2. Procedure
Procedure
Title: Katonai rakodók létesítése
Description: Az eljárás pontos megnevezése: „Budapest-Belgrád Projekthez közvetlenül kapcsolódó, a MÁV Zrt. által elvégzendő feladatok” elnevezésű projekt részét képző „Szabadszállás és Kiskunlacháza vasútállomásokon katonai rakodók építése” A NATO és az Európai Unió 2019-ben megállapodást kötött a katonai mobilitással kapcsolatban, melynek megfelelően új tervezési irányelvek vannak érvényben. Az eljárás tárgyát képező vasúti szakaszon is ennek szellemében kell kialakítani a katonai igényeknek is eleget tevő rakodási létesítményeket és vasúti pályát. Ajánlatkérő biztosítja a részajánlattétel lehetőségét az alábbiak szerint: 1. rész: Szabadszállás vasútállomáson katonai rakodó építése: Mennyiség: -886 vfm vágányépítés; -1 kitérő építés; -1 db 2 vágányos homlokrakodó építés; -16 db térvilágítás oszlop építése; -1 db organizációs tervdokumentáció készítés, -1 db megvalósulási tervdokumentáció készítése 2. rész: Kiskunlacháza vasútállomáson katonai rakodó építése: - 787 vfm vágányépítés; - 1 kitérő építés; - 2 db 1 vágányos homlokrakodó építés; - 1 db organizációs tervdokumentáció készítés, - 1 db megvalósulási terv dokumentáció készítése Ajánlatkérő vállalkozási szerződéseket kíván kötni részenként külön-külön. A részletes feladat leírást és a teljes mennyiséggel kapcsolatos tájékoztatást a KD részeként rendelkezésre bocsátott műszaki leírás, tervdokumentáció és árazatlan költségvetés részenként tartalmazza. A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK mindkét rész vonatkozásában felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott dolog az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Karakterkorlát miatt VI.3) További információk folytatása: 30. Tárgyi építési beruházás a 707/2021. (XII. 15.) Korm. rend. hatálya alá tartozik, így az AT ajánlatában köteles nyilatkozni arról, hogy az Üvegkapu használatára vonatkozó követelményeket megismerte, továbbá a nyertes AT-ként szerződő fél a szerződés teljesítése során köteles az Üvegkapu alkalmazására. 31. Felelősségbiztosítási szerződés részletes szabályai: Vállalkozó jelen szerződés aláírásával kijelenti, hogy rendelkezik – vagy kiterjesztette- a szerződéskötési feltételként előírt, a szerződés tárgyát képező munkára vonatkozó érvényes - felelősségbiztosítást is tartalmazó- építési-szerelési (C.A.R.= "ConstructionAllRisks") biztosítással, melynek II. fejezet felelősségbiztosítás minimális kártérítési limitje: 500.000.000 forint / biztosítási esemény és 500.000.000 forint / biztosítási időszak. Amennyiben a szerződés nem lép hatályba a szerződés 3.1. a) pontja szerint, úgy Vállalkozó, a biztosító által kiállított díj- és kárigazolás másolatát a 3.1.b) pont szerinti Megrendelői értesítés kézhezvételétől számított 10 munkanapon belül köteles Megrendelőnek átadni. Ezen határidő Vállalkozó felelősségi körébe tartozó okból történő elmulasztása súlyos szerződésszegésnek minősül. 32. A dokumentumokat AK a Kbt. 39. § (1) bek.-re tekintettel korlátlanul és teljes körűen, közvetlenül és díjmentesen az I.3) pontban megadott címen, elektronikus úton hozzáférhetővé teszi. Tekintettel a dokumentáció nagy terjedelmére, AK a 7-Zip programmal darabolta fel a Közbeszerzési Dokumentumok V. kötetét mindkét részben feltölthető méretű fájlokra. A feltöltött fájlokat kérjük egy mappába letölteni, majd az ingyenesen elérhető 7-Zip programmal kibontani: „V kotet.7z.001” → jobb egér gomb → 7-Zip → Fájlok kibontása... 7-Zip program az alábbi linkről tölthető le: https://www.7-zip.org/
