673535-2026 - Competition
Romania – Software package and information systems – Achiziție servicii privind licențe, instalare, configurare și punere în funcțiune, pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică prin proiectul cu titlul Digitalizarea proceselor de asistență socială la nivelul Municipiului Orșova
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție servicii privind licențe, instalare, configurare și punere în funcțiune, pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică prin proiectul cu titlul Digitalizarea proceselor de asistență socială la nivelul Municipiului Orșova
Description: Obiectivul general al proiectului TIC constă in implementarea unui sistem informatic integrat pentru digitalizarea proceselor administrative în cadrul Direcției de Asistență Socială Orșova, în scopul creșterii eficienței operaționale, îmbunătățirii accesului cetățenilor la servicii publice de calitate și asigurării transparenței și promptitudinii în furnizarea informațiilor și documentelor. Acest proiect urmărește modernizarea infrastructurii digitale a Direcției de Asistență Socială Orșova, reducerea birocrației și optimizarea resurselor interne, contribuind astfel la crearea unui mediu administrativ adaptat nevoilor actuale și viitoare ale comunității.
Internal identifier: 2026.09.25/8
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul general al proiectului TIC constă in implementarea unui sistem informatic integrat pentru digitalizarea proceselor administrative în cadrul Direcției de Asistență Socială Orșova, în scopul creșterii eficienței operaționale, îmbunătățirii accesului cetățenilor la servicii publice de calitate și asigurării transparenței și promptitudinii în furnizarea informațiilor și documentelor. Acest proiect urmărește modernizarea infrastructurii digitale a Direcției de Asistență Socială Orșovai, reducerea birocrației și optimizarea resurselor interne, contribuind astfel la crearea unui mediu administrativ adaptat nevoilor actuale și viitoare ale comunității.
Internal identifier: 1