674480-2026 - Competition
Finland – Road transport services – Hyrynsalmen kunnan oppilaskuljetukset ja asiointikuljetukset vuosille 1.8.2027-31.7.2031+ 2 optiovuotta
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Hyrynsalmen kunnan oppilaskuljetukset ja asiointikuljetukset vuosille 1.8.2027-31.7.2031+ 2 optiovuotta
Description: Hyrynsalmen kunta (jäljempänä "tilaaja") pyytää tarjousta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti oppilas- ja asiointiliikennekuljetusten osalta sopimuskaudelle 2027-2031 sekä optiona 1.8.2031-31.7.2033. Hankinnan kohteena on tilausajona suoritettavat oppilaskuljetukset ja asiointiliikenne. Oppilaskuljetukset ja niitä koskevat vaatimukset on kuvattu liitteessä 1A , Hankinnan kohteen kuvaus - Oppilaskuljetukset. Asiointiliikenne ja niitä koskevat vaatimukset on kuvattu liitteessä 1B, Hankinnan kohteen kuvaus - Asiointiliikenne. Osatarjoukset ovat sallittuja seuraavasti: Hankintaan kuuluu kaksi hankintakokonaisuutta, oppilas- ja asiointiliikenne. Kumpikin hankintakokonaisuus on jaettu reittikohtaisiin osa-alueisiin. Tarjoaja voi tarjota yhdellä tarjouksella sekä oppilaskuljetuksiin että asiointiliikenteeseen, taikka vain toiseen kuuluvia osa-alueita. Samalla tarjouksella voi tarjota yhtä tai useampaa osa-aluetta, ja yhdellä tai useammalla ajoneuvotyypillä. Osatarjousten tulee kuitenkin aina koskea kokonaisia reittejä. Vaihtoehtoiset tarjoukset eivät ole sallittuja. Tarjouskilpailun kohteista on mahdollista antaa yhdistelmätarjous, joka koskee useita kohteita.
Internal identifier: 623234
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60100000 Road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Kohde 1A Kytömäki – Väli-Lehto – Lauttakylä - Kangaskylä – Yhtenäiskoulu
Description: Kohde on kuvattu tarkemmin liiteasiakirjassa 1A
Internal identifier: 1A-0
Lot: LOT-0002
Title: Kohde 2A Petäjälahti – Oravivaara - Yhtenäiskoulu
Internal identifier: 2A-1
Lot: LOT-0003
Title: Kohde 3A Hyrynsalmi - Suomussalmi lukiolaiset, Hoikka – Yhtenäiskoulu
Internal identifier: 3A-2
Lot: LOT-0004
Title: Kohde 4A Hakokylä – Riitakylä – Yhtenäiskoulu
Internal identifier: 4A-3
Lot: LOT-0005
Title: Kohde 5A Honkaranta – Seppälänniemi – Karhuvaara – Yhtenäiskoulu
Internal identifier: 5A-4
Lot: LOT-0006
Title: Kohde 1B Letuskylä-Hyttikylä-Paljakka-Oravivaara-Lietekylä-kirkonkylä
Description: Kohde on kuvattu tarkemmin liiteasiakirjassa 1B
Internal identifier: 1B-5
Lot: LOT-0007
Title: Kohde 2B Luva-Hakokylä-Hoikka-kirkonkylä
Internal identifier: 2B-6
Lot: LOT-0008
Title: Kohde 3B Pekankylä-Moisiovaara-kirkonkylä
Internal identifier: 3B-7
Lot: LOT-0009
Title: Kohde 4B Tapanikylä-Ilves-kirkonkylä
Internal identifier: 4B-8
Lot: LOT-0010
Title: Kohde 6A Retkikuljetukset 1-8 matkustajaa
Internal identifier: 6A-9
Lot: LOT-0011
Title: Kohde 7A Retkikuljetukset 9-19 matkustajaa
Internal identifier: 7A-10
Lot: LOT-0012
Title: Kohde 8A Retkikuljetukset 20-50 matkustajaa
Internal identifier: 8A-11
Lot: LOT-0013
Title: Yhdistelmätarjous
Description: Yhdistelmätarjous tarjoajan valitsemista kohteista
Internal identifier: Yhdistelmä-12