671752-2026 - Competition
Poland – Database services – Opracowanie i weryfikacja integracji zasobów pzgik - skanowanie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie zdjęć lotniczych.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie i weryfikacja integracji zasobów pzgik - skanowanie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie zdjęć lotniczych.
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) przetworzenie do postaci elektronicznej analogowych fotogrametrycznych zdjęć lotniczych w liczbie 50 000 sztuk +/- 10%: negatywów i diapozytywów na kliszach fotograficznych oraz odbitek na papierze w formacie maksymalnie 30 x 30 cm, zwanych dalej zdjęciami lotniczymi. Materiały mogą mieć postać pojedynczych klatek lub dłuższych fragmentów klisz zwiniętych w rolkę; b) pozyskanie i stworzenie metadanych opisujących zbiory danych dotyczące zdjęć lotniczych; c) nadanie zeskanowanym zdjęciom georeferencji i jej zapis w postaci plików TFW; d) sporządzenie sprawozdania technicznego z wykonanych prac, o których mowa w pkt a) – c). 2. Ze względu na konieczność przygotowania materiałów do wydania Wykonawcy zamówienie zostanie zrealizowane w czterech etapach, tj.: a) Etap I: skanowanie 10% danych; b) Etap II: skanowanie 20% danych; c) Etap III: skanowanie 30% danych; d) Etap IV: skanowanie 40% danych. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: BDG-ZP.2610.34.2026.GK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp (zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług) zakres powyższych zamówień nie będzie przekraczał połowy zakresu zamówienia podstawowego; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) nie przewiduje zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Podział zamówienia na części zakłóci płynność i ciągłość jego realizacji. Ponadto utrudni pracę związana z przekazywaniem materiałów do skanowania co negatywnie wpłynie na tempo pracy. 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim. 17) środki na realizację zamówienia na lata 2025-2027 wynikają z porozumienia o dofinansowanie FERC.02.01-IP.01-0007/23 z dnia 26.04.2024 r.; 18) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72320000 Database services
Additional classification (cpv): 71354100 Digital mapping services, 72252000 Computer archiving services, 72310000 Data-processing services, 72312100 Data preparation services, 72314000 Data collection and collation services, 79999100 Scanning services, 72316000 Data analysis services
5. Lot
Lot: LOT-0001