674266-2026 - Competition
Czechia – Solar energy – Fotovoltaika v obecních objektech Okrouhlice - design and build
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Fotovoltaika v obecních objektech Okrouhlice - design and build
Description: Vypracování projektu, pořízení a instalace solárních fotovoltaických systémů pro obecní objekty Okrouhlice. Zadavatel informuje účastníky, že na dotčených střechách proběhne rekonstrukce tak, aby byly připraveny pro samotnou instalaci FVE. Plnění zakázky zadavatel rozdělil na 2 fáze. 1. Fáze Zpracování prováděcí projektové dokumentace. Součástí projekčních prací, které je dodavatel povinný zajistit, jsou: - Realizační projektová dokumentace elektro - Požárně bezpečnostní řešení - Projektová dokumentace k záchytným systémům na střeše budovy - Projektová dokumentace LPS (lightning protection system) 2. Fáze Samotná realizace solárních fotovoltaických systémů v obecních objektech Okrouhlice, přičemž pro Základní školu - Okrouhlice č.p. 203, 582 31 Okrouhlice se jedná o vybudování FVE o celkovém výkonu min. 18 kWp. Bateriový systém bude o využitelné kapacitě min. 40 kWh. Pro Jídelnu - Okrouhlice č.p. 185, 582 31 Okrouhlice se jedná o vybudování FVE o celkovém výkonu min. 39,6 kWp. Bateriový systém bude o využitelné kapacitě min. 80 kWh. Pro Obecní úřad - Okrouhlice č.p. 186, 582 31 Okrouhlice se jedná o vybudování FVE o celkovém výkonu min. 49,5 kWp. Bateriový systém bude o využitelné kapacitě min. 100 kWh. Součástí dodávky je software pro monitoring jednotlivých FVE a řízení komunitní energetiky. Zajištění administrace žádostí o Umožnění trvalého provozu (UTP) u provozovatele distribuční sítě až do připojení výroben k distribuční soustavě vč. odborného stanoviska TIČR (bude-li jakkoli vyžadováno). Zajištění registrace v Elektroenergetickém datovém centru (EDC).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09330000 Solar energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Obec Okrouhlice_FVE
Options:
Description of the options: Obecná klauzule o prodloužení termínu Zadavatel si vyhrazuje možnost prodloužení konečného termínu plnění veřejné zakázky, pokud zhotoviteli v důsledku objektivních překážek, jejichž riziko nese objednatel díla, jako jsou zejména níže uvedené, se zvýší časová náročnost prací. Mechanismus uplatnění nároku Zhotovitel díla má nárok na prodloužení konečného termínu plnění o dobu trvání tohoto prodlení, pokud zjištěná překážka má prokazatelný a doložený vliv na budoucí plnění. Zhotovitel je povinen tento vliv objednateli díla písemně oznámit do 5 pracovních dnů od okamžiku, kdy se o vzniku překážky dozvěděl nebo dozvědět mohl, a doložit jej veškerými dostupnými podklady (např. kopie žádosti, vyjádření dotčeného orgánu, posouzení časového dopadu na harmonogram plnění apod.). Specifické překážky Jedná se zejména o případ vzniku překážek ze strany provozovatele distribuční soustavy (PDS), především ve smyslu překážek při administraci Umožnění trvalého připojení k distribuční soustavě (UTP), bránícím zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících ze smlouvy o dílo, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit. Dále se jedná o případ vzniku překážek ze strany stavebního úřadu, v důsledku kterých dojde ke zdržení vydání stavebního povolení, dále v případě vzniku překážek ze strany Hasičského záchranného sboru ČR (HZS) při vydávání stanovisek k PBŘ, dále v případě vzniku překážek ze strany Technické inspekce České republiky (TIČR) při vydávání stanovisek nebo osvědčení. Tyto případy jsou relevantní pouze z důvodů nezaviněných zhotovitelem, a které zhotovitel jednající s náležitou odbornou péčí nemohl ovlivnit. Zhotovitel má v takovém případě nárok na prodloužení konečného termínu plnění o dobu trvání tohoto prodlení. Podmínka nároku A) Překážky ze strany úřadů (Stavební úřad, HZS, TIČR): Nárok na prodloužení konečného termínu vzniká za podmínky, že příslušný úřad nevydá požadované stanovisko, povolení, rozhodnutí či osvědčení do 1 měsíce od podání řádné žádosti zhotovitelem. Prodlením se v těchto případech rozumí doba, která nastane po uplynutí této jednoměsíční lhůty, až do okamžiku skutečného vydání příslušného dokumentu. B) Překážky ze strany PDS: Nárok na prodloužení konečného termínu vzniká o dobu, po kterou se zhotovitel prokazatelně nachází v prodlení v plnění závazku z důvodu zdržení administrace UTP ze strany PDS, která přesahuje 1 měsíc od řádně a kompletně podané žádosti o UTP zhotovitelem.