673782-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Kredyt długoterminowy
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Kredyt długoterminowy
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa polegająca na udzieleniu zamawiającemu kredytu długoterminowego zgodnie z poniższymi warunkami: 1) Kredyt długoterminowy do kwoty 45.000.000,00 zł (słownie złotych: czterdzieści pięć milinów złotych 00/100). 2) Cel kredytowania – na pokrycie planowanego deficytu budżetu roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów. 3) Okres kredytowania do 31.12.2040 r. 4) Uruchomienie kredytu nastąpi w transzach w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od dnia złożenia wniosku drogą elektroniczną lub w formie pisemnej przez Zamawiającego, w miarę zaistniałych potrzeb płatniczych. Ostatni wniosek o uruchomienie transzy kredytu Zamawiający może złożyć najpóźniej na 3 dni robocze przed końcem roku budżetowego, tj. do dnia 28.12.2026 r. 5) Transze kredytu zostaną przekazane na rachunek Zamawiającego prowadzony przez ING Bank Śląski SA o numerze 82 1050 1461 1000 0023 6464 4274. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnej kwoty kredytu. Minimalna kwota kredytu jaką Zamawiający zobowiązuje się wykorzystać to kwota 8.000.000,00 zł (słownie złotych: osiem milionów 00/100). 7) Kwota przekazanych środków na konto Zamawiającego do 31.12.2026 r. stanowić będzie faktyczną kwotę udzielonego kredytu. 8) Od niewykorzystanej części kredytu postawionego do dyspozycji Zamawiającego Wykonawcy nie przysługuje odrębna prowizja. 9) Odsetki będą naliczane tylko od kwoty faktycznego zadłużenia. 10) Oprocentowanie kredytu będzie zmienne, ustalane jako suma stawki bazowej WIBOR 1M oraz stałej marży Banku określonej w ofercie. 11) Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych tj. w ostatnim dniu roboczym miesiąca po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. 12) Spłata rat kapitału będzie następować w okresach miesięcznych w ostatnim dniu roboczym, począwszy od miesiąca stycznia 2027 r. do grudnia 2040 r. w sposób następujący: Rok Wysokość raty Ilość rat Spłata roczna kapitału 2027 67 037,00 12 804 444,00 2028 67 037,00 12 804 444,00 2029 67 037,00 12 804 444,00 2030 312 037,00 12 3 744 444,00 2031 312 037,00 12 3 744 444,00 2032 312 037,00 12 3 744 444,00 2033 312 037,00 12 3 744 444,00 2034 312 037,00 12 3 744 444,00 2035 312 037,00 12 3 744 444,00 2036 312 037,00 12 3 744 444,00 2037 350 000,00 12 4 200 000,00 2038 350 000,00 12 4 200 000,00 2039 350 000,00 12 4 200 000,00 2040 314 630,00 12 3 775 560,00 Razem 45 000 000,00 13) Zamawiający zastrzega możliwość spłaty kapitału przed upływem okresu kredytowania tj. przed końcem 31.12.2040 r., jak również możliwość spłaty kapitału w ratach i terminach innych niż przedstawione w harmonogramie spłaty. Zmiana harmonogramu spłaty kapitału wymaga uprzedniego poinformowania Wykonawcy. Za powyższe czynności Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 14) Wszelkie zmiany w umowie będą wprowadzane w formie aneksu akceptowanego przez obie strony. 15) Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z wcześniejszą spłatą całości lub części kredytu. 16) Poza oprocentowaniem kredytu wykonawca nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielonego zamówienia. 17) Zabezpieczeniem kredytu wraz z odsetkami wynikającymi z oprocentowania kredytu, w okresie kredytowania będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 18) W okresie spłaty kredytu stawka WIBOR 1M ustalona będzie dla każdego okresu obrachunkowego według notowań na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 1M na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego do wyliczenia stopy procentowej stosowane będą odpowiednio notowania z ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie okresu obrachunkowego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR 1M. 19) W przypadku trwałego zaprzestania publikacji, likwidacji lub utraty reprezentatywności przez wskaźnik referencyjny WIBOR 1M, stawka ta zostanie zastąpiona z mocy prawa tzw. zamiennikiem wyznaczonym w przepisach powszechnie obowiązujących. Zmiana wskaźnika referencyjnego nastąpi bez dodatkowych kosztów obciążających Zamawiającego, przy zachowaniu stałej marży Wykonawcy określonej w ofercie oraz pozostałych warunków umowy.” 20) Uruchomienie kredytu spowoduje uwolnienie środków własnych Zamawiającego zaangażowanych na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów i emisji obligacji objętych przedmiotem zamówienia. Zamawiający określa w SWZ termin związania ofertą przez wskazanie daty ustalając go na dzień 31-01-2027 r
