672482-2026 - Competition
Poland – Projectors – Zakup sprzętu multimedialnego do prowadzenia działalności kulturalnej wraz z ze sprzętem do działań online
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup sprzętu multimedialnego do prowadzenia działalności kulturalnej wraz z ze sprzętem do działań online
Description: Opis przedmiotu zamówienia: zakup sprzętu multimedialnego do prowadzenia działalności kulturalnej wraz z ze sprzętem do działań online (CPV 38652100-1, kody dodatkowe 48820000-2, 30213100-6, 32333000-6, 30237200-1) zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Dostarczony przedmiot zamówienia musi odpowiadać najwyższym standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, być wolny od wad materiałowych, fizycznych i prawnych. Towary będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe. Wszystkie produkty będące przedmiotem postępowania muszą posiadać atesty i certyfikaty wymagane prawem i dopuszczające do stosowania na rynku polskim.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie wskazanym przez zamawiającego. Oświadczenie to składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "JEDZ". Dokument JEDZ w formacie .xml (umożliwiający wypełnienie online) stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Dokument JEDZ stanowiący załącznik do SWZ Wykonawca może wypełnić na stronie https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl 2. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia – w zakresie, w jakim się powołuje się na ich zasoby – warunków udziału w postępowaniu składa JEDZ dotyczące tych podmiotów. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 4. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów wymienionych w SWZ. 1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, Wykonawca może złożyć odpowiedni certyfikat wykonawcy (np. certyfikat braku podstaw wykluczenia lub certyfikat zdolności wykonawcy), o którym mowa w ustawie o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. W takim przypadku Wykonawca nie jest zobowiązany do składania podmiotowych środków dowodowych w zakresie objętym certyfikatem. Wykonawca wraz z ofertą wskazuje w oświadczeniu dane dotyczące certyfikatu. 1. Oferta powinna zawierać następujące dokumenty, informacje i materiały: a) Ofertę – w postaci wypełnionego załącznika nr 2a do SWZ, b) Wypełniony arkusz wyceny – załącznik nr 2b do SWZ, c) Karty katalogowe oferowanych urządzeń, d) formularz JEDZ (w tym formularz JEDZ dotyczący podmiotu, na którego zasoby powołuje się wykonawca; w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie JEDZ składa każdy z Wykonawców), e) dokument wadium lub potwierdzenie wniesienia wadium w formie potwierdzenia przelewu, f) pełnomocnictwo udzielone przez podmioty wspólnie składające ofertę do ich reprezentowania w postępowaniu (jeśli dotyczy), g) pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, zgodnie z punktem VII.5. SWZ (jeśli dotyczy) i) wskazanie części zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (jeśli dotyczy). 2. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, sam lub jako reprezentant firmy. Wykonawca, który złoży więcej niż jedną ofertę, zostanie wykluczony z postępowania. 3. Nie dopuszcza się składania ofert alternatywnych. 4. Dopuszcza się składanie ofert wspólnych, przy czym oświadczenie o którym mowa w pkt. VII.1. SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, dokumenty określone w punkcie VII.2 d-i winny zostać złożone w odniesieniu do każdego z wykonawców z osobna, natomiast dokumenty określone w punkcie VII.2.a-c w odniesieniu do wszystkich wykonawców działających wspólnie. IX. Wadium: 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 25.000,00 zł. 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego, to jest rachunek numer 72 1240 2294 1111 0010 1739 4223. W przypadku wnoszenia wadium przelewem uważane jest ono za skutecznie wniesione jeżeli w dniu otwarcia ofert (do godziny otwarcia ofert) wpłata znajduje się na koncie Zamawiającego. 4. Wadium w pozostałych formach wykonawca przekazuje zamawiającemu w postaci oryginału gwarancji lub poręczenia, w formie elektronicznej. 5. Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez jednego z uczestników konsorcjum. 6. Zwrot i zatrzymanie wadium następuje na warunkach określonych w art. 98 ustawy Prawo zamówień publicznych. X. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy: 1. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5% wynagrodzenia umownego brutto (tj. ceny wskazanej w ofercie). 2. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku formach wyszczególnionych w art. 450 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach przewidzianych w art. 450 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Szczegółowe warunki wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jego zmiany i zwrotu określone są w przepisach art. 449-453 ustawy Prawo zamówień publicznych. 5. Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy zostanie zredukowane do 1,5% wynagrodzenia umownego brutto po podpisaniu Protokołu Odbioru Końcowego, zgodnie z zapisami projektu umowy, a pozostawione zabezpieczenie będzie stanowić zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji. Całkowite zwolnienie zabezpieczenia nastąpi w ciągu 30 dni od daty podpisania Protokołu Wypełnienia Gwarancji.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38652100 Projectors
Additional classification (cpv): 48820000 Servers, 30213100 Portable computers, 32333000 Video recording or reproducing apparatus, 30237200 Computer accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: zakup sprzętu multimedialnego do prowadzenia działalności kulturalnej wraz z ze sprzętem do działań online
Description: Zakup sprzętu multimedialnego do prowadzenia działalności kulturalnej wraz z ze sprzętem do działań online (CPV 38652100-1, kody dodatkowe 48820000-2, 30213100-6, 32333000-6, 30237200-1) zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.