2. Procedure
Procedure
Title: Säiliöautojen käyttö kenttien jäädytykseen
Description: Jyväskylän kaupungin liikuntapalvelut kilpailuttavat puitejärjestelyn, jonka kohteena on ulkojääkenttien jäädyttäminen ja jään ylläpitokastelu kasteluautolla. Palveluntuottaja toimittaa kasteluauton kuljettajineen tilauksesta ja tekee kentän kastelun tilaajan ohjeiden mukaan. Palveluntuottajan vastuulla on veden nouto itsemäärittämästään vedenottopisteestä. Tarkempi hankinnan kuvaus on liitteenä. Puitejärjestelyyn valitaan kolme (3) toimittajaa. Toimittajat asetetaan tarjousten vertailun perusteella etusijajärjestykseen. Puitejärjestelyä on kuvattu tarkemmin sopimuksella ja hankinnan kohteen kuvauksessa. Sopimuskausi alkaa talvikaudesta 2026 ja Tilaajalla on mahdollista käyttää optiovuosia talvikaudelle 2030-2031 asti. Tarkemmat päivämäärät tarkentuvat lainvoimaisen hankintapäätöksen myötä.
Internal identifier: JyväskyläDno-2026-3514
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77320000 Sports fields maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000