See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție diverse produse alimentare - 2027
Description: Acord-cadru de furnizare alimente pentru Spitalul Municipal Medias (conform caiet de sarcini). Executarea acordului-cadru începe la data semnarii. Durata de valabilitate a acordului-cadru este de 12 luni. Transportul produselorde la furnizor la beneficiar va fi asigurat de ofertant si este inclus in pretul produsului. Nota - autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care solicitarile sunt transmise cu cel putin 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 zile.
Internal identifier: XXX
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PRODUSE DE PANIFICAȚIE
Description: 1.1. PÂINE ALBĂ FELIATĂ CU SARE 1.2. PÂINE ALBĂ FELIATĂ FĂRĂ SARE 1.3. PÂINE ALBĂ CU SARE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: PRODUSE DE PATISERIE
Description: 2.1. CORN CU GEM 2.2. BRÂNZOAICĂ 2.3. PLĂCINTĂ CU VIȘINE 2.4. PLĂCINTĂ CU MERE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: BISCUIȚI
Description: 3.1. BISCUIȚI TIP PETIT BEURRE 3.2. BISCUIȚI VRAC 3.3. BISCUIȚI TIP EUGENIA Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: FĂINĂ DE GRÂU ALBĂ
Description: Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: FĂINĂ DE PORUMB (MĂLAI)
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: GRIȘ GRÂU
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: PESMET
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: OREZ DECORTICAT
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: PASTE FĂINOASE CU OU
Description: 9.1. MELCISORI 9.2. SPIRALE 9.3. PENNE 9.4. FIDEA CU OU 9.5. CUȘCUȘ Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: OUĂ DE GĂINĂ
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: CARNE ȘI ORGANE DE PASĂRE
Description: 11.1. PIEPT PUI FĂRĂ OS ȘI FĂRĂ PIELE -CONGELAT 11.2. PULPE DE PUI INFERIOARE, CONGELATE 11.3. PULPE DE PUI SUPERIOARE, CONGELATE 11.4. PUI INTREG CONGELAT 11.5. PIPOTE ȘI INIMI DE PUI CONGELATE 11.6. FICAT DE PUI CONGELAT Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: CARNE TOCATĂ VITĂ-PORC CONGELATĂ
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: PULPĂ PORC DEGRESATĂ CONGELATĂ
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: CARNE DE MÂNZAT
Description: 14.1. PULPĂ DE MÂNZAT CONGELATĂ 14.2. RASOL DE MÂNZAT CONGELAT Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: PRODUSE PREPARATE DIN CARNE
Description: 15.1. CRENVURŞTI VITĂ-PORC 15.2. CRENVURŞTI PUI 15.3. ŞUNCĂ PUI 15.4. CÂRNAȚI ȚĂRĂNESC 15.5. CÂRNĂCIORI CABANOS 15.6. SALAM DE VARĂ 15.7. SALAM CRUD USCAT TIP BĂNĂȚEAN 15.8. MUŞCHI FILE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: PATE
Description: 16.1. PATE DE FICAT PASĂRE 16.2. PATE DE FICAT PORC Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: PASTĂ VEGETALĂ DIN NĂUT
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: PASTĂ VEGETALĂ DIN MAZĂRE
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: CEAI DE MENTĂ, MUȘEȚEL, TEI, FRUCTE
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: FASOLE BOABE USCATĂ
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: LINTE DECORTICATĂ (ROȘIE, GALBENĂ, VERDE)
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: LEGUME MEXICANE CONGELATE
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: SPANAC CONGELAT
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: LEGUME CONSERVATE
Description: 24.1. CIUPERCI CONSERVATE 24.2. MAZĂRE VERDE FIARTĂ, CONSERVATĂ 24.3. FASOLE VERDE FIARTĂ, CONSERVATĂ 24.4. ZACUSCĂ DE LEGUME 24.5. TOCANĂ DE LEGUME 24.6. PASTĂ DE TOMATE 24.7. ROŞII ÎN BULION Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: GEM FRUCTE (CAISE, PIERSICI, VIȘINE, CIREȘE, CĂPȘUNI) 20g
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: MIERE DE ALBINE POLIFLORĂ 20g
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: ZAHĂR
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: ULEI DIN FLOAREA SOARELUI
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: SARE VRAC
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: OȚET
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: AMELIORATORI TIP VEGETA
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: PIPER MĂCINAT
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: MUȘTAR
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: MERE
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: BANANE
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: LEGUME ȘI ZARZAVATURI PROASPETE
Description: 36.1. CARTOFI 36.2. CEAPĂ 36.3. CASTRAVEȚI 36.4. RADACINĂ DE PĂTRUNJEL 36.5. ARDEI CAPIA 36.6. DOVLECEI 36.7. VINETE 36.8. ȚELINĂ 36.9. VARZĂ 36.10. SALATĂ VERDE 36.11. MORCOVI 36.12. PĂSTÂRNAC 36.13. USTUROI 36.14. HREAN Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: CONDIMENTE
Description: 37.1. BOIA DE ARDEI 37.2. CIMBRU 37.3. FOI DAFIN 37.4. LEUȘTEAN 37.5. MĂRAR 37.6. PĂTRUNJEL 37.7. TARHON 37.8. ȚELINĂ Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: CHIMEN
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: ZAHĂR VANILAT
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: CACAO
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: CONSERVANT ȘI MIRODENII PENTRU MURĂTURI ÎN OȚET TIP PIKANT FIX
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: APĂ MINERALĂ NATURALĂ PLATĂ 0,5 L
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: LAPTE PRAF PENTRU SUGARI TIP 26% AMBALAT
Description: Cantitatea min. si max. conform Caietului de Sarcini.
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: LAPTE PRAF VRAC TIP 26%
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: PRODUSE LACTATE ȘI BRÂNZETURI
Description: 45.1. LAPTE UHT 3,5% 45.2. IAURT 45.3. SANA 45.4. KEFIR 45.5. SMÂNTÂNĂ 45.6. BRÂNZĂ PROASPĂTĂ DE VACĂ VRAC 45.7. BRÂNZĂ DE BURDUF 45.8. BRÂNZĂ TOPITĂ CU SMÂNTÂNĂ 45.9. BRÂNZĂ TOPITĂ LA TUB 45.10. BRÂNZĂ TELEMEA 45.11. CAŞCAVAL Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: UNT PROASPĂT 10g
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: UNT PROASPĂT
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: CASTRAVEȚI MURAȚI
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: SFECLĂ ROȘIE MURATĂ
Internal identifier: 49