Internal identifier: EKR000508852026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234100 Railway construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. rész: Szabadszállás vasútállomás
Description: Főbb elvégzendő feladatok és menniységek: -886 vfm vágányépítés; -1 kitérő építés; -1 db 2 vágányos homlokrakodó építés; -16 db térvilágítás oszlop építése; -1 db organizációs tervdokumentáció készítés, -1 db megvalósulási tervdokumentáció készítése Főbb mennyiségek: ÁLTALÁNOS FELADATOK Organizációs és forgalomterelési terv elkészítése 1 db Koordinációs Intézkedési terv készítése 1 db Építési technológiai tervek készítése 1 db Megvalósulási tervek elkészítése 1 db Megvalósulási térkép elkészítése 1 db VASÚTÉPÍTÉS Alsó ágyazat készítése 1330 ttm3 Felső ágyazat készítése 695 ttm3 Kisgépes vágányépítés 54-es rendszerű 886 vfm Biztonsági határjel telepítése 1 db Kisgépes vágányszabályozás 4435 vfm A vasútépítésre, útépítésre, műtárggyal, távközléssel, felsővezeték földeléssel kebelalépítménnyel kapcsolatos feladatokat, mennyiségeket és további részletes feladatleírást a KD mellékleteként csatolt 1. részre vonatkozó műszaki leírás tervdokumentáció és árazatlan költségvetés tartalmaz. A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK felhívja a figyelmet arra, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott dolog az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Fő osztályozás (cpv): 45234100-7- Vasútépítés További osztályozás (cpv): 45233292 Közlekedésbiztonsági berendezések szerelése, 45234116-2 Pályaépítés, 45314000-1 Távközlési berendezések szerelése, 71300000-1 Mérnöki szolgáltatások BT-810 rovathoz AK az alábbi kiegészítést fűzi: II.4.7) Energiahatékonysági irányelv (EED) Tájékoztatás a 235/2024. (VIII.8.) Kr. alkalmazása kapcsán Környezetvédelmi elvek – 235/2024. Korm. rendelet 3. alcím Nem kerülnek alkalmazásra, mivel a szerződés tárgya nem tartozik a 2024. évi C. tv 16. § 42. pont szerinti épület fogalom, így a 3. alcímben foglalt rendelkezések hatálya nem terjed ki az eljárásra. Energiahatékonysági elvek – 235/2024. Korm. rendelet 3/A alcím Ajánlatkérő megvizsgálta és nem alkalmazza a 235/2024. Korm. rendelet 3/A alcímében rögzített energiahatékonysági elveket, mivel a Kr. 1/A § (2) bekezdés a) pontja alapján az energiahatékonysági követelmény előírása tárgyi eljárásban műszakilag nem megvalósítható. Indoklás: Az energiahatékonyság elvének alkalmazhatósága a rakodóterület műszaki elemei tekintetében korlátozott, mivel azok kialakítását elsődlegesen a rendeltetésszerű használat, a teherbírási, üzembiztonsági, közlekedésbiztonsági és – katonai alkalmazás esetén – a speciális katonai követelmények határozzák meg. A követelmények elsőbbséget élveznek, az energiafelhasználás csökkentése nem eredményezheti a szükséges műszaki teljesítmény, biztonság vagy üzembiztonság csökkenését. Az energiahatékonyság ezért elsősorban azokon a területeken érvényesíthető, ahol az nem befolyásolja a rakodó elsődleges funkcióját és biztonságos működését, jelen esetben a kivitelezés tekintetében. E szempont érvényesül a munkavégzéshez és a szállításhoz alkalmazott korszerű, Euro 6-os, alacsonyabb kibocsátású és energiahatékony járművek és munkagépek használatával.
