671989-2026 - Competition
Romania – Antineoplastic agents – Acord cadru de furnizare medicamente PN3 - COST VOLUM 2026 – 2027 + alte medicamente
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare medicamente PN3 - COST VOLUM 2026 – 2027 + alte medicamente
Description: Acordul cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitia medicamentelor utilizate pentru tratamentul pacientilor din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Targoviste. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor . Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Internal identifier: 4206845_2026_PAAPD1639416
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ACIDUM ZOLEDRONICUM 4 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 400 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: AFLIBERCEPTUM 100 mg
Description: cantitate mimima - 5 flacoane - cantitate maxima - 10 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: BLEOMYCINUM SULFAS 15000UI
Description: cantitate mimima - 5 flacoane - cantitate maxima - 50 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: CABAZITAXELUM 60 mg
Description: cantitate mimima - 5 flacoane - cantitate maxima - 30 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: CARBOPLATINUM 450 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 700 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: CEMIPLIMABUM 350 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 200 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: DOCETAXELUM 80 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 600 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: DOXORUBICINUM liposomal nepegilat 50 mg
Description: cantitate mimima - 5 flacoane - cantitate maxima - 20 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: DOXORUBICINUM lipos. pegilat 20 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 50 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: DURVALUMABUM 500 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 450 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: EPIRUBICINUM 100 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 100 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: EPIRUBICINUM 50 mg
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: ERIBULINUM 0.88 mg
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: ETOPOSIDUM 200 mg
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: FILGRASTIMUM 30 MI/0.5 ml
Description: cantitate mimima - 10 seringi - cantitate maxima - 650 seringi (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: FILGRASTIMUM 48 MI/0.5 ml
Description: cantitate mimima - 10 seringi - cantitate maxima - 1350 seringi (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: FLUOROURACILUM 1000 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 9500 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: GEMCITABINUM 1000 mg
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: GEMCITABINUM 2000 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 350 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: IRINOTECANUM 300 mg
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: OXALIPLATINUM 100 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 1600 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: PACLITAXELUM 300 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 550 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: PANITUMUMABUM 100 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 250 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: PANITUMUMABUM 400 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 150 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: PEGFILGRASTIMUM 6mg/0.6 ml
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 500 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: PEGFILGRASTIMUM INJECTOR PREUMPLUT 6mg/0.6 ml
Description: cantitate mimima - 10 injector - cantitate maxima - 150 injector (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: SACITUZUMAB GOVITECAN 200 mg
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: TOPOTECAMUM 4 mg
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: TRASTUZUMABUM DERUXTECANUM 100 mg
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: TRASTUZUMABUM EMTANSINUM 100 mg
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: TRASTUZUMABUM EMTANSINUM 160 mg
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: VINORELBINUM 50 mg
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 60 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: IRINOTECANUM PEGYLAT LIPOSOMAL 43 MG/ML - 10 ML
Description: cantitate mimima - 10 flacoane - cantitate maxima - 160 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: DURVALUMABUM 120 mg
Description: cantitate mimima - 5 flacoane - cantitate maxima - 25 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: TEBENTAFUSP 100MCG/5ML
Description: cantitate mimima - 1 flacoane - cantitate maxima - 12 flacoane (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: VACCIN TETANIC ADSORBIT 0.5 ML SUSP.INJ
Description: cantitate mimima - 12000 fiole - cantitate maxima - 18000 fiole (conform caietului de sarcini)
Internal identifier: 36