675339-2026 - Result
Romania – Ammunition – Muniție letală și neletală pentru 24 luni (6 loturi)
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Muniție letală și neletală pentru 24 luni (6 loturi)
Description: Autoritatea contractantă organizatoare, Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în calitate de unitate de achiziții centralizate, va încheia acordul-cadru pentru o perioadă de 24 luni, cu 1 (un) operator economic. Cantitățile și valorile acordului-cadru sunt cuprinse în Documentația de atribuire. Contractele subsecvente acordului-cadru vor fi încheiate, de regulă, trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. Criteriul de atribuire utilizat pentru atribuirea acestui contract este „Prețul cel mai scăzut", în baza prevederilor art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011. Această procedură reprezintă o reluare a unei proceduri anterioare pentru loturi neatribuite.
Internal identifier: 18
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35330000 Ammunition
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Muniție letală calibru - 7,65 mm
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 107,786 buc., cantități maxime 431,144 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Muniție letală calibru - 9 x 19 mm
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 237,817 buc., cantități maxime 951,270 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Muniție letală calibru - 7,62x39 mm scurt
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 206,531 buc., cantități maxime 826,124 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Muniție letală calibru - 7,62 x 54 mm lung miez oțel
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 22,724 buc., cantități maxime 90,896 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Muniție neletală calibru - 9x22T FORT
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 2,290 buc., cantități maxime 9,160 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Muniție neletală calibru - 12x67,5 mm Escort
Description: • Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1,012 buc., cantități maxime 4,048 buc. • Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru centralizat: Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă trimestrial, de către Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare, în funcție de necesități. • Acord-cadru centralizat cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 112 din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, fără reluarea competiției. • În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) lit. b) din O.U.G. nr. 114/2011, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă stabilește, în mod exclusiv prețul cel mai scăzut ca fiind criteriul de atribuire pentru prezenta procedură de atribuire.
Internal identifier: 6