672242-2026 - Competition
Romania – Weed-clearance services – Servicii specifice, necesare întreținerii parcurilor și zonelor verzi din municipiul Sibiu pentru 3 ani
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii specifice, necesare întreținerii parcurilor și zonelor verzi din municipiul Sibiu pentru 3 ani
Description: Scopul acordului-cadru este achizitionarea Serviciilor specifice pentru intretinerea parcurilor si zonelor verzi din Municipiul Sibiu pentru o perioada de 3 ani, in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative, maximale si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul necesarului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente, comenzile de prestare a serviciilor / graficele de lucru vor fi atribuite conform caietului de sarcini, pana cel tarziu la sfarsitul lunii noiembrie, in functie de cantitatile obiective necesare autoritatii contractante. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este de 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Valoarea maxima estimata fara TVA, pentru 3 ani, este de 4.381.798,66 lei. NOTA: - Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu anula procedura de atribuire si de a incheia acordul cadru si cu un numar mai mic de 3 operatori economici, in cazul in care in urma procesului de evaluare a ofertelor, nu au fost depuse un numar de 3 oferte admisibile. - Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu anula procedura de atribuire si de a incheia acordul cadru si cu un singur operator economic, in cazul in care in urma procesului de evaluare a ofertelor, o singura oferta este declarata admisibila. - Modul de executare a acordului – cadru: fara reluarea competitiei.
Internal identifier: 17298786_2026_PAAPD1599082
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77312000 Weed-clearance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cosit cu trimer iarba și buruieni în parcuri și aliniamente stradale
Description: Cosit cu trimer iarba și buruieni în parcuri și aliniamente stradale pe teritoriul Municipiului Sibiu
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Cosit cu trimer iarba și buruieni în scuaruri si zone verzi
Internal identifier: 2