See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Synnytyksen ja naistentautien tarvikkeet
Description: Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa synnytyksen ja naistentautien tarvikkeet Sisä-Suomen yhteistyöalueen hyvinvointialueiden; Etelä-Pohjanmaan, Kanta-Hämeen, Pirkanmaan hyvinvointialueet; alueelle. Hankinta on jaettu osa-alueisiin seuraavasti: 1. Ktg laitetarvike 2. Paineenmittauskatetri, kohdunsisäinen IUP 3. Napalenkki 4. Kk-Amnioskooppi 5. Mikroverinäytteenotto 6. Ballonkikatetri synnytyksen käynnistykseen 7. Ballonkikatetri postpartum verenvuotoon 8. Synnytysimukuppi manuaalinen 9. Synnytysimukuppi imulaitteeseen 10. Munasolupunktioneula, uä karhennus 11. Alkionsiirtokatetri 12. Inseminaatiokatetri 13. Inseminaatiokatetri mandriinilla 14. HSG/TSSHG katetri 15. Näytteenottotarvike, endometrium 16. Bartholin rauhasen hoitokatetri 17. Kohdunkaulan laajennin, yksipäinen OS-finder, kk 18. Kohdunkaulan laajennin, kaksipäinen 19. Vaginan laajenninsetti 20. Kk-vaginaspekula, yksiosainen kahva 21. Kk-vaginaspekula, yksiosainen kulmamalli, 2-kokoa 22. Kk-kohottaja 23. Kk-spekula ankannokka 24. Aspiraattori kohdun imutyhjennykseen, manuaalinen 25. Kiinteä laskeumarengas 26. Pehmeä silikoninen laskeumarengas 27. Laskeumakuutio 28. Kk-kohtumanipulaattori 29. Inkontinenssin hoitotarvike: TOT-setti 30. Inkontinenssin hoitotarvike: TVT-setti 31. Gynekologinen laskeumaverkko, vaginaalinen 32. Gynekologinen laskeumaverkko, abdominaalinen Sopimuskauden pituus on kaksi vuotta. Sopimusta voidaan jatkaa varsinaisen sopimuskauden jälkeen toistaiseksi voimassaolevana. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on maaliskuu 2027. Sopimuksen arvonlisäveroton vuosiarvo on noin 450 000 euroa. Sopimuksen arvonlisäveroton kokonaisarvo laskettuna neljälle vuodelle on noin 1,8 milj. euroa. Tällä hankintasopimuksella hankintoja tekevät Tuomi Logistiikka Oy sekä Tavarantilaajat: Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialue. Tilaaja voi tällä hankintasopimuksella tehdä tavarantilauksia itselleen ja hankintalain mukaisille sidosyksiköilleen. Tavarantilaajat voivat tällä hankintasopimuksella tehdä Tavarantilauksia itselleen sekä tytäryhteisöilleen.
Internal identifier: 617059
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 15. Näytteenottotarvike endometrium
Description: Hankinnan kohteena on gynekologian tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnöllä kohdassa "Hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 15.-0
Lot: LOT-0002
Title: 16. Bartholin rauhasen hoitokatetri
Internal identifier: 16.-1
Lot: LOT-0003
Title: 17. Kohdunkaulan laajennin 1-päinen
Description: Hankinnan kohteena on gynekologian tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnöllä kohdassa "Hankinnan kohteen kriteerit"..
Internal identifier: 17.-2
Lot: LOT-0004
Title: 18. Kohdunkaulan laajennin 2-päinen
Internal identifier: 18.-3
Lot: LOT-0005
Title: 19. Vaginan laajenninsetti
Internal identifier: 19.-4
Lot: LOT-0006
Title: 20. Kk-vaginaspekula yksiosaisella kahvalla
Internal identifier: 20.-5
Lot: LOT-0007
Title: 21. Kk-vaginaspekula, yksiosainen kulmamalli, 2 leveyttä
Internal identifier: 21.-6
Lot: LOT-0008
Title: 22. Kk-kohottaja
Internal identifier: 22.-7
Lot: LOT-0009
Title: 23. Kk-spekula ankannokka
Internal identifier: 23.-8
Lot: LOT-0010
Title: 24. Kohdun imutyhjennys aspiraattori, manuaalinen
Internal identifier: 24.-9
Lot: LOT-0011
Title: 25. Kiinteä laskeumarengas
Internal identifier: 25.-10
Lot: LOT-0012
Title: 26. Pehmeä silikoninen laskeumarengas
Internal identifier: 26.-11
Lot: LOT-0013
Title: 27. Laskeumakuutio
Internal identifier: 27.-12
Lot: LOT-0014
Title: 28. Kk-kohtumanipulaattori
Internal identifier: 28.-13
Lot: LOT-0015
Title: 30. Inkontinenssin hoitotarvike: TVT-setti
Internal identifier: 30.-14
Lot: LOT-0016
Title: 29. Inkontinenssin hoitotarvike: TOT-setti
Description: Hankinnan kohteena on gynekologian tarvikkeet. Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnöllä kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 29.-15
Lot: LOT-0017
Title: 31. Gynekologinen laskeumaverkko, vaginaalinen
Internal identifier: 31.-16
Lot: LOT-0018
Title: 2. Paineenmittauskatetri, kohdunsisäinen IUP
Description: Hankinnan kohteena on synnytyksenhoidon tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 2.-17
Lot: LOT-0019
Title: 3. Napalenkki
Internal identifier: 3.-18
Lot: LOT-0020
Title: 4. Kk-amnioskooppi
Internal identifier: 4.-19
Lot: LOT-0021
Title: 5. Mikroverinäytteenotto
Internal identifier: 5.-20
Lot: LOT-0022
Title: 6. Ballonkikatetri synnytyksen käynnistämiseen
Internal identifier: 6.-21
Lot: LOT-0023
Title: 7. Ballonkikatetri postpartum verenvuotoon
Internal identifier: 7.-22
Lot: LOT-0024
Title: 8. Synnytysimukuppi, manuaalinen
Internal identifier: 8.-23
Lot: LOT-0025
Title: 9. Synnytysimukuppi imulaitteeseen
Internal identifier: 9.-24
Lot: LOT-0026
Title: 10. Munasolupunktioneula, UÄ-karhennin
Description: Hankinnan kohteena on inferteliteettihoidon tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 10.-25
Lot: LOT-0027
Title: 11. Alkionsiirtokatetri
Internal identifier: 11.-26
Lot: LOT-0028
Title: 13. Inseminaatiokatetri mandriinilla
Internal identifier: 13.-27
Lot: LOT-0029
Title: 12. Inseminaatiokatetri
Description: Hankinnan kohteena on inferteliteettihoiodon tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 12.-28
Lot: LOT-0030
Title: 14. HSG/TSSHG katetri
Internal identifier: 14.-29
Lot: LOT-0031
Title: 1. KTG Laitetarvike
Internal identifier: 1.-30
Lot: LOT-0032
Title: 32. Gynekologinen laskeumaverkko, abdominaalinen
Description: Hankinnan kohteena on gynekologian tarvikkeet. Hankinnan kohde ja nimikkeiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnöllä kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit".
Internal identifier: 32.-31