671715-2026 - Competition
Romania – Construction supervision services – Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la imobilele Universității din București (3 loturi)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la imobilele Universității din București (3 loturi)
Description: Serviciile de supraveghere a lucrărilor sunt necesare pentru asigurarea verificării execuției la parametrii optimi a lucrărilor de construcții și instalații (inclusiv întocmirea cărții tehnice). Sunt necesare servicii, prin agenți economici de consultanță specializați, respectiv diriginți de specialitate (un diriginte pentru construcții și/sau un diriginte pentru instalații), pe tot parcursul lucrărilor, în conformitate cu Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcţii, cu modificările și completările ulterioare. Procedura ce se va derula pe o perioadă de maximum 24 de luni, repartizată pe 3 loturi: LOTUL I - “Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B aflate în București”, Lot II - “Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B monumente istorice (sau aflate în zone protejate)”, Lot III - “Servicii de supraveghere a lucrarilor de constructii si instalatii la Imobile U.B aflate în afara orașului București”.
Internal identifier: 4505502_2026_PAAPD1605417
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOTUL I - “Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B aflate în București”
Description: Serviciile de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B., aflate în București, se va derula pe o perioadă de 24 de luni, raportat la lucrările ce se vor desfășura în viitorii 2 ani (lucrări de reparații - construcții și instalații - la imobilele aparținând U.B. = urmează încheierea acordului-cadru 24 luni, precum și alte lucrări de construcții și instalații care pot apărea pe parcursul prezentului acord-cadru.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot II - “Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B monumente istorice (sau aflate în zone protejate)”
Description: Serviciile de supraveghere a lucrărilor de construcții și instalații la Imobile U.B monumente istorice se vor derula la imobilele declarate monumente istorice (sau aflate în zone protejate), durata acordului-cadru va fi de 24 de luni, perioadă necesară asigurării serviciilor de dirigenție de șantier pentru lucrările ce se vor derula în perioada valabilitatea executării lucrprilor de reabilitare/lucrărilor de desființare anexe provizorii parazitare la imobilele U.B. monumente istorice (sau aflate în zone protejate).
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot III -“Servicii de supraveghere a lucrarilor de constructii si instalatii la Imobile U.B aflate în provincie”
Description: Serviciile de supraveghere a lucrarilor de constructii si instalatii la Imobile U.B aflate în afara orașului București se vor derula pe o perioada de de 24 de luni, perioadă necesară asigurării serviciilor de dirigenție de șantier pentru lucrările ce se vor derula în perioada valabilitatea executării lucrărilor de reabilitate de la stațiunile de cercetare precum și alte imobile U.B. din afara orașului București.
Internal identifier: 3