675371-2026 - Competition
Romania – Desktop computer – Furnizare - L-4 Laptop CDI (Stație mobilă de achiziție date și modelare numerică pentru laborator laser)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare - L-4 Laptop CDI (Stație mobilă de achiziție date și modelare numerică pentru laborator laser)
Description: Se achiziţionează “ECHIPAMENTE si MATERIALE CDI ” pentru completarea necesarului de echipamente pentru dotare departament cercetare a produselor rezultate din proiect. Echipamentele achizitionate vor fi folosite la realizarea de surse laser de mare putere in cadrul proiectului ”PLATFORMĂ TEHNOLOGICĂ PENTRU PRODUCEREA LASERILOR DE MARE PUTERE ȘI A ECHIPAMENTELOR DE PROCESARE CU LASER (LASER FO)” finantat in cadrul apelului PCIDIF/159/PCIDIF_P1/OP1/RSO1.1/PCIDIF_A1 - Sprijin pentru proiecte de CDI pentru consorții tematice între parteneri publici-privați, contract nr. 390058/16.09.2025, SMIS-329264. Produsul trebuie să corespundă şi să îndeplinească cerinţele prezentului caiet de sarcini.
Internal identifier: 27863780_2026_PAAPD1639738
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213300 Desktop computer
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Laptop/PC (Stație mobilă de achiziție date și modelare numerică pentru laborator laser) - 1buc
Internal identifier: 1