674711-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Usługi zimowego utrzymania skoczni i tras biegowych dla Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań́ Olimpijskich w Zakopanem z wykorzystaniem sprzętu udostępnionego przez Zamawiającego
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługi zimowego utrzymania skoczni i tras biegowych dla Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań́ Olimpijskich w Zakopanem z wykorzystaniem sprzętu udostępnionego przez Zamawiającego
Description: Zamówienie obejmuje usługi zlecone przez Zamawiającego polegające na wykonywaniu na terenie Zespołu 5 Średnich Skoczni Narciarskich, na terenie Wielkiej Krokwi jak też na terenie tras biegowych (o łącznej długości 3 km) w COS-OPO Zakopane czynności zmierzających do utrzymania tych obiektów w okresie zimowym w gotowości do odbywania na nich treningów oraz zawodów i imprez sportowych.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia realizacji usług zimowego utrzymania skoczni i tras biegowych COS-OPO w Zakopanem w sezonie zimowym 2026/2027. Poprzednio prowadzone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przedmiotowe usługi, nr ZP/19/2026, zostało w dniu 28.09.2026 r. unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że cena oferty z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty. Jednocześnie rozpoczęcie realizacji usług przewidziane jest od dnia 02.11.2026 r. Zamówienie obejmuje czynności niezbędne do przygotowania i utrzymania obiektów sportowych COS-OPO w Zakopanem w gotowości do prowadzenia treningów, zawodów i imprez sportowych w sezonie zimowym. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert określonego w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp istotnie ograniczyłoby możliwość zawarcia umowy przed wymaganym terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia i mogłoby spowodować brak zapewnienia obsługi obiektów sportowych od początku sezonu zimowego. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Usługi zimowego utrzymania skoczni i tras biegowych dla Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem z wykorzystaniem sprzętu udostępnionego przez Zamawiającego
Internal identifier: ZP/29/2026