672480-2026 - Competition
Czechia – Disinfecting and exterminating services – Provádění cyklické povrchové deratizace na území hlavního města Prahy (2026–2030)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Provádění cyklické povrchové deratizace na území hlavního města Prahy (2026–2030)
Description: Předmětem veřejné zakázky je poskytování komplexních služeb cyklické povrchové deratizace (hubení hlodavců) na území hlavního města Prahy, výhradně na pozemcích a plochách ve správě hlavního města Prahy, které nejsou svěřeny do správy městských částí, a to za účelem ochrany veřejného zdraví, regulace populace hlodavců a omezení hygienických a majetkových rizik. Služby deratizace budou poskytovány ve dvou režimech: • plánovaná cyklická deratizace podle územního a časového harmonogramu schvalovaného zadavatelem pro každý kalendářní rok; • ad hoc deratizační zásahy na základě jednotlivých písemných pokynů nebo objednávek zadavatele, zejména v reakci na podněty veřejnosti, mimořádný nebo lokálně zvýšený výskyt hlodavců nebo jiné naléhavé potřeby zadavatele. Předpokládaný rozsah plnění v základní době trvání smlouvy činí přibližně 14 000 deratizačních jednotek za kalendářní rok, celkem nejvýše 56 000 deratizačních jednotek. Jedné deratizační jednotce standardně odpovídá 1 000 m² plochy nebo prostoru. Roční množství je orientační; zadavatel je oprávněn měnit rozložení jednotek mezi jednotlivými roky podle skutečné potřeby. Zadavatel negarantuje odebrání žádného minimálního počtu deratizačních jednotek.
Internal identifier: Provádění cyklické povrchové deratizace na území hlavního města Prahy (2026–2030)
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90921000 Disinfecting and exterminating services
Additional classification (cpv): 90923000 Rat-disinfestation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje následující změny závazku, jejichž podrobné podmínky uplatnění vyhrazeného prodloužení jsou uvedeny v obchodních podmínkách, které tvoří přílohu č. 3 této zadávací dokumentace: - jednostranné prodloužení doby plnění o rok 2031 (do 31. 12. 2031), nejvýše o 12 měsíců, nejvýše o 14 000 deratizačních jednotek a nejvýše o 3 000 000 Kč bez DPH; - změnu ročního rozložení předpokládaného množství deratizačních jednotek a přesuny množství mezi jednotlivými roky při zachování celkových finančních limitů; - přijetí, změnu a aktualizaci ročních harmonogramů a ad hoc objednávek bez nutnosti uzavírat dodatek ke smlouvě; - změnu jednotkové ceny podle přesně stanovené inflační doložky, aniž by došlo ke zvýšení celkového maximálního finančního limitu smlouvy; - změnu členů realizačního týmu nebo poddodavatelů při zachování nejméně stejné kvalifikace a po splnění smluvních podmínek; - nahrazení používaného přípravku nebo odborného postupu z důvodu změny právních předpisů, rozhodnutí příslušného orgánu, ukončení dostupnosti, bezpečnostního rizika nebo zjištěné rezistence, pokud je zachována nebo zvýšena kvalita, bezpečnost a účinnost plnění a nemění se celková povaha veřejné zakázky.