675325-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works - Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Projektowanie, dostawa i budowa :instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61MW;instalacji fotowoltaicznej pn.PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9MW; Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn.ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472MW; ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej8,944MW
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania pn.: „Zaprojektowanie, dostawę i budowę instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61 MW,; 2. Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9 MW; 3. Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii energii Elektrycznej elektrycznej pn. ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472 MW oraz m; 4. Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii energii Elektrycznej elektrycznej pn. ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej 8,944 MW”. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 zadania na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Zadanie 1: „Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61 MW”, finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), G3.1.4. „Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki) Zadanie 2: „Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9 MW” finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), G3.1.4. „Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki)” Dla Zadania 1 i 2 przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych i elektrycznych oraz niezbędnych prac projektowych w zakresie zaprojektowania, przeprojektowania oraz budowy i dostawy instalacji fotowoltaicznych: „PV Skalin 1” o mocy zainstalowanej do 5,61 MW oraz „PV Gryfice 2” o mocy zainstalowanej do 9 MW wraz z budową linii kablowych SN wraz z liniami światłowodowymi. Zadanie 3: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn. ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472 MW”, dla którego podpisano umowę o dofinansowanie realizacji Inwestycji pn. „Magazyny energii: Skalin i Gryfice 2” ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w formie dotacji Zadanie 4: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn. ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej 8,944 MW”, dla którego podpisano umowę o dofinansowanie realizacji Inwestycji pn. „Magazyny energii: Skalin i Gryfice 2” ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w formie dotacji Dla Zadania 3 i Zadania 4 – przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na budowie magazynów energii elektrycznej (dalej: MEE) wraz z wewnętrznym okablowaniem oraz niezbędną infrastrukturą i instalacjami, systemami towarzyszącymi oraz podłączeniem do nowoprojektowanych stacji elektroenergetycznych 15/0,8 kV. Magazyny będą współpracowały z nowoprojektowanymi instalacjami (Zadanie 1 i 2). Budowa magazynu energii elektrycznej ME Skalin 1 i ME Gryfice 2 o sumarycznej mocy 13 416 kW i pojemności 26 832 kWh. Instalacje składać się będą z: MEE Skalin 1 • 2 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej każdej jednostki 2 236 kW i pojemności 4 472 kWh, zintegrowanych z nowoprojektowaną farmą fotowoltaiczną PV Skalin 1 o mocy 5,61 MW. Magazyny będą funkcjonować jako instalacja hybrydowa, gdyż zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi może on pobierać energię elektryczną również z sieci. Magazyn energii zostanie przyłączony do nowoprojektowanej kontenerowej stacji transformatorowej. MEE Gryfice 2 • 4 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej każdej jednostki 2 236 kW i pojemności 4 472 kWh zintegrowanych z nowoprojektowana farmą fotowoltaiczną PV Gryfice 2 o mocy 9 MW. Magazyny będą funkcjonować jako instalacja hybrydowa, gdyż zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi może on pobierać energię elektryczną również z sieci. Magazyn będzie przyłączony do nowoprojektowanych stacji transformatorowych SN/nN. Projektowane systemy magazynowania energii Skalin 1 i Gryfice 2 zostaną rozmieszczone na terenie projektowanych farm PV – w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych stacji transformatorowych. Projektowane lokalizacje będą miały zapewniony dostęp do infrastruktury elektroenergetycznej, drogowej oraz serwisowej. Teren zostanie ogrodzony, monitorowany oraz wyłączony z ogólnego użytkowania publicznego.
Internal identifier: OFZ.ORK.PW.2103.8.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 45251100 Construction work for power plant
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45100000 Site preparation work, 71323100 Electrical power systems design services, 45231400 Construction work for electricity power lines, 09332000 Solar installation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Projektowanie, dostawa i budowa :instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61MW;instalacji fotowoltaicznej pn.PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9MW; Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn.ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472MW; ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej 8,944 MW
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania pn.: „Zaprojektowanie, dostawę i budowę instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61 MW,; 2. Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9 MW; 3. Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii energii Elektrycznej elektrycznej pn. ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472 MW oraz m; 4. Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii energii Elektrycznej elektrycznej pn. ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej 8,944 MW”. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 zadania na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Zadanie 1: „Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61 MW”, finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), G3.1.4. „Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki) Zadanie 2: „Projektowanie, dostawa i budowa instalacji fotowoltaicznej pn. PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9 MW” finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), G3.1.4. „Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki)” Dla Zadania 1 i 2 przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych i elektrycznych oraz niezbędnych prac projektowych w zakresie zaprojektowania, przeprojektowania oraz budowy i dostawy instalacji fotowoltaicznych: „PV Skalin 1” o mocy zainstalowanej do 5,61 MW oraz „PV Gryfice 2” o mocy zainstalowanej do 9 MW wraz z budową linii kablowych SN wraz z liniami światłowodowymi. Zadanie 3: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn. ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472 MW”, dla którego podpisano umowę o dofinansowanie realizacji Inwestycji pn. „Magazyny energii: Skalin i Gryfice 2” ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w formie dotacji Zadanie 4: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn. ME Gryfice 2 o mocy zainstalowanej 8,944 MW”, dla którego podpisano umowę o dofinansowanie realizacji Inwestycji pn. „Magazyny energii: Skalin i Gryfice 2” ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w formie dotacji Dla Zadania 3 i Zadania 4 – przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na budowie magazynów energii elektrycznej (dalej: MEE) wraz z wewnętrznym okablowaniem oraz niezbędną infrastrukturą i instalacjami, systemami towarzyszącymi oraz podłączeniem do nowoprojektowanych stacji elektroenergetycznych 15/0,8 kV. Magazyny będą współpracowały z nowoprojektowanymi instalacjami (Zadanie 1 i 2). Budowa magazynu energii elektrycznej ME Skalin 1 i ME Gryfice 2 o sumarycznej mocy 13 416 kW i pojemności 26 832 kWh. Instalacje składać się będą z: MEE Skalin 1 • 2 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej każdej jednostki 2 236 kW i pojemności 4 472 kWh, zintegrowanych z nowoprojektowaną farmą fotowoltaiczną PV Skalin 1 o mocy 5,61 MW. Magazyny będą funkcjonować jako instalacja hybrydowa, gdyż zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi może on pobierać energię elektryczną również z sieci. Magazyn energii zostanie przyłączony do nowoprojektowanej kontenerowej stacji transformatorowej. MEE Gryfice 2 • 4 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej każdej jednostki 2 236 kW i pojemności 4 472 kWh zintegrowanych z nowoprojektowana farmą fotowoltaiczną PV Gryfice 2 o mocy 9 MW. Magazyny będą funkcjonować jako instalacja hybrydowa, gdyż zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi może on pobierać energię elektryczną również z sieci. Magazyn będzie przyłączony do nowoprojektowanych stacji transformatorowych SN/nN. Projektowane systemy magazynowania energii Skalin 1 i Gryfice 2 zostaną rozmieszczone na terenie projektowanych farm PV – w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych stacji transformatorowych. Projektowane lokalizacje będą miały zapewniony dostęp do infrastruktury elektroenergetycznej, drogowej oraz serwisowej. Teren zostanie ogrodzony, monitorowany oraz wyłączony z ogólnego użytkowania publicznego. Szczegółowy zakres prac zawiera PFU dla każdego Zadania odrębnie oraz projekt Umowy.
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 09332000 Solar installation, 71323100 Electrical power systems design services, 45231400 Construction work for electricity power lines, 09332000 Solar installation
Quantity: 1 piece