672649-2026 - Competition
Slovakia – Public road transport services – Poskytovanie dopravných služieb vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej mestskej autobusovej doprave na území mesta Nové Zámky
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Poskytovanie dopravných služieb vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej mestskej autobusovej doprave na území mesta Nové Zámky
Description: Predmetom zákazky je poskytovanie služieb vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej mestskej autobusovej doprave na území mesta Nové Zámky (ďalej len „MAD“). Obstarávané služby sú v zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1370/2007 z 23.10.2007 o službách vo verejnom záujme v železničnej a cestnej osobnej doprave, ktorým sa zrušujú nariadenia rady (EHS) č. 1191/69 a (EHS) č. 1107/70, v zmysle zákona NR SR č. 332/2023 Z. z. o verejnej osobnej doprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov službami vo verejnom záujme a vozidlový park bude zložený v súlade so zákonom NR SR č. 214/2021 Z. z.o podpore ekologických vozidiel cestnej dopravy a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zámerom verejného obstarávateľa je zabezpečiť cestujúcej verejnosti bezpečné, efektívne a kvalitné dopravné služby v MAD, ich primeranú výkonnosť podľa potrieb dopravnej obslužnosti mesta.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Úspešný uchádzač zabezpečí prevádzku mestskej autobusovej dopravy na území mesta Nové Zámky počas 120 mesiacov s možnosťou uplatnenia opcie predĺženia zmluvy o ďalších 5 rokov.