2. Procedure
Procedure
Title: Ortopedian erikoislääkäripalvelut
Description: Kainuun hyvinvointialue pyytää tarjouksia ortopedian erikoislääkäripalveluista Kainuun hyvinvointialueelle. Palvelua hankitaan vastaanottopalveluna kirurgian poliklinikalle, päivystyspalveluna vapaamuotoisena päivystyksenä viikonloppu- ja arkiviikkopäivystyksenä sekä leikkaussalipalveluna ja tarvittaessa osastotyöskentelynä kirurgisella osastolla. Vastaanottopalvelu käsittää poliklinikkapäiviä (noin 15 potilasta/päivä). Päiväaikaiseen työhön voi tilaajan tarpeiden mukaan sisältyä kirurgisen osaston osastotyö, puhelinkonsultaatiot, ja vastaanottotyö poliklinikalla tai leikkaustoiminta leikkausosastolla. Jos työohjelmassa on pelkästään poliklinikkatyötä, on potilasmäärä n. 15 potilasta enimmillään. Arkiviikkopäivystys (maanantai -torstai) alkaa klo 15.30 ja päättyy klo 8.00 seuraavana päivänä. Päivystyspalvelun vapaamuotoinen päivystys viikonloppupäivystyksenä, jolloin työ alkaa perjantaina klo 15.00 ja päättyy maanantaina klo 8.00 (aktiivityön määrä noin 30 - 50 %). Leikkaussalipalvelussa ortopediset toimenpiteet yhdessä leikkaussalissa klo 7.30 - 16.00. Sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja kestää 31.12.2028 saakka. Lisäksi tilaaja varaa option yhdelle (1) vuodelle.
Internal identifier: 622567
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Hankintamenettelynä on julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) mukainen avoin menettely, jossa hankintayksikkö (Kainuun hyvinvointialue) julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimijat voivat tehdä tarjouksen. Hankintamenettelyn vaiheet ovat tarjousten jättämisen jälkeen pääpiirteittäin seuraavat: - hankintayksikkö avaa tarjoukset, - hankintayksikkö tarkastaa Tarjoajien soveltuvuuden, - hankintayksikkö tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden, - hankintayksikkö vertailee tarjoukset, - hankintayksikkö tekee hankintapäätöksen ja antaa sen sähköisesti tiedoksi Tarjoajille, - hankintayksikkö tekee hankintasopimuksen voittaneen Tarjoajan kanssa Selvyyden vuoksi todetaan, että sopimus valitun palveluntuottajan ja tilaajan välille syntyy vasta, kun osapuolet ovat allekirjoittaneet sopimuksen. Tilaaja valitsee yhden kokonaistaloudellisesti edullisimman palveluntuottajan ja valintaperusteena on halvin hinta.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85121300 Surgical specialist services
5. Lot
Lot: LOT-0000