672940-2026 - Competition
Greece – Construction work for swimming pool – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
Description: Το αντικείμενο της δημοπρατούμενης σύμβασης αφορά στην μελέτη και την κατασκευή του έργου με τίτλο «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ».
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45212212 Construction work for swimming pool
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Το αντικείμενο της δημοπρατούμενης σύμβασης αφορά στην μελέτη και κατασκευή του έργου με τίτλο «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ». Ο προϋπολογισμός δημοπράτησης του έργου ανέρχεται σε 19.000.000,00 € (πλέον Φ.Π.Α. 24% ) και αναλύεται σε: Κατ’ Αποκοπή Δαπάνη Εργασιών: 12.945.900,00 € Γενικά έξοδα και Όφελος εργολάβου (Γ.Ε.+Ο.Ε.): 2.330.262,00 € Απρόβλεπτα (ποσοστού [9]% επί της δαπάνης εργασιών και του κονδυλίου Γ.Ε.+Ο.Ε.), που αναλώνονται σύμφωνα με τους όρους του άρθρου 156 παρ. 3 περ. (α) του ν. 4412/2016: 1.374.854,58 € Απολογιστικές εργασίες με Γ.Ε.+Ο.Ε. (Δαπάνη ΑΕΚΚ, Αρχαιολογία, Μετατοπίσεις ΟΚΩ): 153.400,00 € Δαπάνη Αναθεώρησης, σύμφωνα με το άρθρο 153 του ν. 4412/2016: 513.463,42 € Δαπάνη Μελετών : 892.120,00 € Δαπάνη Εξοπλισμού: 790.000,00 € Δεν προβλέπεται ρήτρα πρόσθετης καταβολής, σύμφωνα με το άρθρο 149 του ν. 4412/2016.
Quantity: 1 piece