675465-2026 - Competition
Sweden – Hotel services – Konferenser och möteslokaler
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Konferenser och möteslokaler
Description: Kommunerna upphandlar konferensanläggningar och möteslokaler för hel- och halvdagskonferenser samt övernattningsfaciliteter med tillhörande serviceutbud såsom mat och fika. Upphandlingen genomförs av Forshaga kommun (Inköpscentral) på uppdrag av Forshaga, Hammarö, Kils, Grums, Arvika, Eda och Karlskoga kommun samt tillhörande kommunala bolag.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55100000 Hotel services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129066:Lot:1
Additional classification (cpv): 55120000 Hotel meeting and conference services
675465-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hotelltjänster – Konferenser och möteslokaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konferenser och möteslokaler
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell