674969-2026 - Competition
Finland – Other electrical installation work – Espoon Asunnot Oy / Rakennusautomaatiosaneeraukset 2027 (16 kiinteistöä)
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Espoon Asunnot Oy / Rakennusautomaatiosaneeraukset 2027 (16 kiinteistöä)
Description: Pyydämme tarjousta kahden eri alueen rakennusautomaatiosaneeraustöistä. Kiinteistöt on jaettu kahteen eri alueseen Alue 1 (8 kiinteistöä) ja Alue 2 (8 kiinteistöä). Urakat toteutetaan vuoden 2027 aikana. Urakan tulee olla kokonaisuudessaan valmis viimeistään 30.11.2027. Kohteet ovat Espoon Asunnot Oy:n omistamia kiinteistöjä. Kiinteistöt Alue 1 (8 kpl): Vallikaivanto 1, Kyyhkysmäki 10, Vanha Maantie 7, Nuijamäki 2, Viirikuja 2, Liittokuja 2, Samarintie 8, Kustaanmäki 2 Kiiteistöt Alue 2 (8 kpl): Soukanahde 6, Hyljelahdentie 14, Rullaniementie 4, Norppatie 6, Kuuttikuja 1, Matinkatu 7, Eestinlaakso 14, Takojantie 4 Urakoitsija voi tarjota rakennusautomaatiosaneeraustöitä joko yhdelle alueelle tai molemmille alueille. Alueiden tarjoukset arvioidaan aluekohtaisesti. Molemmille alueille valitaan yksi urakoitsija. Sama urakoitsija voi voittaa molempien alueiden urakat. Valintaperusteet: Alueittain kokonaisurakkahinnaltaan halvimman tarjouksen jättänyt urakoitsija valitaan kyseisen alueen urakan toteuttajaksi. Urakoisijan tulee tutustua kohteisiin ennen tarjouksen jättämistä. Tutustuminen tulee sopia huoltoyhtiön kanssa. Alue 1 - Huoltoyhtiöt Vallikaivanto 1 Alltime Suomi Oy Kyyhkysmäki 10 Alltime Suomi Oy Vanha Maantie 7 Alltime Suomi Oy Nuijamäki 2 Kiinteistöhuolto Tahti Viirikuja 2 Kiinteistöhuolto Tahti Liittokuja 2 Kiinteistöhuolto Tahti Samarintie 8 Kiinteistöhuolto Tahti Kustaanmäki 2 Matinkylän Huolto oy Alue 2 - Huoltoyhtiöt Soukanahde 6 Kiinteistöhuolto Tahti Hyljelahdentie 14 Alltime Suomi Oy Rullaniementie 4 Alltime Suomi Oy Norppatie 6 Alltime Suomi Oy Kuuttikuja 1 Alltime Suomi Oy Matinkatu 7 Alltime Suomi Oy Eestinlaakso 14 Kiinteistöhuolto Tahti Takojantie 4 Matinkylän Huolto oy Matinkylän huolto, asiakaspalvelu@matinkylanhuolto.fi, puh. (09) 804 631 Alltime, helsinki@alltime.fi, 010 583 7070 Kiinteistöhuolto tahti, puh. 020 750 5330
Internal identifier: 628721
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Avoin menettely
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45317000 Other electrical installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Espoon Asunnot Oy / Rakennusautomaatiosaneeraukset 2027 - Alue 1
Description: Kiinteistöt Alue 1 (8 kpl): Vallikaivanto 1 Kyyhkysmäki 10 Vanha Maantie 7 Nuijamäki 2 Viirikuja 2 Liittokuja 2 Samarintie 8 Kustaanmäki 2
Internal identifier: Alue 1-0
Lot: LOT-0002
Title: Espoon Asunnot Oy / Rakennusautomaatiosaneeraukset 2027 - Alue 2
Description: Kiinteistöt Alue 2 (8 kpl): Soukanahde 6 Hyljelahdentie 14 Rullaniementie 4 Norppatie 6 Kuuttikuja 1 Matinkatu 7 Eestinlaakso 14 Takojantie 4
Internal identifier: Alue 2-1