2. Procedure
Procedure
Title: Lekki samochód ratownictwa wodnego, z napędem 4x4, wraz z łodzią na przyczepie dla Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu
Description: 4. Przedmiotem zamówienia jest Lekki samochód ratownictwa wodnego, z napędem 4x4, wraz z łodzią na przyczepie.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Art. 138 ust. 4 - 30 dni
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
Additional classification (cpv): 34144200 Vehicles for the emergency services, 34144210 Firefighting vehicles, 34521400 Lifeboats
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Nazwa zamówienia: „Lekki samochód ratownictwa wodnego, z napędem 4x4, wraz z łodzią na przyczepie dla Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu." 2. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny przedmiot – 34100000-8 Pojazdy silnikowe Dodatkowy kod CPV : 34144200-0 Pojazdy służb ratowniczych Dodatkowy kod CPV : 34144210-3 Wozy strażackie Dodatkowy kod CPV : 34521400-9 Łodzie ratunkowe 3. Rodzaj zamówienia : dostawa. 4. Przedmiotem zamówienia jest Lekki samochód ratownictwa wodnego, z napędem 4x4, wraz z łodzią na przyczepie. 5. Pojazd powinien posiadać świadectwo homologacji typu zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.2024.1251 t.j. z dnia 2024.08.19). 6. Samochód musi być fabrycznie nowy, nie używany i musi spełniać wymagania o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych. Samochód musi być oznakowany zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. 7. Samochód musi spełniać wymagania dla pojazdu straży pożarnej uprzywilejowanego w ruchu drogowym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 t.j. z dnia 2024.04.04). 8. Samochód musi spełniać wszystkie wymagania i posiadać cechy określone w SWZ. 9. Wielofunkcyjna ślizgowa łódź ratownicza na przyczepie, musi być przystosowana do działania na obszarach wód śródlądowych, na wodach płynących i stałych, zachowująca dużą stabilność poprzeczną i wzdłużną na fali. Łódź musi spełniać wymagania obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących żeglugi śródlądowej oraz spełniać warunki kategorii projektowej „C” lub „D” wydaną przez Polski Rejestr Statków lub inną jednostkę klasyfikacyjną. 10. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić na swój koszt dodatkowe badanie techniczne umożliwiające zarejestrowanie pojazdu przez Zamawiającego, jako pojazd uprzywilejowany w ruchu oraz pojazd specjalny. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w wymaganiach technicznych stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 12. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 13. Podane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia ewentualne nazwy (znaki towarowe), normy, oceny i specyfikacje techniczne mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust. 4, 5, 6 uPzp w związku z art. 99 uPzp. Jeżeli w dokumentacji postępowania wskazano konkretne normy, oceny i specyfikacje techniczne, Zamawiający informuje, że dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisanych przez te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać w ofercie - w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych - że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Art. 138 ust. 4 - 30 dni
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34100000 Pojazdy silnikowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34144200 Pojazdy służb ratowniczych, 34144210 Wozy strażackie, 34521400 Łodzie ratunkowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: