673026-2026 - Competition
Poland – Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables – ZP/50/2026 Dostawy, w tym na zasadzie sprzedaży depozytowej sprzętu medycznego do zabiegów wewnątrznaczyniowych, wraz z dzierżawą urządzenia do badań IVUS z podziałem na 20 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi ZP/50/2026.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ZP/50/2026 Dostawy, w tym na zasadzie sprzedaży depozytowej sprzętu medycznego do zabiegów wewnątrznaczyniowych, wraz z dzierżawą urządzenia do badań IVUS z podziałem na 20 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi ZP/50/2026.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy, w tym na zasadzie sprzedaży depozytowej, sprzętu medycznego do zabiegów wewnątrznaczyniowych wraz z dzierżawą urządzenia do badań IVUS z podziałem na 20 części wyszczególnione poniżej: 1. Igły i zestawy do nakłucia tętnic, prowadniki i cewniki diagnostyczne, inflatory, systemy do trombolizy i usuwania ciał obcych, prowadnik, stenty, koszulki prowadzące 2. Zestaw do embolizacji 1 3. Prowadniki, cewniki balonowe, stenty, systemy do zamykania naczyń i protekcji 4. Zestawy ze śluzą, prowadniki, cewniki balonowe i diagnostyczne, strzykawki do podawania kontrastu w postaci CO2, stentgrafty 5. Zestaw do zabiegów mało inwazyjnych 6. Stenty 7. Koszulki dostępowe niezbrojone, koszulki promieniowe, strzykawki z mamometrem do balonów 8. Prowadniki hydrofilne, diagnostyczne, cewniki, spirale embolizacyjne,strzykawka wysokociśnieniowa, stenty. 9. Zestaw do embolizacji 2 10. Zestawy do angiografii, zestawy do stentgraftów, fartuchy chirurgiczne, osłony, serwety, prześcieradła, pozycjionery 11. Strzykawki wysokociśnieniowe, stenty, cewniki balonowe, koszulki 12. Stentgrafty obwodowe samorozprężalne, z powłoką heparynową, stent rozprężalny balonem 13. Stenty, cewniki balonowe, introducery zbrojone, cewniki 14. Zestaw do strzykawki automatycznej OptiVantage DH 15. Akcesoria zużywalne do automatycznego wstrzykiwacza kontrastu do angiografii Accutron HP-D firmy Medtron AG 16. Prowadniki hydrofilne, koszulki, cewniki 17. Zestaw do embolizacji 3 18. Syntetyczny klej chirurgiczny 19. Estry etylowe jodowanych kwasów tłuszczowych z oleju makowego 20. Dzierżawa Urządzenia do zabiegów IVUS wraz z dostawą sprzętu j.u. 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki od nr 1 do nr 20 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym ZP/24/2025 – Część…” oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19), oraz załącznik nr 27 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 20)
Internal identifier: ZP/50/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), Zamawiający wskazuje, iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert. Przedmiotem zamówienia są dostawy, w tym na zasadzie sprzedaży depozytowej, sprzętu medycznego niezbędnego do wykonywania zabiegów wewnątrznaczyniowych wraz z dzierżawą urządzenia do badań IVUS. Obowiązujące umowy na dostawy ww. asortymentu obowiązują do dnia 18 listopada 2026 r., co generuje konieczność przeprowadzenia nowego postępowania i zawarcia umów zapewniających ciągłość dostaw przed upływem tego terminu. Zamawiający jest zobowiązany do zapewnienia ciągłości dostaw sprzętu medycznego niezbędnego do prawidłowej realizacji świadczeń zdrowotnych. Niezawarcie nowych umów w odpowiednim czasie mogłoby skutkować ograniczeniem możliwości wykonywania części zabiegów wymagających zastosowania sprzętu objętego zamówieniem, a tym samym zakłóceniem ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Mając na uwadze, że obecne umowy obowiązują jedynie do dnia 19 listopada 2026 r., konieczne jest przeprowadzenie przedmiotowego postępowania oraz zawarcie nowych umów przed upływem tego terminu. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, wiązałoby się z istotnym ryzykiem braku możliwości zakończenia postępowania i zawarcia nowych umów przed zakończeniem obowiązywania obecnych umów, a tym samym powstania przerwy w dostawach. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny i nie wynika z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego. Konieczność przeprowadzenia postępowania w przyspieszonym terminie wynika z kończącego się w dniu 19 listopada 2026 r. okresu obowiązywania obecnych umów oraz konieczności zapewnienia ciągłości dostaw sprzętu medycznego. W związku z powyższym Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, wyznacza 15-dniowy termin składania ofert. Skrócenie terminu jest niezbędne dla zapewnienia możliwości przeprowadzenia postępowania i zawarcia nowych umów przed dniem 18 listopada 2026 r., przy jednoczesnym zapewnieniu wykonawcom minimalnego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Igły i zestawy do nakłucia tętnic, prowadniki i cewniki diagnostyczne, inflatory, systemy do trombolizy i usuwania ciał obcych, prowadnik, stenty, koszulki prowadzące
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 1" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 1
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0002
Title: Zestaw do embolizacji 1
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 2" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 2
Lot: LOT-0003
Title: Prowadniki, cewniki balonowe, stenty, systemy do zamykania naczyń i protekcji
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 3" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 3
Lot: LOT-0004
Title: Zestawy ze śluzą, prowadniki, cewniki balonowe i diagnostyczne, strzykawki do podawania kontrastu w postaci CO2, stentgrafty
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 4" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 4
Lot: LOT-0005
Title: Zestaw do zabiegów mało inwazyjnych
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 5" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 5
Lot: LOT-0006
Title: Stenty
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 6" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 6
Lot: LOT-0007
Title: Koszulki dostępowe niezbrojone, koszulki promieniowe, strzykawki z mamometrem do balonów
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 7" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 7
Lot: LOT-0008
Title: Prowadniki hydrofilne, diagnostyczne, cewniki, spirale embolizacyjne,strzykawka wysokociśnieniowa, stenty.