Internal identifier: WRI.271.1.28.2026.ZP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa polegająca na udzieleniu zamawiającemu kredytu długoterminowego zgodnie z poniższymi warunkami: 1) Kredyt długoterminowy do kwoty 45.000.000,00 zł (słownie złotych: czterdzieści pięć milinów złotych 00/100). 2) Cel kredytowania – na pokrycie planowanego deficytu budżetu roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów. 3) Okres kredytowania do 31.12.2040 r. 4) Uruchomienie kredytu nastąpi w transzach w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od dnia złożenia wniosku drogą elektroniczną lub w formie pisemnej przez Zamawiającego, w miarę zaistniałych potrzeb płatniczych. Ostatni wniosek o uruchomienie transzy kredytu Zamawiający może złożyć najpóźniej na 3 dni robocze przed końcem roku budżetowego, tj. do dnia 28.12.2026 r. 5) Transze kredytu zostaną przekazane na rachunek Zamawiającego prowadzony przez ING Bank Śląski SA o numerze 82 1050 1461 1000 0023 6464 4274. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnej kwoty kredytu. Minimalna kwota kredytu jaką Zamawiający zobowiązuje się wykorzystać to kwota 8.000.000,00 zł (słownie złotych: osiem milionów 00/100). 7) Kwota przekazanych środków na konto Zamawiającego do 31.12.2026 r. stanowić będzie faktyczną kwotę udzielonego kredytu. 8) Od niewykorzystanej części kredytu postawionego do dyspozycji Zamawiającego Wykonawcy nie przysługuje odrębna prowizja. 9) Odsetki będą naliczane tylko od kwoty faktycznego zadłużenia. 10) Oprocentowanie kredytu będzie zmienne, ustalane jako suma stawki bazowej WIBOR 1M oraz stałej marży Banku określonej w ofercie. 11) Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych tj. w ostatnim dniu roboczym miesiąca po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. 12) Spłata rat kapitału będzie następować w okresach miesięcznych w ostatnim dniu roboczym, począwszy od miesiąca stycznia 2027 r. do grudnia 2040 r. w sposób następujący: Rok Wysokość raty Ilość rat Spłata roczna kapitału 2027 67 037,00 12 804 444,00 2028 67 037,00 12 804 444,00 2029 67 037,00 12 804 444,00 2030 312 037,00 12 3 744 444,00 2031 312 037,00 12 3 744 444,00 2032 312 037,00 12 3 744 444,00 2033 312 037,00 12 3 744 444,00 2034 312 037,00 12 3 744 444,00 2035 312 037,00 12 3 744 444,00 2036 312 037,00 12 3 744 444,00 2037 350 000,00 12 4 200 000,00 2038 350 000,00 12 4 200 000,00 2039 350 000,00 12 4 200 000,00 2040 314 630,00 12 3 775 560,00 Razem 45 000 000,00 13) Zamawiający zastrzega możliwość spłaty kapitału przed upływem okresu kredytowania tj. przed końcem 31.12.2040 r., jak również możliwość spłaty kapitału w ratach i terminach innych niż przedstawione w harmonogramie spłaty. Zmiana harmonogramu spłaty kapitału wymaga uprzedniego poinformowania Wykonawcy. Za powyższe czynności Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 14) Wszelkie zmiany w umowie będą wprowadzane w formie aneksu akceptowanego przez obie strony. 15) Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z wcześniejszą spłatą całości lub części kredytu. 16) Poza oprocentowaniem kredytu wykonawca nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielonego zamówienia. 17) Zabezpieczeniem kredytu wraz z odsetkami wynikającymi z oprocentowania kredytu, w okresie kredytowania będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 18) W okresie spłaty kredytu stawka WIBOR 1M ustalona będzie dla każdego okresu obrachunkowego według notowań na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 1M na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego do wyliczenia stopy procentowej stosowane będą odpowiednio notowania z ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie okresu obrachunkowego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR 1M. 19) W przypadku trwałego zaprzestania publikacji, likwidacji lub utraty reprezentatywności przez wskaźnik referencyjny WIBOR 1M, stawka ta zostanie zastąpiona z mocy prawa tzw. zamiennikiem wyznaczonym w przepisach powszechnie obowiązujących. Zmiana wskaźnika referencyjnego nastąpi bez dodatkowych kosztów obciążających Zamawiającego, przy zachowaniu stałej marży Wykonawcy określonej w ofercie oraz pozostałych warunków umowy.” 20) Uruchomienie kredytu spowoduje uwolnienie środków własnych Zamawiającego zaangażowanych na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów i emisji obligacji objętych przedmiotem zamówienia. 2. Wskaźniki umożliwiające ocenę zdolności kredytowej zamawiającego zawarto w części III SWZ. 3. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 66113000-5 – usługi udzielania kredytu.