671767-2026 - Competition
Bulgaria – Road construction works – „Основен ремонт и рехабилитация на общински път GAB 3307 в община Трявна“.
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Основен ремонт и рехабилитация на общински път GAB 3307 в община Трявна“.
Description: При изпълнение на настоящата обществена поръчка следва да се определи изпълнител на строително-монтажни работи по проект „Основен ремонт и рехабилитация на общински път GAB 3307 в община Трявна“. В обхвата на предмета на обществената поръчка се предвижда изпълнение на строително-монтажни работи по проект „Основен ремонт и рехабилитация на общински път GAB 3307 в община Трявна“, в това число: • изпълнение на строително – монтажни работи, включително доставка на суровини и материали, механизация, работна сила и всички услуги и дейности, необходими за изпълнение на строителството, в съответствие с техническата спецификация и количествените сметки; • гаранционна отговорност съобразно условията и изискванията на Наредба № 2 от 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнение на СМР, във връзка с чл.160, ал.4 и ал.5 от ЗУТ. Гаранционните срокове текат от деня на въвеждане на строителния обект в експлоатация. За обекта е изготвен, съгласуван и одобрен инвестиционен проект и е издадено Разрешение за строеж № 20 от 15.08.2026 г. на Главния архитект на Община Трявна, съгласно което строежът е трета категория. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Част II „Техническа спецификация“ и инвестиционния проект, неразделна част от документацията за участие. Разглеждания участък от Път GAB 3307 е с дължина 6984м и се намира изцяло в планински терен. В обхвата на обекта попадат два ЖП прелеза, в които не са предвиждани строителни дейности. Пътят има местно и туристическо значение. От км 2+305 до км 2+960 пътя преминава през с. Бъзовец. Извършено е заснемане на всички малки съоръжения в участъка. Съществуващите водостоци в разглеждания участък са следните: - 14 бр. тръбни водостоци ф50 - 4 бр. водостоци ф80 Водостоците при км 1+232, км 6+759 и км 6+901 са с недостатъчен габарит. В разглеждания участък няма съществуващи ОСП с изключение на участъците около ЖП прелезите които не попадат в обхвата на настоящата разработка. Липсват хоризонтална маркировка и вертикална сигнализация. За изпълнение предмета на поръчката: „Изпълнение на строително-монтажни работи/СМР по проект „Основен ремонт и рехабилитация на общински път GAB 3307 в община Трявна““ е изготвен инвестиционен проект във фаза Технически проект, състоящ се от следните части: - Част Пътна; - Част Геодезия; - Част Конструктивна; - Част Временна организация на движението (ВОД); - Част Постоянна организация на движението (ПОД). Поради лошото състояние на съществуващата настилка се предвижда реконструкция на целия участък, като от км 0+000 до км 3+850, където има съществуваща асфалтова настилка се предвижда нейното разваляне. Полага се нова настилка за категория на движение “леко” както следва: - плътен асфалтобетон тип „А“ - 4 см; - неплътен асфалтобетон (биндер) - 4 см; - трошен камък с непрекъсната зърнометрия фракция 0-63мм - 35 см. За направа на нови банкети се предвиждат долен пласт от подходящи земни почви и горен пласт от 15см нефракциониран скален материал. - В открит път км 0+000 до км 3+850 - ленти за движение - 1x3.5 м; - банкети - 2х0.5-1.0 м. - От км 2+423 до км 2+522 (с. Бъзовец) - ленти за движение - 1x3.5 м; - нови бетонови ивици (ляво) - 25/10/50 см; - нови бетонови ивици (дясно) от км 2+427 до км 2+492 - 25/10/50 см. - От км 2+591 до км 2+818 (с. Бъзовец) - ленти за движение - 1x3.5 м; - банкет (ляво) - 0.5-1 м; - бетонова ригола (дясно) - 0.5 м; - нов бетонов бордюр (дясно) - 15/25/50 см. - В открит път км 3+850 до км 6+984 - ленти за движение - 1x4 м; - банкети - 2х1.0 м. Проектът предвижда изграждането на следните подпорни съоръжения:  Подпорна стена от габиони между т.370 ( км 3+675 ) и т.381 ( км 3+785 ): Габионите са наредени в три или два реда. Теренът по дължината на пътя е с денивелация 7.4м. Габионите следват наклона на пътя. Върху подпорната стена се излива стоманобетонов борд, на който се монтира ОСП - БДС - EN1317, степен на задържане N2, зона на действие W5.  Типови подпорни стени от 1 ред габиони: Участък от км 0+734 до км 0+834 с дължина 100м, участък от км 0+893 до км 0+963 с дължина 70м, участък от км 3+575 до км 3+606 с дължина 31м, участък от км 2+650 до км 2+670 с дължина 20м, участък от км 2+707 до км 2+727 с дължина 20м. Обща дължина на петте участъци – 241м.  Типови подпорни стени от 2 реда габиони: Участък от км 2+137 до км 2+167 с дължина 30м, участък от км 3+235 до км 3+245 с дължина 10м, участък от км 3+257 до км 3+267 с дължина 10м. Обща дължина на участъците – 50м.  Типова стоманобетонна декоративна стена: Участък от км 0+893 до км 0+953 с дължина 60м, участък от км 1+781 до км 1+840 с дължина 59м, участък от км 2+137 до км 2+286 с дължина 149м и участък от км 3+695 до км 3+775 с дължина 80м. Обща дължина на участъците – 348м. Предвижда се изпълнението на: I. ЗЕМНИ РАБОТИ; II - АСФАЛТОВИ РАБОТИ; III- ПЪТНИ РАБОТИ; ЧАСТ: КОНСТРУКТИВНА.
Internal identifier: 605993
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001