672465-2026 - Competition
Sweden – Services provided by nurses – Sjukskötersketjänster jourtid
Contract notice – light regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Sjukskötersketjänster jourtid
Description: Haninge kommun ansvarar för hälso- och sjukvård på särskilda boenden. Kommunens syfte med denna upphandling av sjukskötersketjänster jourtid är att tillgodose kommunens behov av hälso- och sjukvårdsinsatser inom socialförvaltningen och äldreförvaltningen på icke kontorstid. Sjuksköterskans arbete består främst av akuta medicinska insatser/bedömningar efter kontakter med omvårdnadspersonal på särskilda boende.
Internal identifier: UPP 2026-00184
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Öppet förfarande i ett steg
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85141200 Services provided by nurses
5. Lot
Lot: LOT-0000