See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de servicii avand ca obiect "Intretinere curenta pe timp de iarna Anul I-Anul IV a drumurilor nationale/drumurilor expres/ autostrazilor din administrarea D.R.D.P Buzau - Lot 1 - SDN Buzau
Description: Intretinere curenta pe timp de iarna -DRDP-Buzau –SDN Buzau - Acord cadru 4 ani. Valoare estimata maxima acord cadru: 86.967.882,51 lei, fara TVA. Frecventa si valoarea contractelor care urmeaza sa fie atribuite: minim 1 contract subsecvent pe an. Valoarea celui mai mare contract subsecvent : 22.991.963,21 lei fara TVA. Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru cat si cantitatile estimate minima si maxima aferente unui contract subsecvent se regasesc ca Anexe la documentatia de atribuire/caietul de sarcini. A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este in a 20-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. B)Conform obligatiei prevazute la art.160 alin 2 din Legea 98/2016, modificata si completata, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva. C. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. D. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 16054368/2024/1965/S/1+2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Pentru activitatea de intretinere curenta pe timp de iarna anul I – anul IV, desfasurata in conformitate cu prevederile Normativului AND 525/2013, DRDP Buzau in calitate de administrator al retelei de autostrazi/drumuri nationale, asigura viabilitatea pentru desfasurarea circulatiei rutiere in conditii corespunzatoare pe toata durata acordului cadru pe intreaga retea rutiera din administrare. In conformitate cu Art.21 din Normativul AND 525/2013, "Utilajele si echipamentele specifice pentru deszapezirea drumurilor, prevenirea si combaterea poleiului si inzapezirii se vor prezenta in unitatile operative de actiune gradual, in functie de fenomenele meteorologice, pana la: - 20 octombrie pentru zonele climaterice reci; - 1 noiembrie pentru celelalte zone climaterice."
Internal identifier: 1