Internal identifier: EKR000508852026/1
Additional classification (cpv): 71300000 Engineering services, 45233292 Installation of safety equipment, 45234116 Track construction works, 45314000 Installation of telecommunications equipment
Lot: LOT-0002
Title: 2. rész: Kiskunlacháza vasútállomás
Description: Főbb elvégzendő feladatok és mennyiségek: - 787 vfm vágányépítés; - 1 kitérő építés; - 2 db 1 vágányos homlokrakodó építés; - 1 db organizációs tervdokumentáció készítés, - 1 db megvalósulási terv dokumentáció készítése Főbb mennyiségek: VASÚTI PÁLYA Felső ágyazat bontás 428 m3 Alsó ágyazat bontás 522 m3 Biztonsági határjel, szelvénykő bontása 1 db Geotextília terítése 2700 m2 Alsó ágyazat készítése 1260 ttm3 Felső ágyazat készítése 740 ttm3 Kisgépes vágányépítés 54-es rendszerű 787 vfm B54-XIII típusú kitérő beépítése 1 csoport Szelvénykő telepítése 1 db Terelősín, védősín beépítése 25,6 sm Nagygépes vágányszabályozás 4200 vfm ÁLTALÁNOS FELADATOK Organizációs és forgalomterelési terv elkészítése 1 db Koordinációs Intézkedési terv készítése 1 db Építési technológiai tervek készítése 1 db Megvalósulási tervek elkészítése 1 db Megvalósulási térkép elkészítése 1 db Az általános feladatokra, vasúti pályára, műtárgyra, távközlésre és felsővezeték földelésre vonatkozó részletes feladatleírást és mennyiségi meghatározást a KD mellékleteként csatolt 2. részre vonatkozó műszaki leírás tervdokumentáció és árazatlan költségvetés tartalmaz. A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK felhívja a figyelmet arra, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott dolog az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Fő osztályozás (cpv): 45234100-7- Vasútépítés További osztályozás (cpv): 45233292 Közlekedésbiztonsági berendezések szerelése, 45234116-2 Pályaépítés, 45314000-1 Távközlési berendezések szerelése, 71300000-1 Mérnöki szolgáltatások BT-810 rovathoz AK az alábbi kiegészítést fűzi: II.4.7) Energiahatékonysági irányelv (EED) Tájékoztatás a 235/2024. (VIII.8.) Kr. alkalmazása kapcsán Környezetvédelmi elvek – 235/2024. Korm. rendelet 3. alcím Nem kerülnek alkalmazásra, mivel a szerződés tárgya nem tartozik a 2024. évi C. tv 16. § 42. pont szerinti épület fogalom, így a 3. alcímben foglalt rendelkezések hatálya nem terjed ki az eljárásra. Energiahatékonysági elvek – 235/2024. Korm. rendelet 3/A alcím AK megvizsgálta és nem alkalmazza a 235/2024. Korm. rendelet 3/A alcímében rögzített energiahatékonysági elveket, mivel a Kr. 1/A § (2) bekezdés a) pontja alapján az energiahatékonysági követelmény előírása tárgyi eljárásban műszakilag nem megvalósítható. Indoklás: Az energiahatékonyság elvének alkalmazhatósága a rakodóterület műszaki elemei tekintetében korlátozott, mivel azok kialakítását elsődlegesen a rendeltetésszerű használat, a teherbírási, üzembiztonsági, közlekedésbiztonsági és – katonai alkalmazás esetén – a speciális katonai követelmények határozzák meg. A követelmények elsőbbséget élveznek, az energiafelhasználás csökkentése nem eredményezheti a szükséges műszaki teljesítmény, biztonság vagy üzembiztonság csökkenését. Az energiahatékonyság ezért elsősorban azokon a területeken érvényesíthető, ahol az nem befolyásolja a rakodó elsődleges funkcióját és biztonságos működését, jelen esetben a kivitelezés tekintetében. E szempont érvényesül a munkavégzéshez és a szállításhoz alkalmazott korszerű, Euro 6-os, alacsonyabb kibocsátású és energiahatékony járművek és munkagépek használatával.
Internal identifier: EKR000508852026/2
Additional classification (cpv): 45233292 Installation of safety equipment, 45234116 Track construction works, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 71300000 Engineering services