III: DJ 571K – intersecție DJ 571C Potoc – Podul Beiului Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm: 4.000 x 2 x 1,5 = 12.000 mp Taiere arborilor până la 4 m înălțime: 2.000 m x 2 x 4 m (h) = 16.000 mp Valoare estimata - 34.120,00 Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: -DJ 571C – tronson intersecție DN 57 Lescovița - intersecție DN 57A Socol
Description: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene. DJ 571K – intersecție DJ 571C Potoc – Podul Beiului - valoarea estimatata - 133.380,00 lei fara TVA Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: -DJ 683 – intersecție DN 68 – Poiana Mărului
Description: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene . DJ 683 – intersecție DN 68 – Poiana Mărului Valoarea estimata - 170.600,00 lei fara TVA Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: -DJ 608 – Teregova - intersecție DN 6
Description: Servicii de defrișare- „Cosirea vegetaţiei ierboase, tăierea manuală sau mecanică a tufişurilor, lăstarilor şi arboreţilor cu diametru sub 10 cm, pe ambele sensuri de circulație, la 1,5 m de la acostament, tăierea arborilor până la 4 m înălțime, tăierea acostamentelor 0,75m și decolmatare rigole, pentru acostamentele drumurilor județene - DJ 608 – Teregova - intersecție DN 6 Valoarea estimata - 176.460,00 lei fara TVA Numărul de zile înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor/Solicitărilor de participare până când operatorii economici pot solicita clarificări: 18 zile. Răspunsul consolidat al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite de la operatorii economici interesaţi va fi publicat în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 6