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 8" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 8
Lot: LOT-0009
Title: Zestaw do embolizacji 2
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 9" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 9
Lot: LOT-0010
Title: Zestawy do angiografii, zestawy do stentgraftów, fartuchy chirurgiczne, osłony, serwety, prześcieradła, pozycjionery
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 10" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 10
Lot: LOT-0011
Title: Strzykawki wysokociśnieniowe, stenty, cewniki balonowe, koszulki
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 11" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 11
Lot: LOT-0012
Title: Stentgrafty obwodowe samorozprężalne, z powłoką heparynową, stent rozprężalny balonem
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 12" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 12
Lot: LOT-0013
Title: Stenty, cewniki balonowe, introducery zbrojone, cewniki
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 13 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 13" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 13
Lot: LOT-0014
Title: Zestaw do strzykkawki automatycznej OptiVantage DH
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 14 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 14" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 14
Lot: LOT-0015
Title: Akcesoria zużywalne do automatycznego wstrzykiwacza kontrastu do angiografii Accutron HP-D firmy Medtron AG
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 15 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 15" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 15
Lot: LOT-0016
Title: Prowadniki hydrofilne, koszulki, cewniki
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 16 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 16" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 16
Lot: LOT-0017
Title: Zestaw do embolizacji 3
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 17 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 17" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 17
Lot: LOT-0018
Title: Syntetyczny klej chirurgiczny
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 18 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 18" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 18
Lot: LOT-0019
Title: Estry etylowe jodowanych kwasów tłuszczowych z oleju makowego
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 19 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 19" oraz załącznik nr 26 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 1-19)
Internal identifier: część 19
Lot: LOT-0020
Title: Dzierżawa Urządzenia do zabiegów IVUS wraz z dostawą sprzętu j.u.
Description: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 20 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 20" oraz załącznik nr 27 do SWZ – „wzór umowy” (dotyczy części 20)
Internal identifier: część 20
See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZP/50/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33141000 Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33190000 Różne urządzenia i produkty medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: część 1
Główna klasyfikacja (cpv): 33140000 Materiały medyczne
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Zestaw do embolizacji 1
Wewnętrzny identyfikator: część 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: część 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: część 4
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: część 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Stenty
Wewnętrzny identyfikator: część 6
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: część 7
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: część 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Zestaw do embolizacji 2
Wewnętrzny identyfikator: część 9
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: część 10
Część zamówienia: LOT-0011
Wewnętrzny identyfikator: część 11
Część zamówienia: LOT-0012
Wewnętrzny identyfikator: część 12
Część zamówienia: LOT-0013
Wewnętrzny identyfikator: część 13
Część zamówienia: LOT-0014
Wewnętrzny identyfikator: część 14
Część zamówienia: LOT-0015
Wewnętrzny identyfikator: część 15
Część zamówienia: LOT-0016
Wewnętrzny identyfikator: część 16
Część zamówienia: LOT-0017
Tytuł: Zestaw do embolizacji 3
Wewnętrzny identyfikator: część 17
Część zamówienia: LOT-0018
Tytuł: Syntetyczny klej chirurgiczny
Wewnętrzny identyfikator: część 18
Część zamówienia: LOT-0019
Wewnętrzny identyfikator: część 19
Część zamówienia: LOT-0020
Wewnętrzny identyfikator: część 20