674735-2026 - Competition
Poland – Security services – Usługi bezpośredniej fizycznej ochrony mienia Zamawiającego
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługi bezpośredniej fizycznej ochrony mienia Zamawiającego
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: W ramach realizacji zamówienia Zamawiający wymaga wykonania: I. Zakres podstawowy- Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ (lokalizacja podstawowa). II. Zakres w ramach Prawa Opcji- Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ (tory stacyjne). 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim. 5. Planowany termin realizacji zamówienia to okres 24 miesięcy (od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.) . Wskazany termin stanowi planowany termin zakończenia wykonania zamówienia, co oznacza, że termin ten może ulec zmianie, na podstawie zmiany Ppu.
Internal identifier: FFZS.27.22.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Szczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w dokumentacji postępowania SWZ, która zamieszczona zostanie na platformie zakupowej Koleje Śląskie sp. z o.o. pod adresem https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl/open-auctions.html 2. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Sekcji X pkt 10.1 SWZ; 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i dokumenty o których mowa w Sekcji X pkt 10.15. ppkt 1, 2 i 3 SWZ (jeżeli dotyczy) - ; 3) oświadczenie Wykonawcy i (jeżeli dotyczy) podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. z dnia 10 kwietnia 2025 r.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.) – zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ (Wykonawca) lub Załącznikiem nr 8a do SWZ (podmiot udostępniający zasoby); 4) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; tj.: - Pełnomocnictwo (o ile nie wynika bezpośrednio ze złożonego Formularza ofertowego lub z właściwego rejestru) do podpisywania oferty dla osoby reprezentującej Wykonawcę określające zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy; 6) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1233, dalej „ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”) – jeśli dotyczy, 7) oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielnie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy złożone na Formularzu ofertowym – Załącznik nr 3 do SWZ jeżeli dotyczy.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 79715000 Patrol services, 85312310 Guidance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. W ramach realizacji zamówienia Zamawiający wymaga wykonania : I. Zakres podstawowy- Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ (lokalizacja podstawowa). II. Zakres w ramach Prawa Opcji- Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ (tory stacyjne). 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1, nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl . Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim. 5. Zamówienie nie jest podzielone na części.
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji z zakresie realizacji usługi bezpośredniej fizycznej ochrony mienia Zamawiającego stanowiącego tory stacyjne. Zlecenie usług w ramach Prawa Opcji może zostać zrealizowane w zależności od potrzeb Zamawiającego.