671695-2026 - Competition
Romania – Battery chargers – Servicii proiectare si execuţie de lucrari, furnizare si instalare produse în cadrul obiectivului de investiţii “AMENAJARE STAȚII DE REÎNCĂRCARE VEHICULE ELECTRICE COMUNA CHISCANI, JUDEȚUL BRĂILA”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii proiectare si execuţie de lucrari, furnizare si instalare produse în cadrul obiectivului de investiţii “AMENAJARE STAȚII DE REÎNCĂRCARE VEHICULE ELECTRICE COMUNA CHISCANI, JUDEȚUL BRĂILA”
Description: Prezentul Caiet de sarcini este parte integrantă a Documentaţiei de atribuire pentru achiziţia de Servicii proiectare si execuţie de lucrari, furnizare si instalare produse în cadrul obiectivului de investiţii “AMENAJARE STAȚII DE REÎNCĂRCARE VEHICULE ELECTRICE COMUNA CHISCANI, JUDEȚUL BRĂILA” ” în cadrul acestei proceduri, Comuna Chiscani îndeplineşte rolul de Autoritate Contractantă, respectiv Achizitor în cadrul Contractului. Zona şi amplasamentul − Obiectiv 1 – Stație de reîncărcare nr. 1 (Zona primărie): Suprafața totală a terenului destinat amplasamentului stației este de 1.103,00 m2, însă zona de teren individualizată, destinată investiției este de 25,00 m2. − Obiectiv 2 – Stație de reîncărcare nr. 2 (Zona dispensar): Suprafața totală a terenului destinat amplasamentului stației este de 2.517,00 m2, însă zona de teren individualizată, destinată investiției este de 77,00 m2. − Obiectiv 3 – Stație de reîncărcare nr. 3 (Lacu Sărat): Suprafața totală a terenului destinat amplasamentului este de reprezentată de suprafața întregii parcării, însă zona de teren individualizată, destinată investiției este de 77,00 m2. Investiția principală constă în montarea a 3 (trei) stații de încărcare vehicule electrice formată din 2 (două) puncte de alimentare. Fiecare stație va fi compusă dintr-un punct de reîncărcare ce va permite încărcarea multistandard în curent continuu, la o putere de 75 kW și un punct de reîncărcare care va permite încărcarea în curent alternativ, la o putere de 22 kW. Stațiile vor amplasate lângă parcarea propusă, locurile de parcare din dreptul stației (2 buc.) vor fi marcate și evidențiate corespunzător. Locul de parcare destinat exclusiv încărcării vehiculelor electrice vor fi marcate, conform Ghidului de Finanțare, cu culoare verde cu imagine și panou de informare Caracteristicile suprafeței rutiere: În vederea modernizării structurii rutiere se va adopta următoarea stratificație: − strat de uzură din mixtură asfaltică tip BA 16 în grosime de 6 cm; − strat de legătură din mixtură asfaltică tip BADPC 22,40, în grosime de 4 cm; − strat din piatră spartă în grosime de 15 cm; − strat de fundare din balast în grosime de 20 cm; − strat de forma din balast în grosime de minim 10 cm. Colectarea și evacuarea apelor provenite din precipitații se va realiza în rigole carosabile, de acostament. Racordul parcărilor va fi prevăzut în plan de tip circular. Elementele geometrice în plan, inclusiv amenajarea în spațiu, va fi stabilită în conformitate cu prevederile STAS 863/85 și STAS 10144-3/91 – “Străzi. Elemente geometrice. Prescripții de proiectare” și O.M.T 50/1998. Pentru siguranța circulației se vor prevedea indicatoare rutiere și marcaje aplicate pe straturile de îmbrăcăminte asfaltică conform normativelor în vigoare Caracteristicile suprafeței pietonale: Soluția de amenajare pietonală constă în amenajarea pavimentelor pietonale (obiectiv 2 / obiectiv 3) și a elementelor din jurul acestora Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cu 12 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 116092025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31158100 Battery chargers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Calculul valorii estimate pentru execuţia lucrărilor s-a făcut prin insumarea valorilor aferente cuprinse în devizul general al investiţiei . Valoare estimata este de: 1.154.675,47 lei Din care: 2 – 68.256,47- lei fara TVA 3.5.4 – 7.000,00- lei fara TVA 3.5.6 – 30.500,00 lei fara TVA 3.8.1 - 5.0000,00 lei fara TVA 3.8.1 – 3.750,00 lei fara TVA 3.8.2 – 1.250,00 lei fara TVA 4.1 – 265.433,97 lei fara TVA 4.2 – 26.168,90 lei fara TVA 4.3 – 725.700,00 lei fara TVA 4.5 - 1.485,00 lei fara TVA 4.6 – 15.235,00 lei fara TVA 5.1 – 9.896,13 lei fara TVA 5.1.1 – 8.996,48 lei fara TVA 5.1.2 - 899,65 lei fara TVA DEVIZUL GENERAL privind cheltuielile necesare realizarii obiectivului de investiţie AMENAJARE STAȚII DE REÎNCĂRCARE VEHICULE ELECTRICE COMUNA CHISCANI, JUDEȚUL BRĂILA (Faza SF) Estimarea valorii contractului s-a realizat în conformitate cu art.16 din Legea 98/2016 si Capitolul II, Secţiunea a 2-a Estimarea valorii achiziţiei publice şi alegerea modalităţii de atribuire din H.G. nr. 395/2016. Notă: În calculul valorii estimate nu este inclusa si valoarea de cheltuieli diverse și neprevăzute – 36.885,58,00 lei fara TVA.
Internal identifier: 1