See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Passzív MSPSR rendszer telepítése
Description: A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. (a továbbiakban HC vagy Megrendelő) 4 vevőállomásból (továbbiakban Állomás) álló Passzív MSPSR rendszert (a továbbiakban Rendszer) telepít Budapest TMA és teljes Budapest FIR légtér (továbbiakban LHCC) primer légtérfelderítésének fejlesztése érdekében. A Rendszernek képesnek kell lennie passzív módon, saját jelforrás használata nélkül analóg FM és DVB-T2 jelforrások felhasználásával a légijárművek felderítésére. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Internal identifier: EKR001479072025
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34968100 Airport Surveillance System (SUR)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Passzív MSPSR rendszer beszerzése
Description: A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. (a továbbiakban HC vagy Megrendelő) 4 vevőállomásból (továbbiakban Állomás) álló Passzív MSPSR rendszert (a továbbiakban Rendszer) telepít Budapest TMA és teljes Budapest FIR légtér (továbbiakban LHCC) primer légtérfelderítésének fejlesztése érdekében. A Rendszernek képesnek kell lennie passzív módon, saját jelforrás használata nélkül analóg FM és DVB-T2 jelforrások felhasználásával a légijárművek felderítésére. Ezért a Szállítónak olyan Rendszert kell szállítania és telepítenie, amely a következő specifikációkat teljesíti: A Rendszernek meg kell felelnie a műszaki leírásban 2. pontjában meghatározott szabványoknak. Rendszerleírás: A Rendszernek nem szabad saját jelforrást használnia. Az Állomásoknak legalább az alábbi két műsorszóró sávban kell tudnia egyszerre működni és azok jeleit felhasználni: • analóg URH - FM (87,5 - 108,0 MHz) • URH - DVB-T2 (470–694 MHz) Az állomásoknak képesnek kell lennie egymással együtt dolgozni, ezzel pontosabb légi helyzet felderítési képességeket biztosítani. A jelből nem kell kombinált célt előállítani, csak légi helyzetkép biztosítására való. Támogatási szolgáltatások Ajánlattevőnek részletezett ajánlatot kell tennie támogatási szolgáltatások nyújtására az első évre vonatkozóan fix díjra, a második évben 120 óra opcionális mennyiségre a Műszaki leírásban *-gal jelölt óradíjas szolgáltatásokra. Opció: Ajánlatkérő legfeljebb 120 óra Opcionális Támogatási Szolgáltatás megrendelésére jogosult, azonban az Ajánlatkérő nem köteles egyetlen óra Opcionális Támogatási Szolgáltatást sem megrendelni, valamint az itt meghatározott óraszámkeretet sem köteles kimeríteni. Amennyiben a fentiekben meghatározott 120 óra mennyiséget az ajánlatkérő korábban nem meríti ki, úgy az ajánlatkérő az Opcionális Támogatási Szolgáltatásokat legkésőbb a Szerződés 3.5.2. pontjában meghatározott időtartam lejárta előtt 14 nappal jogosult megrendelni Az Opcionális Támogatási Szolgáltatások keretében Megrendelő a Műszaki leírás 9.1-9.3 pontja szerinti szolgáltatások megrendelésére jogosult. Részletesen a Műszaki leírásban.
Internal identifier: EKR001479072025/1
Options:
Description of the options: Opcionális tételek: 1.) Ajánlatkérő legfeljebb 120 óra Opcionális Támogatási Szolgáltatás megrendelésére jogosult, azonban az Ajánlatkérő nem köteles egyetlen óra Opcionális Támogatási Szolgáltatást sem megrendelni, valamint az itt meghatározott óraszámkeretet sem köteles kimeríteni. Amennyiben a fentiekben meghatározott 120 óra mennyiséget az ajánlatkérő korábban nem meríti ki, úgy az ajánlatkérő az Opcionális Támogatási Szolgáltatásokat legkésőbb a Szerződés 3.5.2. pontjában meghatározott időtartam lejárta előtt 14 nappal jogosult megrendelni Az Opcionális Támogatási Szolgáltatások keretében Megrendelő a Műszaki leírás 9.1-9.3 pontja szerinti szolgáltatások megrendelésére jogosult. Részletesen a Műszaki leírásban.