674971-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 26 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć milionów złotych, 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2026 deficytu budżetu.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 26 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć milionów złotych, 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2026 deficytu budżetu.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 26 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć milionów złotych, 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2026 deficytu budżetu. 2. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia: Podstawowe dane o kredycie 1/ kredyt długoterminowy z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2026 deficytu budżetu, 2/ kwota kredytu do 26 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć milionów złotych, 00/100), 3/ okres kredytowania: od daty uruchomienia kredytu do 15 grudnia 2037 r. (termin spłaty ostatniej raty kredytu planowany jest na 30 listopada 2037 r., termin spłaty odsetek za ostatni okres rozliczeniowy planowany jest na 15 grudnia 2037 r.) 4/ kredyt będzie pobierany transzami od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2026 r., przy czym: a) I transza w przewidywanym terminie do dnia 08 grudnia 2026 r. - kwota do 13 000 000,00 zł (słownie: trzynaście milionów złotych, 00/100), b) II transza w przewidywanym terminie do dnia 28 grudnia 2026 r. - kwota do 13 000 000,00 zł (słownie: trzynaście milionów złotych, 00/100), 5/ wskazane w pkt 4 terminy oraz wysokości transz mają charakter planowany i maksymalny i mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania Kredytobiorcy (zamawiającego) na środki finansowe, wynikającego z realizacji budżetu Gminy Miasto Nowy Targ, 6/ określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia środków do dyspozycji Kredytobiorcy (Zamawiającego) następować będzie poprzez złożenie przez Kredytobiorcę zapotrzebowania na środki w terminie 2 dni roboczych przed terminem postawienia środków do dyspozycji Kredytobiorcy, 7/ kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku, 8/ stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1M oznaczająca stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1-miesięcznych, wyliczonej jako średnia z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. Również w stosunku do pierwszego okresu odsetkowego uwzględnia się WIBOR 1M z miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie, 9/ zmiana wysokości oprocentowania odsetek w okresie kredytowania dopuszczalna jest w przypadku jedynie zmiennej stawki WIBOR 1M. Stosownie do art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1483 z późn.zm.) kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna, 10/ do wyliczenia oprocentowania kredytu w ofercie należy przyjąć stawkę bazową WIBOR 1M wartość średnią za 1 miesiąc notowaną z miesiąca września br. (z dnia 08.09.2026 r.), tj. 3,7923% plus stałą marżę banku oraz planowany harmonogram zaciągnięcia i spłat kapitału, Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ.
Internal identifier: ZP.271.42.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Termin składania ofert został skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, ponieważ składnie ofert odbyło się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 26 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć milionów złotych, 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2026 deficytu budżetu.
674971-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.42.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66113000 Usługi udzielania kredytu
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001