672209-2026 - Competition
Bulgaria – Construction work – Основен ремонт на улица "Патриарх Евтимий Търновски" в ПИ 20242.35.390, ПИ 20242.500.9021, ПИ 20242.500.9076 и ПИ 20242.84.451 по КККР на гр. Дебелец, общ. В. Търново, вкл. подмяна на водопровод по същата
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Основен ремонт на улица "Патриарх Евтимий Търновски" в ПИ 20242.35.390, ПИ 20242.500.9021, ПИ 20242.500.9076 и ПИ 20242.84.451 по КККР на гр. Дебелец, общ. В. Търново, вкл. подмяна на водопровод по същата
Description: Предметът обхваща изпълнение на основен ремонт на ул. „Патриарх Евтимий Търновски“ в гр. Дебелец, включително пътно платно, тротоари, достъпна среда, отводняване, водоснабдяване, електрически мрежи и улично осветление, оптична канална мрежа, постоянна и временна организация на движението, пожарна безопасност, безопасност и здраве, управление на строителните отпадъци, изпитвания, екзекутивна документация и въвеждане в експлоатация. Целта е да се възстановят носимоспособността и равността на настилките, безопасността на движението и достъпността, да се осигури надеждно отводняване, да се подмени амортизираният водопровод и да се изградят/адаптират техническите мрежи в обхвата на ремонта. . Обхват на работите • подготовка, мобилизация, трасиране, временни огради, площадки и комуникации; • демонтажи, фрезоване, разкъртване и извозване на материали и отпадъци; • изкопи, укрепване, отводняване и защита на съществуващи мрежи; • доставка и влагане на всички материали, изделия и оборудване; • изпълнение на СМР по всички проектни части и необходимото технологично съгласуване между тях; • контролни изпитвания, проби, геодезически измервания и лабораторен контрол; • въвеждане на ВОБД, поддържането ѝ и възстановяване на постоянната ОБД; • възстановяване на засегнати настилки, зелени площи, подходи и съоръжения; • изготвяне на изпълнителна и екзекутивна документация; • участие в приемането и въвеждането в експлоатация; • отстраняване на дефекти в гаранционните срокове. Всички необходими помощни операции, временни работи, проби, контролни измервания и документи, които са технологично присъщи за получаване на завършен и годен за експлоатация резултат, се считат включени в предмета, когато са предвидени в проекта, КСС или нормативната уредба. Основните проектни параметри по проектни части, основни решения и ключови параметри са: - част Пътна - основен ремонт с нова конструкция и участъци с фрезоване и преасфалтиране-дължина около 2 115 m; платно приблизително 6,90–11,70 m според участъка; - нова пътна конструкция - плътен асфалтобетон 4 cm; неплътен асфалтобетон 4 cm; битумизирана основа 6 cm; трошен камък 0–40 — 20 cm; трошен камък 0–63 — 30 cm; Обща дебелина 64 cm; модул на земната основа минимум 30 MPa; - Тротоари- Вибропресовани павета върху циментопясъчен разтвор и трошен камък; Павета 6 cm; подложка минимум 4 cm; трошен камък 0–40 минимум 20 cm; геотекстил; - Водоснабдяване - Нов уличен водопровод и отклонения - PE-HD тип 100 PN 1,0 MPa: Ø110 — 1 068,50 m; Ø90 — 305,50 m; СВО, арматури и пожарни хидранти; - Оптична канална мрежа - Двустранна канална мрежа и отклонения до имотните граници - Трасе 2 613 m; 5×HDPE Ø40; по 82 шахти с един и с два капака; пресичания в защитни тръби; - Електрическа - Реконструкция/защита на мрежи, захранване на осветление и билбордове - Кабели и стълбове по проекта; повторно заземяване и контролни измервания; Подробно работите, подлежащи на изпълнение са описани в Техническата спецификация и в приложения инвестиционен проект.
Internal identifier: 609451
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45112400 Excavating work, 45112500 Earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45233294 Installation of road signals, 45231100 General construction work for pipelines, 45232320 Cable broadcasting lines, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45233252 Surface work for streets
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45112400 Excavating work, 45112500 Earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45233252 Surface work for streets, 45233294 Installation of road signals, 45231100 General construction work for pipelines, 45232320 Cable broadcasting lines, 45316110 Installation of road lighting equipment
Options:
Description of the options: Възложителят е предвидил „опция за допълнителни дейности и/или количества” по чл. 21, ал. 1 от ЗОП до размера на стойността, посочена в чл. 3, ал.1, буква „б“ от проекта на договор, в случай, че по време на изпълнение на договора за обществена поръчка възникне необходимост от изпълнение на допълнителни дейности и/или количества. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не е задължен да упражни правото си на опция за допълнителните дейности и/или количества. Съгласно чл. 3, ал.1, буква „б“ от проекта на договор допълнителни дейности и/или количества (посочени като непредвидени разходи в КСС) са в размер, съгласно представената оферта. Работите по опцията ще бъдат заплащани само при доказана необходимост от тяхното извършване и в случай, че са били съгласувани и одобрени от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ чрез негов представител/и. Плащането на допълнителни дейности и/или количества (ако е приложимо), се реализира при окончателното плащане на СМР. Стойността на непредвидените разходи (опцията) се определя, съгласно установените количества, на базата на единичните цени, предложени с ценовата оферта на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ и посочени в Количествено-стойностната сметка. За видовете СМР и дейности, за които няма предложени единични цени, единичната цена се образува на база елементи на ценообразуване, предложени в офертата. За опцията се подписва допълнително споразумение.