671799-2021 - ResultRomania-București: Well-logging services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru de prestari servicii de investigatii geofizice in sonde – 2 loturi
Reference number: 1590082_2018_RFX0001284
II.1.2.
Main CPV code
76440000 Well-logging services
II.1.4.
Short description
Acord cadru de prestari servicii de investigatii geofizice in sonde – 2 loturi, astfel:
Lot 1 – Servicii de investigatii geofizice pentru sonde standard, utilizand numai lansarea directa a sculelor cu cablu;
Lot 2 – Servicii de investigatii geofizice pentru sonde complexe, utilizand atat lansarea directa a sculelor cu cablul cat si lansarea alternativa a sculelor cu prajini de foraj, cu cablu prin prajini de foraj, cu tractor sau alte metode de lansare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari – in a 25 -a zi respectiv in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit prin Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Servicii de investigatii geofizice pentru sonde standard, utilizand numai lansarea directa a sculelor cu cablu.
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului Cadru: min. 110 / max. 1180 servicii de investigatii;
Cantitatile estimate de servicii de investigatii pentru un singur Contract subsecvent: min. 17 / max. 212 servicii de investigatii.
Se estimeaza a fi atribuite 4 contracte subsecvente; Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 12 luni.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru/ lot 1 : VEmin= 22.728.965,60 LEI, VEmax= 225.800.829,55 LEI;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent / lot 1: VEmin= 3.686.468,43 LEI, VEmax= 40.992.858,76 LEI;
Servicii de investigatii geofizice pentru sonde complexe, utilizand atat lansarea directa a sculelor cu cablu cat si lansarea alternativa a sculelor cu prajini de foraj, cu cablu prin prajini de foraj, cu tractor sau alte metode de lansare.
Lot No: 2
Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului Cadru: min. 44/ max. 500 servicii de investigatii.Cantitatile estimate de servicii de investigatii pentru un singur Contract subsecvent: min. 10/max. 100 servicii de investigatii.
Se estimeaza a fi atribuite 4 contracte subsecvente. Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 12 luni.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru/ lot 2: VEmin= 18.661.934,72 LEI, VEmax= 211.263.639,51.LEI;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent / lot 2: VEmin= 4.207.633,38 LEI, VEmax= 42.252.727,90 LEI;