2. Procedure
Procedure
Title: Villamos energia beszerzése
Description: Intézményi fix villamos energia beszerzése 2027. évre: Általános felhasználású villamos energia szállítása ajánlatkérő részére éves fix egységár alapon a 2027. január 1. 00:00 óra és 2027. december 31. 24:00 óra közötti időszakban 590 408 kWh mennyiségben. Az ajánlatkérő a megadott mennyiségtől -/+ 30 %-kal eltérhet. Fogyasztási helyek jellemzőinek részletes leírását és a követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki adatlap, valamint a szerződéstervezet tartalmazza. Szerződött mennyiség összesen: 590 408 kWh, Opcióval növelt (maximum) szerződött mennyiség: 767 534 kWh. Átvételi kötelezettség alá eső (minimum) mennyiség: 413 286 kWh, CPV-kód: Fő CPV-kód: 09310000-5 - Villamos energia További CPV-kód(ok): - A közbeszerzési dokumentumokban a konkrét termékekre történő utalás kizárólag csak a tárgy jellegének egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt, ajánlatot az előírt, vagy az azzal – a műszaki paraméterei tekintetében – egyenértékű termékekre lehet tenni. Az utalás mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben odaértendő. A beszerezni kívánt villamos energia felhasználási helyenkénti (POD) részletes bontását és az egyéb feltételeket a KD részeként kiadott „Ajanlati_artablazat_VE_2027_MMSZE_EKR.xlsx” fájl „Műszaki adattábla” munkafüzet lapja, illetve az egyedi szerződés minta tartalmazza. Ajánlatkérő a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Szervezeti és Működési Szabályzatában nevesített, a Kbt. 16. § (4) bekezdése szerinti különálló működési egységnek (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Működési egység) minősülő valamennyi szervezeti egysége számára, az összesített igény vonatkozásában folytatja le a közbeszerzési eljárást. Ajánlatkérő a szerződést önállóan, valamennyi Működési egység nevében köti meg a nyertes ajánlattevővel azzal, hogy a Működési egységek önálló felhasználónak és önálló számlafizetőnek minősülnek a szerződéstervezetben rögzítettek szerint.
Internal identifier: EKR001656042026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Uniós értékhatárt elérő, nyílt eljárás.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Intézményi fix villamos energia beszerzése 2027. évre: Általános felhasználású villamos energia szállítása ajánlatkérő részére éves fix egységár alapon a 2027. január 1. 00:00 óra és 2027. december 31. 24:00 óra közötti időszakban 590 408 kWh mennyiségben. Az ajánlatkérő a megadott mennyiségtől -/+ 30 %-kal eltérhet. Fogyasztási helyek jellemzőinek részletes leírását és a követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki adatlap, valamint a szerződéstervezet tartalmazza. Szerződött mennyiség összesen: 590 408 kWh, Opcióval növelt (maximum) szerződött mennyiség: 767 534 kWh. Átvételi kötelezettség alá eső (minimum) mennyiség: 413 286 kWh, CPV-kód: Fő CPV-kód: 09310000-5 - Villamos energia További CPV-kód(ok): - A közbeszerzési dokumentumokban a konkrét termékekre történő utalás kizárólag csak a tárgy jellegének egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt, ajánlatot az előírt, vagy az azzal – a műszaki paraméterei tekintetében – egyenértékű termékekre lehet tenni. Az utalás mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben odaértendő. A beszerezni kívánt villamos energia felhasználási helyenkénti (POD) részletes bontását és az egyéb feltételeket a KD részeként kiadott „ajanlati_artablazat_VE_2027_MMSZE_ekr.xlsx” fájl „Műszaki adattábla” munkafüzet lapja, illetve az egyedi szerződés minta tartalmazza. Ajánlatkérő a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Szervezeti és Működési Szabályzatában nevesített, a Kbt. 16. § (4) bekezdése szerinti különálló működési egységnek (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Működési egység) minősülő valamennyi szervezeti egysége számára, az összesített igény vonatkozásában folytatja le a közbeszerzési eljárást. Ajánlatkérő a szerződést önállóan, valamennyi Működési egység nevében köti meg a nyertes ajánlattevővel azzal, hogy a Működési egységek önálló felhasználónak és önálló számlafizetőnek minősülnek a szerződéstervezetben rögzítettek szerint. További információk a műszaki leírásban, szerződéstervezetben és az ajánlati ártáblázatban.
Internal identifier: EKR001656042026/1
Options:
Description of the options: b) Szerződéses minimális és maximális villamos energia mennyiség (MMIN és MMAX, együttesen Tolerancia sáv) elszámolására az alábbi szabályokat kell alkalmazni: b.1. Minimális Villamos Energia Mennyiség (MMIN): A Minimális Villamos Energia Mennyiség, a Szerződött Villamos energia Mennyiség 70%-ával egyezik meg. Amennyiben Felhasználó nem tudja a Minimális Villamos Energia Mennyiséget elfogyasztani (azaz átvenni) a szerződéses időszak alatt, kivéve a Vis Maiort vagy olyan körülményt, ami a Kereskedő felelőssége, Felhasználónak – a Minimális Villamos Energia Mennyiség mértékéig – meg kell fizetnie a Kereskedő részére az el nem fogyasztott mennyiség alkalmazásával megállapított összeget kötbér jogcímén, a Kereskedő által kiállított kötbérfizetési értesítő alapján. Az át nem vett villamos energia mennyiségért fizetendő térítés (kötbér) nem minősül az Áfa tv. előírásai szerint adóköteles termékértékesítésnek vagy szolgáltatásnyújtásnak, ezért az összeget ÁFA nem terheli. Az el nem fogyasztott villamos energia egységára megegyezik a jelen Szerződésben rögzített Egységárral. b.2 Maximális Villamos Energia Mennyiség (MMAX): A Maximális Villamos Energia Mennyiség az a mennyiség, melynek a szerződéses időszak alatt, jelen Szerződésben meghatározott egységáron történő leszállítására Kereskedő kötelezettséget vállal. A Maximális Villamos Energia Mennyiség, a Szerződött Villamos Energia Mennyiség + 30 % opcionális rész