671748-2026 - Competition
Romania – Road salt – Achizitie sare deszapezire
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie sare deszapezire
Description: Autoritatea contractantă își propune achiziționarea unei cantități de 1500 tone de sare pentru activitățile de deszăpezire, în vederea asigurării unui nivel optim de calitate și eficiență a intervențiilor pe timpul sezonului rece.
Internal identifier: 6
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34927100 Road salt
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Autoritatea contractantă își propune achiziționarea unei cantități de 1500 tone de sare pentru activitățile de deszăpezire, în vederea asigurării unui nivel optim de calitate și eficiență a intervențiilor pe timpul sezonului rece. Obiectul contractului este de stricta necesitate apentru desfasurarea activitatii de catre autoritatea contractanta. Prin atribuirea contractului autoritatea contractanta urmareste desfasurarea actvitatii in conditii de eficienta si eficacitate, in vederea realizarii scopului pentru care a fost infiintata.
Internal identifier: 1